2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Arūnas Bėkšta – laisvas kūrėjas, tapantis literatūrines vizijas

Sausio 17 d. Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos I aukšto galerijoje buvo atidaryta menininko, vadybos konsultanto, koučingo specialisto, suaugusiųjų mokymosi eksperto ArÅ«no Bėkštos tapybos paroda „Regėjimai“.

 

Nei vaikystėje, nei jaunystėje ArÅ«nas nesimokė dailės, buvo ir yra savamokslis. Mokykloje puikiai sekėsi tikslieji mokslai. Todėl natÅ«ralu, kad baigęs Šiaulių 9-ąją vidurinę įstojo į Vilniaus universitetą Fizikos fakultetą. Daugiau kaip penkiolika metų dirbo Vilniaus Dailės muziejaus P. Gaudyno restauravimo centre, kuriame arčiau susipažino su menu. Tyrinėjo senus paveikslus, gilinosi į dailės istoriją, tapybos stilius ir technikas. Vėliau likimo vingiai A. Bėkštą nuvedė į kultÅ«ros vadybą. Dirbo kultÅ«ros viceministru, kultÅ«ros ministru. Tik išÄ—jus į pensiją ir kaip pats autorius juokiasi „pandemijos dėka“, jis nupÅ«tė dulkes nuo molberto ir ėmė įgyvendinti vaikystės svajonę – tapyti. Tai yra septintoji personalinė paroda per dvejus metus.

 

„Iš kur atsiranda paveikslai? Iš mano pasivaikšÄiojimų ir literatÅ«rinių vizijų“, – kalbėjo parodos autorius. Dažnai keliaudamas po įvairias šalis ar klaidžiodamas po Vilniaus senamiestį, stebėdamas gamtą, architektÅ«rą – fotografuoja, akvarele sukuria puikius etiudus ir greitus eskizus. Tarp galerijoje eksponuojamų darbų atsiradę ir Zarasų miesto objektų. ArÅ«nas kartu su savo šeima dažnas Zarasų miesto šventės lankytojas ir dalyvis. Kol žmona prekiauja mugėje, ArÅ«nas tapo. Taip gimė du nuostabÅ«s kÅ«riniai – Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir Zaraso ežeras.

 

Dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa mintys iš prozos, poezijos kÅ«rinių. Pasak ArÅ«no Bėkštos, tai „literatÅ«rinės vizijos, regėjimai“, kurias bÅ«tina užfiksuoti. Mėgiami autoriai: Alis Balbierius, Antanas A. Jonynas, Kornelijus Platelis, Liudvikas Jakimavičius, Valdas Papievis, Jack Kerouac. „Šie poetai labai vaizdingi, užtenka perskaityti kelias jų eilutes ir matai, kaip kyla vaizdiniai kurie atsiduria drobėje“, – pasakojo tapytojas.

 

Ä® susitikimą su A. Bėkšta atvyko Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai. Jauniesiems dailininkams pristatęs savo paveikslus ir papasakojęs kaip juos kuria, pakvietė dalyvius nupiešti savo regėjimą. Mokiniai gavo po kelis trumpus eilėrašÄius ir pasirinkę patikusį, jį atvaizdavo. Dar kelios dešimtys gražiausių literatÅ«rinių vizijų papildė galeriją. Po smagaus piešinių aptarimo ir fotosesijos su autoriumi, visi išsiskirstė laimingi, įkvėpti poezijos ir meno magijos.

 

Paroda veiks iki vasario 28 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

 

 
 
Inesa Dumbravienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės

Zarasų rajono savivaldybė 2023-01-18 15:31:47
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?