2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Dėl žiemos šventės „Unt Sartų 2023“ Dusetose

Vasario 1 d. nuotoliniu bÅ«du vyko Zarasų rajono savivaldybės darbo grupės tradicinėms Respublikinėms ristÅ«nų žirgų varžyboms ,,Sartai 2023“ Dusetose rengti posėdis.
 
Posėdyje buvo svarstytas tradicinių Respublikinių ristÅ«nų žirgų lenktynių „Sartai 2023“ organizavimas; kreiptasi į Žemės Å«kio ministeriją dėl prisidėjimo prie Žiemos šventės „Unt Sartų 2023“; pristatytas žiemos šventės „Unt Sartų 2023“ programos projektas.
 
Posėdžio pradžioje Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas informavo, kad orų prognozės nepalankios, nepavyks išlieti ledo Dusetų hipodrome, todėl tradicinės Respublikinės ristÅ«nų žirgų varžybos „Sartai 2023“ neįvyks.
 
Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas kreipėsi į Žemės Å«kio ministerijos atstovus dėl galimybės finansiškai prisidėti prie žiemos šventės „Unt Sartų 2023“, skirtos žirgo metams organizavimo, kuri vyks vasario 18 d.
 
Žemės Å«kio ministerijos atstovai informavo, kad yra galimybė finansuoti žirgų paradą, bet finansavimo detales reikia aptarti sutartyje. Todėl buvo nutarta pasirašyti sutartį su Žemės Å«kio ministerija dėl žirgų parado, žirgų eisenos finansavimo žiemos šventėje „Unt Sartų 2023“.
 
Posėdžio dalyviams meras Nikolajus Gusevas pristatė žiemos šventės „Unt Sartų 2023“ , skirtos žirgo metams paminėti Dusetose preliminarią programą.
 
Posėdžio pabaigoje Zarasų rajono administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas informavo,  kad Žemės Å«kio ministerija jau dvejus metus atmestinai žiÅ«ri į tradicinių Respublikinių ristÅ«nų žirgų varžybų organizavimą, todėl reikia jau dabar pradėti ruoštis ateinantiems metams, išspręsti hipodromo tako atnaujinimo klausimą. Dusetų hipodromas yra valstybės turtas, 89 proc. „Lietuvos žirgyno“ (į kurį įeina ir UAB „Sartų žirgynas“) akcijų priklauso bÅ«tent Žemės Å«kio ministerijai. Todėl hipodromas turi bÅ«ti prižiÅ«rimas Žemės Å«kio ministerijos. Zarasų rajono savivaldybė galėtų perimti tik sutvarkytą hipodromą. Anot Benjamino Sakalausko, jau dabar reikia nuspręsti kas yra tradicinių Respublikinių ristÅ«nų žirgų lenktynių iniciatorius ir organizatorius. Nuo pat 1955 metų lenktynių iniciatorė buvo Žemės Å«kio ministerija.
 
Žemės Å«kio ministerijos kancleris akcentavo, kad Žemės Å«kio ministerija prisideda prie žirgų varžybų organizavimo, prie veiklų, kurios yra susijusios su žirgais, bet mugės ir šventės neorganizuoja. 

 

Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas pažymėjo, kad Å½emės Å«kio ministerija visada buvo lenktynių iniciatorė, o Savivaldybė prisidėdavo prie jų organizavimo. Anot mero, jei norime, kad ši sporto šaka bÅ«tų puoselėjama, reikia spręsti hipodromo tako atnaujinimo klausimą. Sutvarkius hipodromo taką, lenktynės galėtų vykti ir vasarą, ir žiemą.
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija
 
Nuotraukose – Lenktynių akimirkos

Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-02 16:38:04
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?