2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Festivalio „Nepatogus kinas“ filmai – Zarasų viešojoje bibliotekoje

Nepatogus kinas

Spalio 12-29 d. tarptautinis festivalis „Nepatogus kinas“ prie ekranų vėl pakvies tikrų istorijų – rinktinės dokumentikos – mėgėjus. Galima drąsiai sakyti, kad festivalis pasklis per visą Lietuvą, nes filmus bus galima išvysti ne tik kino ir namų ekranuose, bet ir daugiau nei 200 šalies bibliotekų. Prie šio tinklo prisijungia ir Zarasų viešoji biblioteka – jos lankytojai galės žiÅ«rėti festivalio filmus nemokamai.

 

Virtualioje „Nepatogaus kino“ kino salėje esančius filmus spalio 12-29 d. galima nemokamai žiÅ«rėti tuose bibliotekos kompiuteriuose, kuriuose jai yra suteikta prieiga. Rekomenduojame atsinešti savo ausines, o laiką filmo peržiÅ«rai galima rezervuoti tel.: +37061220373 (Vita). Prisijungimus prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojai.
 
Spalio 12 d. (ketvirtadienį) 15 val. – „Visa, kas kvėpuoja“ (rež. Shaunak Sen) bendra peržiÅ«ra ir virtualus susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu. Naujajame Delyje, vienoje iš pasaulio taršos sostinių, broliai Saudas ir Nadeemas kasdien gelbėja, slaugo ir atgal į pasaulį išleidžia juoduosius peslius – jų mieste paplitusius vanagus. Jie stengiasi bent truputį sumažinti taršÄ…, prieš kurią laimėti kartais atrodo nebeįmanoma. Šis filmas pelnė apdovanojimus prestižiniuose Kanų ir Sandanso festivaliuose.
 
Spalio 17 d. (antradienį) 15 val. – „Amžini prisiminimai“ (rež. Maite Alberdi). Paulina ir Augustas vienas kitą myli jau 25 metus. Ji – buvusi Čilės kultÅ«ros ministrė ir aktorė. Jis daugelį metų buvo populiarus televizijos žurnalistas. Jų gyvenimas kupinas prisiminimų, kuriuos Augustas pamažu pamiršta, nes serga Alzheimeriu. Kuo daugiau jis pamiršta, tuo labiau Paulina jį myli. Ir nors pati Paulina jau yra pamiršta, jos jausmai mylimajam išlieka stiprÅ«s.
 
Spalio 19 d. (ketvirtadienį) 14 val. – „Varnos yra baltos“ (rež. Ashen Nadeem). Atokiame Japonijos vienuolyne jau daugiau nei tÅ«kstantį metų gyvena budistų vienuoliai. Pasimetęs savo gyvenime, filmo režisierius atvyksta į šÄ¯ vienuolyną ieškoti prasmės ir pasimokyti iš vienuolių išminties. Tačiau vienintelis vienuolis, kuris su juo bendrauja, pats yra atstumtasis, labiau mėgstantis ledus ir kratymąsi pagal metalo grupės „Slayer“ muziką, o ne meditaciją.
 
Spalio 25 d. (trečiadienį) 15 val. – „Laiškas Ukrainai“. Daugiau nei šimtas Lietuvos kino bendruomenės narių susibÅ«rė į savanorišką kino projektą, kurio tikslas – fiksuoti, kas Rusijos karinės invazijos į Ukrainą metu 2022-aisiais vyko mÅ«sų šalyje. Šiame jaudinančiame dokumentiniame filme įamžinti šimtai ukrainiečių skausmui neabejingų Lietuvos gyventojų ir pilietinių iniciatyvų aktyvistų, tarp kurių ir Jonas Ohmanas, RÅ«ta Meilutytė, Olegas Šurajevas ir kiti. Filme atskleidžiami ir įtempti tokių organizacijų, kaip „Blue / Yellow“, „StiprÅ«s kartu“ ir kitų veiklos užkulisiai.
 
