2024 m. kovo 1 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
 • Structure
 • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
 • lt kalba
 • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Baltijos šalių savivaldybių administracijų darbuotojų vizitas Jungtinėje Karalystėje

Vizito dalyviai su Halo mero pavaduotoju John Robinson, jo žmona Sarita Robinson, miesto tarybos atstovais ir Halo bendruomenių koordinatoriais.

Britų taryba, įgyvendindama programą „People to People“, rugsėjo 11-15 d. pakvietė Baltijos šalių savivaldybių administracijų darbuotojus į vizitą Jungtinėje Karalystėje, Kingstone prie Halo (toliau - Halas). Šio vizito tikslas - pasikeisti patirtimi, kaip savivaldos darbuotojams (tiek Jungtinėje karalystėje, tiek Baltijos šalyse) sekasi įtraukti tikslines auditorijas į švietimo ir kultÅ«ros projektus savivaldybėse.

 

„People to People“ - Britų tarybos kultÅ«rinių ryšių ir socialinių partnerysčių programa, įgyvendinama visose trijose Baltijos šalyse. Perimdami gerąją patirtį iš Jungtinės Karalystės, kartu su partneriais Lietuvoje Britų taryba rengia ir įgyvendina unikalius projektus, kurie padeda ugdyti lyderystės, kritinio mąstymo įgÅ«džius, stiprinti medijų raštingumą,  praturtina ugdymo procesą inovatyviais sprendimais, pasitelkiant meną, švietimą, kultÅ«rą skatina bendruomenių aktyvumą ir pilietiškumą.
Nuoširdžiai dėkoju Labdaros ir paramos fondo „Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centrui" ir Nacionalinei NVO koalicijai už rekomendaciją Britų tarybai įtraukti mane į tarptautinį vizitą, kuriame tarp 12 dalyvių iš Lietuvos buvau vienintelė atstovė. Likusi dalis buvo Rygos (Latvija) savivaldybės bendruomenių koordinatoriai, Britų tarybos Latvijos padalinio darbuotojai.
 
Vizitą Halo mieste, turinčiame per 267 tÅ«kst. gyventojų, kuravo šio miesto bendruomenių koordinatoriai, suteikdami galimybę Baltijos šalių savivaldybių delegacijai susipažinti su savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo ypatumais ir jų vykdomomis veiklomis. Galėjau pasisemti gerosios patirties, kaip Jungtinėje Karalystėje ir Latvijoje gyventojai ir bendruomenės yra įtraukiami į visuomeninę veiklą.
 
Vizito metu susipažinome su šių organizacijų veikla:
 
 • Outkast Panda Crew – bendruomenės centras, kuriame socialinę riziką ir atskirtį patiriantys jaunuoliai gali ugdyti naujus įgÅ«džius, mokantis remontuoti automobilius ir daugiau sužinoti apie eismo saugumą.
 
 • Forum ir Sector Connect Hull – nevyriausybinės organizacijos, kurios siÅ«lo mokymus, konsultacijas ir finansinę paramą NVO. Baltijos šalių atstovų dėmesio sulaukė veikiantys NVO namai (išlaikomi savivaldybės), kuriuose gali veikti visos NVO pagal poreikį (pvz. neatlygintinai organizuoti renginius, veiklas, susitikimus ir pan.).
 
 • „Hull Navigation“ - padeda gyventojams rasti savo bendruomenėms tinkamą veiklą gyvenamojoje vietoje, gerinančią sveikatą, savijautą ir galimybes bendrauti.
 
 • „Tigers Trust“ – NVO, kuri pasiekia įvairias visuomenės grupes per futbolą. Organizacijos atstovai atskleidė praktika pagrįstas įžvalgas, kaip bendruomenės įsitraukimas į sportinę veiklą gali padėti skatinti gerovę ir aktyvų gyvenimo bÅ«dą, kartu mažinant nusikalstamumą ir nedarbą. 
 
