2024 m. kovo 1 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Įgyvendinami tarptautiniai kultūros projektai, kuruojami Švietimo ir kultūros skyriaus

Europos Sąjungos valstybės narės nusprendė sujungti savo žinias, išteklius ir ateitį. Kartu jos sukÅ«rė stabilumo, demokratijos ir tvaraus vystymosi zoną, išsaugodamos kultÅ«rinę įvairovę, toleranciją ir gerbdamos asmeninę laisvę. Europos Sąjunga įsipareigoja pasidalyti savo pasiekimais ir vertybėmis su šalimis ir tautomis už jos ribų.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d. įgyvendino Europos kultÅ«ros paveldo saugojimui skirtą projektą ENI-LLB-1-073 „A living history“ („Gyva istorija“).
 
Projekto metu buvo atlikti istoriniai tyrimai, skirti istorinio Stelmužės (Steinensee) dvaro pažinimui, Lietuvos (Vilnius, Kaunas), Latvijos (Ryga), Lenkijos (Varšuva), Vokietijos (Marburgas), Estijos (Tartu universitetas) archyvuose. Tyrimų metu išryškėjo mÅ«sų krašto sąsajos su visos Europos istorija. Šiuos tyrimus įgyvendino projekto mokslo partneriai. Informaciją apie atliktus tyrimus minėtuose archyvuose galima atrasti Äia
 
Projekto metu atlikti istorinio Stelmužės dvaro senojo parko 2-ojo etapo tvarkybos darbai už 285 310,83 Eur. Atkurti akmeniniai laiptai, takeliai pasivaikšÄiojimui, įrengtas takas su apšvietimu šalia ežero. Ä®rengti informaciniai stendai pristatantys Steinensee dvaro istoriją bei informacinės rodyklės. Nuotraukas galite matyti Äia.
 
Projekto „A living history“ metu buvo bendradarbiaujama su vietos bendruomene, organizuotas apskritas stalas/diskusija su vietos gidais, kultÅ«ros, muziejų specialistais Zarasuose, Zarasų viešojoje bibliotekoje, siekiant plėtoti kultÅ«rinį turizmą ir atskleisti jo potencialą visos Europos kontekste. Renginio nuotraukas galite matyti Äia.
 
KultÅ«rinio turizmo plėtros Lietuvos – Latvijos pasienyje tikslui buvo sukurtas kelių dienų pilotinis turas „Lietuva-Latvija“, siekiant pažinti bendrą istoriją ir muziejų po atviru dangumi veiklą. Lietuvos turo dalyvių nuotraukas galite matyti čia.
 
Viso projekto metu jo veiklos buvo viešinamos  www.zarasai.lt ir „Kauno diena“. Visi informaciniai straipsniai čia.
 
Projekto pabaigoje rezultatų pristatymo konferencija buvo organizuota Vilniuje BNS agentÅ«roje. Konferencijos vaizdo įrašÄ… galite matyti čia.
 
O projekto metu keturiomis kalbomis (lietuvių, latvių, vokiečių, anglų) sukurtas 30 min. dokumentinis – meninis filmas ,,Stebuklinga Stelmužė“ (rež. Greta ŠušÄevičiÅ«tė) parodytas Lietuvoje per „Delfi TV“ du kartus ir vieną kartą „ReTV“ Latvijoje.  
 
Projekto metu užmegzti glaudÅ«s ryšiai su moksliniais partneriais Lietuvoje ir kaimyninėje Latvijoje, kurie ir ateityje sudarys sąlygas tyrinėti vietos kultÅ«ros paveldą ir pristatyti šÄ¯ Europos Sąjungos šalims. Pažinus europinę istorinio Stelmužės (Steinensee) dvaro istoriją ši pristatyta senajame parke lankytojui. Lietuvos ir Latvijos istorikai, kultÅ«ros paveldu besidominti visuomenė turėjo galimybę susipažinti su naujais istoriniais faktais ir bendra Europos istorija, kuri susipynė Stelmužės (Steinensee) dvare.
 
ŠÄ¯ projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos. Europos Sąjunga projektui skiria 584 063,56 eurų finansavimą. Bendra projekto suma 648 959,52 Eur.
 
Projekto sumų pasiskirstymas pagal partnerius:
 
Zarasų rajono savivaldybės administracija yra pagrindinis projekto partneris.

Biudžetas projekte 405 370, 09 Eur.
 
Zarasų krašto muziejus – antras projekto partneris.

Biudžetas projekte 94 554,89 Eur.

Apie partnerio veiklas projekte informaciją rasite čia.
 
 
Lietuvos istorijos institutas – trečias projekto partneris.

Biudžetas projekte 18 780,92 Eur.

Apie partnerio veiklas projekte informaciją rasite čia.

 
Daugpilio universitetas (Latvija).

Biudžetas projekte 30 684,29 Eur.

Apie partnerio veiklas projekte informaciją rasite čia
 
Šios interneto puslapio/paskyros sukÅ«rimą iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik Zarasų rajono savivaldybės administracija ir jokiomis aplinkybėmis negali bÅ«ti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos poziciją.
 
 
 
 
 
 
 
 

 


2023-06-22 09:46:21
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?