Spalio 26 d. (ketvirtadienį) 14 val. – „Žurnalisto nužudymas“ (rež. Matt Sarnecki). Jauno žurnalisto Jáno Kuciako ir jo sužadėtinės nužudymas sukelia didžiausius protestus Slovakijoje nuo komunizmo griÅ«ties. Žurnalisto kolegos, patys akylai saugodami savo gyvybes, pradeda tyrimą. Netrukus jiems pavyksta rasti įrodymų, siejančių nusikaltimą su garsiu verslininku, artimu vyriausybei ir jos premjerui. Po filmo laukia virtualus pokalbis demokratijos tema.
 
2023 Virtualūs seansai skirti moksleiviams:
 
Spalio 13 d. (penktadienį) 12 val. – „Toli“ (rež. Ruslan Fedotow). Andrėjus ir Alisa, 16-mečiai karo pabėgėliai iš Ukrainos, buvo priversti laikinai įsikurti Vengrijos sostinėje Budapešte. Kol rusų bombos griauna jų gimtąjį Charkivą, jie dirba mokytojais pabėgėlių mokykloje, protestuoja kurdami meną ir gatvės pasirodymus. Filmas atveria trapią paauglišką jų meilę, sekamą skaudžių skambučių iš Ukrainoje likusių artimųjų.
 
Spalio 18 d. (trečiadienį) 12 val. „Džiulijeta ir vėžliai plastikinėj sriuboj“ – Džiulijeta su kitais savanoriais valandų valandas praleidžia nardydami ir gelbėdami sergančius vandens vėžlius. Tačiau nardydama mergaitė pradeda suprasti, kokią milžinišką įtaką gamtai daro mÅ«sų kasdienė veikla. Ji nori atrasti bÅ«dą, kaip galėtų padėti vandenynui ir jo gyvÅ«nams. Antrasis filmas „Dveji Jasminos namai“ apie mergaitę, kurios tėvai nusprendžia kraustytis atgal į savo gimtinę, Somalilandą. Mergaitė yra priversta susidurti su didžiausiu savo gyvenimo pokyčiu, atsisveikinti su mėgstamiausiomis žaidimų aikštelėmis ir geriausia drauge Marijam. Jasminą pribloškia, kaip labai Somalilandas skiriasi nuo Suomijos: čia gatvės neasfaltuotos, žmonės taip garsiai kalba, jog, rodos, pykstasi, nėra jokių žaidimų aikštelių, prie stalo žmonės nenaudoja jokių įrankių ir valgo rankomis…Atsigavusi nuo kultÅ«rinio šoko, Jasmina atranda, jog vis dėlto čia yra kažkas sava – niekas į ją keistai nešnairuoja taip, kaip Suomijoje. GalbÅ«t turėti dvejus namus nėra taip blogai?
 
Spalio 24 d. (antradienį) 12 val. „Kalnų žmogus“ (rež. Arun Bhattarai) nukels pas vienuolikmetę Yangchen. Ji kasdien meldžiasi, kad ledynus tiriančio jos tėčio neužpultų „sniego liÅ«tas“. Bet kas iš tiesų kelia grėsmę – mitinė bÅ«tybė ar globalinis atšilimas? Filmas „Kovinga mama“ (rež. Carmen Pollard) pasakos apie mamas, kurių vaikų kelias į mokyklą vedė per pavojingus traukinio bėgius. Jos nepasidavė ir nusprendė tam pasipriešinti.
 
Atrinktus filmus visiems kartu bendrame ekrane bus galima žiÅ«rėti tuo pat metu su kitų Lietuvos bibliotekų žiÅ«rovais, o po jų biblioteka ir festivalis kvies pasidalinti įspÅ«džiais ir pasikalbėti su virtualiai prisijungsiančiais svečiais. Tad visoje Lietuvoje pasklidusios bibliotekos pakvies savo lankytojus susiburti prie ekranų keliems bendriems seansams.
 
Apie „Nepatogų kiną“:
 
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti bÅ«ti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kÅ«rėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vieni pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras ir Vilniaus miestas.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos

Nepatogus kinasZarasų rajono savivaldybė 2023-10-16 08:29:09
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?