2024 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Artėja šildymo sezonas: informacija gyventojams ir pastatų administratoriams

Prasidėjus rugsėjui vis dažniau pradedame mąstyti apie artėjantį šildymo sezoną. AB „Panevėžio energija“, užtikrinanti šilumos gamybą ir tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų, jau pasiruošusi naujam šildymo sezonui, o pastatų valdytojai ir prižiÅ«rėtojai turėtų suskubti užbaigti visus parengties šildymo sezonui darbus, kad atšalus orams nekiltų trukdžių ir gyventojams netektų šalti namuose.

 
Pastato parengties šildymo sezonui aktas – galimybė pradėti šildymą
Už kiekvieno daugiabučio namo vidaus šilumos Å«kio paruošimą šildymo sezonui atsako pačių gyventojų pasirinktas namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų prižiÅ«rėtojas, kuris turi pasirÅ«pinti pastato parengties šildymo sezonui aktu. Iki einamųjų metų rugsėjo 15 d. pasirašyto pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui akto kopija turi bÅ«ti pateikta „Panevėžio energijai“. 
 
Rugsėjo 11 d. duomenimis, AB „Panevėžio energija“ eksploatuojamo šilumos Å«kio regione pastatų valdytojai yra pateikę 47 proc. visų privalomų pateikti Pastato parengties šildymo sezonui aktų kopijų (Zarasuose – 72,2 proc.). Tikimasi, kad netrukus bus pristatyti ir likusieji aktai, nes kiekvieną dieną jų skaičius didėja.
 
AB „Panevėžio energija“ primena, kad vadovaujantis Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, jei nėra nustatyta tvarka pasirašyto Pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui akto, pradėti šilumos vartojimą pastate yra draudžiama.
 
Gyventojai šildymą galima pradėti savo nuožiÅ«ra
Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatÅ«rą, nustato savivaldybės institucija, savo pavaldume esančioms įstaigoms. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali pradėti šildymą savo nuožiÅ«ra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai pradeda šildymo sezoną pagal savivaldybės nustatytą grafiką.
 
Jei daugiabučio namo gyventojai nusprendžia šildymą įjungti anksčiau ar vėliau nei paskelbta šildymo sezono pradžia, namo bendrijos pirmininkas arba daugiabučio namo administratorius privalo informuoti „Panevėžio energiją“. Po priimto sprendimo šildymą name įjungia namo šildymo ir karšto vandens sistemos prižiÅ«rėtojas, kuris užtikrina pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų paleidimą, nuorinimą bei tolygų visų pastato patalpų šildymą.
 
Pavėluotas šildymas nesutaupys šilumos
AB „Panevėžio energija“ specialistai teigia, kad pavėluotas šildymo įjungimas paprastai netaupo šilumos, nes įšalusioms, sudrėkusioms namo sienoms vėliau įšildyti reikia sunaudoti dar daugiau šilumos. Renovuotuose namuose ir namuose, kuriuose yra automatizuoti šilumos punktai, šilumą taupo šilumos punktuose įrengti elektroniniai reguliatoriai. Ä®jungus šildymą daugiabučiuose namuose ir tinkamai suprogramavus šilumos punkto įrangą, šildymas bus išjungiamas pakilus lauko oro temperatÅ«rai, o nukritus – šiluma vėl tiekiama.
 
Zarasuose šildymo sezonas buvo pradėtas: 
2022 m. – spalio 3 d.
2021 m. – rugsėjo 23 d.
2020 m. – spalio 15 d.
2019 m. – spalio 1 d. 

Zarasų rajono savivaldybė 2023-09-12 14:25:38
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?