 • „Back to ours“ – organizacija, kuri savo veikloje orientuojasi į kultÅ«rinius ir meninius renginius bei stengiasi, kad jie bÅ«tų prieinamesni kuo platesniam gyventojų ratui. Organizacija prekybos centre yra įkÅ«rusi pokalbių kambarį, kuriame lankosi socialinę atskirtį patiriantys asmenys ir prekybos centro lankytojai gali užsukti pabendrauti, drauge užsiimti įvairiomis veiklomis.
 
 • „Welcome House“ - organizacija, padedanti pabėgėliams ir prieglobsčio prašytojams integruotis į vietos visuomenę. Ši organizacija veikloms vykdyti patalpas gavo iš savivaldybės. Centre yra mokoma anglų kalbos, teikiamos psichologo paslaugos, maitinimas, vyksta įvairÅ«s meniniai užsiėmimai, teikiama parama daiktais (higienos prekės ir drabužiai).
 
 • „HEY Volunteering“ – išskirtinio dėmesio sulaukusi nevyriausybinė organizacija, veiklą pradėjusi 2017 metais, kai Halo miestas tapo Jungtinės Karalystės kultÅ«ros sostine. Organizacijos atstovai dalinosi patirtimi, kaip pritraukti apmokytus savanorius dirbti meno ir kultÅ«ros projektuose, taip pat padedanti savanoriams tobulinti įgÅ«džius, kad jie taptų savo veiklos lyderiais bendruomenės.
 
Organizacija atskleidė daug sėkmingų patirčių, kurios padeda įtraukti gyventojus į savanorystę. Organizacija vykdo savanorių atranką ir juos apmoko. Visi mokymus baigę savanoriai gauna specialią aprangą, ką įvardina ypatingai reikšmingu momentu, siekiant apibrėžti savanorio vizualinį identitetą. Šia apranga pasipuošusių savanorių sutikome vos atvykę į Halo miestą, kadangi organizacija traukinių stotyje turi informacinį punktą, kuriame dirbantys savanoriai neatlygintinai teikia visą reikiamą informaciją miesto svečiams. Organizacija taip pat turi internetinę valdymo sistemą, kurioje registruoja kitas organizacijas, kurioms reikalinga savanorių pagalba ir pačius savanorius bei padeda pagal jų pageidaujamas veiklos sritis rasti organizaciją savanorystei.
 
„HEY Volunteering“ gyventojus pasiekia pačiais įvairiausiai bÅ«dais - spausdintais plakatais ir lankstinukais, reklamomis socialiniuose tinkluose, pranešimais spaudoje, kontaktuodami su kitomis organizacijomis, skleisdami žinutę iš lÅ«pų į lÅ«pas.
 
Nors savanorystė ir nekalba apie materialųjį atlygį už vykdomą veiklą, tačiau organizacija pabrėžia bÅ«tinumą įvertinti ir paskatinti savanorius, siekiant pakankamo visuomenės įsitraukimo. „HEY Volunteering“taiko šiuos paskatinimo ir padėkos metodus –personalinį padėkojimą, nuotraukų įteikimą, nemokamus bilietus į kultÅ«ros renginius,  kasmetinių renginių organizavimą.
 
Vizito metu išskirtinį ir neišdildomą įspÅ«dį paliko Halo mero pavaduotojo John Robinson oficialus priėmimas, pasižymėjęs šimtmečius menančiomis angliškomis tradicijomis, didžiule pagarba svečiams ir monarchui. Susitikimo metu taip pat dalyvavo Halo miesto tarybos atstovai bei bendruomenių koordinatoriai.
 
Nors Lietuvoje savanorystė buvo įteisinta tik 2012 metais, tačiau į savanorišką veiklą įsitraukiančių asmenų skaičius kasmet auga. Negalėdami pasidžiaugti giliomis savanorystės tradicijomis visi drauge turime augti ir ugdyti visuomenės socialinį jautrumą, pilietinį aktyvumą, skatinti visų amžius grupių įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą ir savanorišką veiklą, kas suteikia didžiulę pridėtinę vertę, siekiant įveikti iššÅ«kius, su kuriais susiduria visuomenė.
 
 
Jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė-Adomavičienė 
 
Nuotraukų aprašymai matomi pelyte pasirinkus nuotrauką.

Zarasų rajono savivaldybė 2023-09-28 10:20:27