2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Daliaus Dūdėno „Mallorca iš paukščio skrydžio“

Sausio 14 d. KultÅ«ros centre Dusetų dailės galerijoje atidaryta fotomenininko Daliaus DÅ«dėno fotografijos paroda „Mallorca iš paukšÄio skrydžio“. Autorių su pirmąją personaline paroda Dusetose pasveikino, kÅ«rybinės ugnelės palinkėjo KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas. Sveikinimo žodžius tarė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas. Jis prisiminė, kaip senų laikų tolimose kelionėse fotografavo įspÅ«dingą Altajaus, Sajanų, Kamčiatkos gamtą, ir šiandien pamatyti ne mažiau įspÅ«dingi Maljorkos vaizdai jį skatina vėl paimti į rankas fotoaparatą. Daliaus pasveikinti atvyko ir buvę kolegos iš Rokiškio kultÅ«ros centro, kurio direktorė Vaiva Kirstukienė pasveikino autorių su įgyvendinta svajone – surengta personaline paroda, linkėjo jam visokeriopos sėkmės.

 

Dalius DÅ«dėnas kalbėjo, kad prieš porą metų nusprendęs su šeima įsikurti Dusetose, dėl šio sprendimo nesigaili, pritapo čia, atrado naujas veiklos sritis. Fotografija taip pat neužmirštama, dėliojasi mintyse nauji sumanymai. Fotomenininkas dėkojo susirinkusiems žiÅ«rovams, bičiuliams, šeimai, bendruomenei už palaikymą, šilumą bei bendrystę.  
 
Parodos anotacijoje rašoma: „Kelionės labai patinka, tačiau fotografuoti kelionių metu – ne. Tuo metu norisi bÅ«ti akimirkoje ir ja mėgautis, o visi galimi kadrai fiksuojami atmintyje. Aišku, bÅ«na momentų, kada fotoaparatas šalia ir juo pasinaudojama pagal paskirtį. Vienoje gyvenimo atkarpoje su šeima gyvenome Maljorkoje (Ispanija). Iš šios nuostabios salos noriu pasidalinti vaizdais iš kitokios perspektyvos – drono pagalba užfiksuotų akimirkų. Tai pandeminio laikotarpio vaizdai iš Cala Llombards, Cala dės Moro, Fomalutx. Tuo metu judėjimas saloje buvo labai apribotas. Kur negali patekti pėsčiomis, ten labai pagelbėjo dronas. Kai kuriais kadrais noriu pasidalinti su jumis. Tegul tai jus sušildo, pakylėja į kitą erdvę ir praplečia jÅ«sų vaizduotę.“
 
Po parodos užkalbinau Dalių ir jis mielai atsakė į keletą klausimų.
 
– Dronas gelbėjo karantino metu, o kaip dabar – ar jis ištraukiamas paskraidyti, ar kiti fotoprojektai labiau rÅ«pi?
 
–Taip, dronas man buvo labai naudingas. Tuo pačiu tai padėjo įvaldyti naujus įgÅ«džius bei atvėrė naujas perspektyvas, naujus matymo kampus. Dabar labai patinka tiesiog stebėti ir mėgautis akimirka.
 
– Kokiu metu labiausiai patinka fotografuoti? Ar ilgai ieškoma vieta, ar tiesiog gaudomi momentai? 
 
– Sakyčiau, kad konkretaus meto ar laiko fotografavimui kaip ir neturiu. Didesnį vaidmenį atlieka vidinė bÅ«sena, pats momentas, kuomet, atrodo, savaime susidėlioja visi komponentai – aplinka, šviesa, vidinė mÅ«za. Fotografuojant su dronu vaizdas matomas kitoks ir tinkama vieta kartais gali atsirasti netikėčiausioje vietoje. Kitas momentas – tai baterija. Pilnai pakrauta baterija laiko apie 25 minutes, tai labai ilgai paieškoms laiko negaištama. Kadangi naudoju kelias baterijas, tai pasitaiko, kad viena baterija bÅ«na panaudojama vietovės žvalgymui. Aišku, Maljorka dėkinga savo kraštovaizdžiu bei mÅ«sų akiai neįprasta gamta ar vandens spalva, saulėtų dienų gausa. Kur befotografuotum, visur gražu!
 
– Maljorka ir Dusetos atrodo tokios tolimos, bet gal yra tarp jų ir panašumų?
 
–Taip, Maljorka ir Dusetos nutolę virš 3,5 tÅ«kstančių kilometrų viena nuo kitos. Maljorka apsupta vandens – jÅ«ros. Dusetos apsuptos vandens – ežerų.
 
– Gal mintyse jau dėliojasi kita paroda?
 
– Manau, kad ši paroda bus ne paskutinė. Bus ir daugiau. O apie ką tai? Tegul tai bÅ«na intriga.
 
Dalius DÅ«dėnas gimė 1975 m. Mokėsi Rumšiškių A. Baranausko vidurinėje mokykloje. Studijavo Vytauto Didžiojo universitete. Po studijų atsirado galimybė keliauti. Fotoaparatas buvo nuolatinis palydovas kelionėse. Viešnagės Japonijoje metu susipažino su japonu fotomenininku, kuris pasidalino gilesnėmis žiniomis apie fotografiją ir paskatino sudalyvauti laikrašÄio iš Fukui miesto rengiamame fotokonkurse. 2005 m. šiame fotokonkurse, mėgėjų kategorijoje, laimėta pirma vieta. Tai Dalių paskatino labiau gilinti žinias apie fotografiją. 2012 m. jis baigė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, fotožurnalistiką ir fotografijos technologijas. 2010 m. surengė autorinę parodą Rumšiškių kultÅ«ros centre. 2011 m. jo darbai atstovavo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją parodoje Suomijoje. 2019 m. Daliaus fotografija pasirinkta deimantų parduotuvės atidarymo ceremonijai Maljorkoje.
 
Paroda veiks iki vasario 15 d.
 
Vilija Visockienė, nuotr. autorės

 


Zarasų rajono savivaldybė 2023-01-23 15:09:53
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?