2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Antrokams – nemokamos plaukimo pamokos

Susitikimas su Eugenijumi Rakitinu

Praėjusią savaitę merė Nijolė Guobienė su komanda buvo susitikusi su VšÄ® Aukštaitijos plaukimo - triatlono Akademijos vadovu Eugenijumi Rakitinu aptarti Zarasų pradinukų plaukimo įgÅ«džių lygį bei kaip Akademija galėtų prisidėti prie jų ugdymo.

 

Eugenijus Rakitinas dalijosi patirtimi apie praktiką, kai regiono vaikai yra mokomi plaukti Ignalinos ir Visagino baseinuose. Daugiausia dėmesio buvo skirta antrokų plaukimo ugdymui, nes startuoja jau nebe pirmus metus vykstantis projektas ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kurį koordinuoja ir administruoja Viešoji įstaiga LIETUVOS PLAUKIMO FEDERACIJOS INFORMACIJOS IR PASLAUGŲ BIURAS. Projektą finansuoja  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir miestų, kuriuose vyksta projektas, savivaldybės. Projektas vyksta visoje Lietuvoje.

 

Plaukimo pamokų organizavimas ir atsakomybės. Plaukimo pamokos antrokams – nemokamos. Tėvelių atsakomybė yra aprÅ«pinti vaiką maudymosi reikmenimis – maudymosi kostiumėliu ar trumpikėmis, rankšluosčiu, plaukimo akiniais. Mokytojai ir mokyklos rÅ«pinasi  tvarkarašÄių suderinimu ir vaikų priežiÅ«ra kelionės metu (mokinius lydi mokytojas). O Zarasų rajono savivaldybės administracija rÅ«pinasi transporto išlaidomis ir daline kompensacija už mokymo paslaugas ir baseino nuomą.

 

Pamokos turėtų pradėti vykti jau spalio mėnesį Visagine. Antrokai bus mokomi plaukti visus mokslo metus – iki pavasario. Iš viso yra numatomos 32 pamokos (viena išvyka – 2 pamokos), iš viso – 16 išvykų į Visagino baseiną. Vaikai vežami mokytis plaukti pamokų metu, o po treniruotės yra parvežami atgal į mokyklą. Taip pat vyksta užsiėmimai ir vaikams su spec. poreikiais.

 

Merė domėjosi, kodėl šis projektas yra skirtas tik antrų klasių mokiniams, nes mokėti plaukti turėtų visi vaikai be išimties. Treneris pasakojo, kad antrokai jau turi mažiau baimių, taip pat yra ne per vėlu, jei vaikas norėtų pradėti profesionalią plaukiko karjerą. Merė Nijolė Guobienė klausė, ar nereikėtų pradėti mokyti plaukimo pradmenų nuo pirmos klasės, treneris Eugenijus Rakitinas antrino, kad pažindinti su vandeniu reikia pradėti kuo anksčiau. Jie sutarė, kad pasidomės galimybėmis pradėti plaukimo pamokas pirmokams Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Zarasų ligoninė baseine.

 

Trumpai apie trenerį Eugenijų Rakitiną:

VšÄ® plaukimo - triatlono Akademijos vadovas - Eugenijus Rakitinas, turintis 20 metų pedagoginę patirtį bei sporto magistro laipsnį. Eugenijus yra Lietuvos plaukimo sporto meistras ir čempionas, vis dar aktyviai dalyvaujantis įvairiose plaukimo ir triatlono varžybose. Akademijos vadovas per savo trenerio karjerą yra išugdęs du Lietuvos plaukimo sporto meistrus: Dovilę MikoliÅ«naitę ir Eriką Kapočių.

 

 

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija.

Nuotraukos

Susitikimas su Eugenijumi RakitinuZarasų rajono savivaldybė 2023-09-26 09:38:46
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?