2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Antazavės ir Kraslavos sąsajos festivalyje „Legendų naktis“

Spalio 28 dieną Kraslavoje (Latvija) vyko tradiciniu tapęs, Latvijos pilių ir dvarų asociacijos organizuotas festivalis „Legendų naktis 2023“. Kraslavos apskrities bibliotekos direktorės Valentinos Magidas kvietimu šventėje dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė, pavaduotoja Jolanta Lementauskienė, Antazavės dvaro bibliotekos vyresn. bibliotekininkas Darius Tvardauskas, Antazavės dvaro renginių organizatorė Liliana Å½utautienė, KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas ir centro darbuotojas Olivijus Čypas.
 
Antazavę ir Kraslavą sieja grafai Broel-Pliateriai, kurie atsikraustė į Antazavės kraštą nuo Kraslavos. Darius Tvardauskas skaitė pranešimą „Antazavės dvaras“ apie dvaro palikuonį Joną Andrių Broel-Pliaterį, jo kitus palikuonis, pasakojo apie jų likimus. Liliana Žutautienė pristatė Antazavės dvaro kultÅ«rines veiklas, profesionalaus meno parodas, kurių vien 2023 metais atidaryta net trylika.
 
Kraslavos miesto šimtmečio minėjimo metais festivalis vyko Kraslavos kultÅ«ros istorijos ir architektÅ«ros perlo – grafų Broel-Pliaterių rÅ«mų komplekse. RÅ«mų kompleksas – 1791 metais pastatyti dvaro rÅ«mai, Å«kiniai pastatai ir baroko stiliaus parkas. Pačius rÅ«mus galima apžiÅ«rėti tik iš išorės, bet dvaro arklidės yra visiškai atnaujintos ir pritaikytos kultÅ«ros veiklai.
 
Šių metų festivaliui jėgas suvienijo visos kultÅ«ros organizacijos, turizmo informacijos centras. Šventės dalyviai kultÅ«ros centro salėje klausėsi dainuojančių aktorių koncerto „O, kadi kungi!“– dainų iš filmų ir teatro spektaklių, kurias parašÄ— Latvijos garsiausias kompozitorius Raimondas Paulas. Renginiai persikėlė į dvaro arklidžių kompleksą. Lankytojai galėjo apžiÅ«rėti naujausius Kraslavos apskrities muziejaus eksponatus ir apsilankyti Kraslavos amatų centro dirbtuvėse. Visus sužavėjo apšviesti parko takai, rÅ«mai, XVIII a. rÅ«bais pasipuošÄ™ ekskursijų gidai, lektoriai, svečiai.
 
Po įtaigių ir gausiai iliustruotų paskaitų apie grafus Broel-Pliaterius, rÅ«mų kompleksus, įkurtas senąsias bibliotekas, gausybė žmonių klausėsi baroko muzikos koncerto, keliavo į nakties ekskursijas.
 
Kraslava yra gražus ir turistų mėgstamas Latgalos miestas, kuriame gyvena per 6 tÅ«kst. gyventojų. Jis įsikÅ«ręs vadinamojoje Latvijos Šveicarijoje – kalvotoje vietovėje, kuri arčiausiai Dauguvos. 12 km už Kraslavos miesto yra medinės architektÅ«ros perlas – senoji Indrica Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, kurioje XX a. pradžioje sakyti lietuviški pamokslai, kurį laiką (iki maždaug 1920 m.) laikytos pamaldos ir dar auga valstybės saugomi senieji maumedžiai.
Nuoširdžiai dėkojame Kraslavos apskrities bibliotekos direktorei Valentinai Magidas, bibliotekos darbuotojai Žanetai Moisejai, mus pasitikusioms, globojusioms ir išlydėjusioms.
 
 
Parengė Jolanta Lementauskienė
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja
Nuotr. autorės
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-10-31 09:41:19
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?