2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Antazavėje atnaujinti istoriniai vargonai
zrs

Antazavės Dievo Apvaizdos parapija 2022 metų vasarą įgyvendino projektą „KultÅ«ros paveldo objekto Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčios istorinių vargonų restauracija ir pritaikymas visuomenės reikmėms“, finansuojamą Zarasų rajono savivaldybės.

 
Šio projekto tikslas – restauruoti, išsaugoti ir pritaikyti naudojimui Antazavės bažnyčios vargonus; užtikrinti jų naudojimą kultÅ«riniams ir dvasiniams poreikiams; didinti Antazavės patrauklumą ir lankomumą.
 
Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia ne tik tarnauja parapijos reikmėms, bet ir yra dažnai lankoma turistų bei mėgstama kultÅ«ros žmonių dėl čia organizuojamų tradicinių muzikinių renginių ir saugomų sakralinės dailės paminklų. Bažnyčia didžiuojasi autentiškais 1795 m. gamintais vargonais. Jie perdaryti XIX a., minimaliai paremontuoti 2001 metais. Jau daugiau nei metus parapijoje gieda naujos sudėties choras, vadovaujamas profesionalios dainininkės Z. LukošiÅ«naitės, gebantis atlikti ir solidesnius kÅ«rinius. Taip pat bažnyčioje rengiami Antazavės dvaro vasaros festivalio koncertai, įvairÅ«s iškilmingi renginiai, tad vargonai yra labai reikalingi.
 
Autentiškų istorinių vargonų restauracija buvo bÅ«tina, nes dėl susidėvėjimo veikė vos pora registrų. Pasamdytas profesionalus vargonų meistras – Aloyzas Lizdenis. Ä®vertinus vargonų bÅ«klę atlikti šie darbai: išvalyti klavišai ir sureguliuotas jų gylis; pašalintas oro smÅ«gio defektas; iškeltos, išvalytos, sustatytos ir intonuotos vargonų dÅ«dos; išvalytas vargonų karkaso vidus; vargonai galutinai suderinti.
 
Restauravus instrumentą išsaugota istorinė vertybė ir užtikrintas jos naudojimas šiandienos parapijos reikmėms. Tuo pačiu svariai prisidedama, kuriant kultÅ«ros lopšÄ¯ Antazavėje. Bažnyčia kartu su naujai atgimusiu Antazavės dvaru sudaro puikų kompleksą, naudotiną plačiosios visuomenės ir turistų reikmėms.
 
Kapitaliai sutvarkius vargonus, rugsėjo 10 dieną bendradarbiaujant su asociacija „Dusetų kultÅ«ros fondas“ buvo surengtas ansamblio „Duo Barocco“ koncertas „Serafimų giesmės“ – instrumentas atskleidė savo skambesio galimybes, plotį ir gylį profesionalaus vargonininko Vilimo NorkÅ«no rankose. Vilimas NorkÅ«nas yra studijavęs koncertinės vargonų ir sakralinės muzikos specialybes Mocarteumo universitete, koncertavęs su barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, su konsortu „Brevis“, su chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“. Taip pat V. NorkÅ«nas yra kasmetinio Biržų „Baroko pavasario“ bendraorganizatoris ir meno vadovas.
 
Taip pat bažnyčios choras, buriantis vietinius profesionalius solistus ir siekiančius kelti muzikinį lygį, naudosis atnaujintu instrumentu, akomponuojant klasikinėms sakralinėms šv. Mišių giesmėms ir mÅ«sų krašto kompozitorių (pvz., L. Abario, G. Vitkevičiaus) kÅ«riniams.
 
Parengė Indrė Klimkaitė

2022-10-04
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?