2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Atsakymas į realybės neatitinkančią informaciją, kuri buvo paskelbta naujienų portale www.lrt.lt

2023 m. balandžio 3 d. naujienų portalas www.lrt.lt publikavo straipsnį, kuriame pateikta klaidinanti ir realybės neatitinkanti informacija – „Ä®monės vadovas: gedimas hidroelektrinėje nefiksuotas, savivaldybė netinkamai interpretavo procesą“. Straipsnyje pateikiama melaginga įmonės „Hidrogreen“ vadovo informacija apie situaciją Antalieptės hidroelektrinėje. Teigiama, kad joks gedimas hidroelektrinėje nebuvo fiksuotas ir savivaldybė netinkamai interpretavo procesą.

 

2023 m. kovo 30 d. vyko Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pasitarimas, kuriame dalyvavo ir UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas RamÅ«nas Mykolaitis. Pasitarimo metu jis teigė (kalba nebus redaguota): „Šiuo metu, vykstant komisijos posėdžiui, Antalieptės HE NPL 144,08 m., šiuo metu vieno generatoriaus dėl gedimo negalima paleisti darbui (suveikia diferencinė apsauga), todėl šiuo metu dirbantys yra 2 didieji generatoriai ir vienas gamtosauginis generatorius. NPL nustatomas ir perduodamas į Lietuvos Hidroenergetikų asociaciją pagal vandens lygio daviklių duomenis. Šiuo metu yra vykdomi Hidroelektrinės vieno generatoriaus remonto darbai, iki kada bus paleistas ir suremontuotas generatorius darbui, negaliu tiksliai pasakyti“. „Antalieptės hidroelektrinėje yra dirbantys du operatyviniai darbuotojai, kurie nebÅ«na pastoviai Antalieptės hidroelektrinės objekte. Jie nevykdo pastovios darbo kontrolės ir neatlieka generatorių ir turbinų nepertraukiamo darbo stebėjimo, esant gedimams gauna pranešimus į mobiliuosius telefonus, bet niekam nepraneša siekiant atlikti gedimų šalinimą“, – pasitarimo metu teigė RamÅ«nas Mykolaitis.

 

2023 m. balandžio 5 d. gavau tarnybinį pranešimą iš Zarasų rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiosios specialistės Aušros Dilienės dėl Antalieptės hidroelektrinės generatoriaus gedimo. Pranešime buvo pateikta komisijos narių, kurie dalyvavo pasitarime, informacija.

 

1. Vitalijus ŠÄerbakovas, Savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo skyriaus Kompiuterių sistemų administratorius: „Dalyvavęs UAB „Hidrogreen“ atstovas aiškiai išdėstė faktą, kad hidroelektrinėje yra sugedęs pirmos turbinos generatorius. Atstovas sakė, kad gedimas tvarkomas, tačiau paklaustas apie darbų baigimą, negalėjo nuodyti tikslaus laiko.“„ Atstovas atsisakė generatoriaus gedimą traktuoti, kaip elektrinės gedimą, tačiau patvirtino, kad per pirmąją turbiną vanduo neteka. Jis taip pat pripažino, kad savaitgalį elektrinė kurį laiką iš viso neveikė.“


2. Alina Sklinsmontienė , Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja: „Posėdžio metu dėl Antalieptės AE darbo aptarimo RamÅ«nas Mykolaitis, UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas, informavo apie generatoriaus gedimą.“


3. Aušra Dilienė, Savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė: „Posėdžio metu UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovo RamÅ«no Mykolaičio paklausiau, ar yra šiuo metu gedimas Antalieptės HE. R. Mykolaitis pateikė informaciją, kad posėdžio metu yra gedimas Antalieptės HE vieno generatoriaus. R. Mykolaitis informavo, kad 2023 m. kovo 30 d. Antalieptės HE NPL yra 144,08 m bei pateikė informaciją, kad Antalieptės HE generatoriai 2023–03–29 d. naktį nedirbo.“


4. Gediminas Gaidamavičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas patvirtina, kad posėdžio metu, R. Mykolaitis pateikė informaciją, kad 2023 m. kovo 30 d. 10.00 val. Antalieptės HE NPL yra 144,08 m ir yra gedimas Antalieptės HE vieno generatoriaus.


5. ArÅ«nas Daunoravičius, PAGT prie VRM PPGT Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius, patvirtina, kad UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas RamÅ«nas Mykolaitis pateikė informaciją, kad 2023 m. kovo 30 d. Antalieptės HE yra vieno generatoriaus gedimas.

 

Tuo tarpu straipsnyje rašoma: „Visi hidroelektrinės generatoriai veikia patikimai, o tvenkinys eksploatuojamas nepažeidžiant Antalieptės HE tvenkinio taisyklėse nustatytų reikalavimų“, – nurodė įmonės vadovas.“ Tai yra visiškas melas, nes pats UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas RamÅ«nas Mykolaitis pasitarimo metu kalbėjo apie generatoriaus gedimą ir visi pasitarimo nariai tai patvirtino.

 

Taip pat kyla klausimas, kodėl šio straipsnio autorius Augustinas Stankevičius pateikia tik „Hidrogreen“ nuomonę? Kodėl nebuvo išklausoma Zarasų rajono savivaldybės administracijos pozicija apie susidariusią situaciją Antalieptės hidroelektrinėje? Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 6 straipsnis nurodo žurnalistui kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rÅ«pestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais. Tačiau straipsnyje buvo remiamasi tik vienu šaltiniu – UAB „Hidrogreen“ vadovo nuomone ir galima teigti, kad pateikta informacija tikrai nebuvo patikrinta. Kodėl visuomeninis transliuotojas LRT dalinasi straipsniais, kuriuose pateikta informacija nėra patikrinta ir yra klaidinga? Taip yra klaidinama ir kiršinama visuomenė bei gadinama Zarasų rajono savivaldybės administracijos specialistų reputacija. Nes šiame straipsnyje Administracijos darbuotojai yra pateikti, kaip nesugebantys teisingai interpretuoti situacijos. LiÅ«dna, kad turime tokia neprofesionalią žiniasklaidą, kuri tik sugeba skaldyti mÅ«sų visuomenę.

 

Raginame LRT pateikti tikslią informaciją, išklausant abiejų pusių poziciją


Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas


Zarasų rajono savivaldybė 2023-04-06 14:44:43
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?