2024 m. kovo 1 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gerosios patirties sklaida Šilutėje

Š. m. lapkričio 23 – 24 dienomis Zarasų rajono švietimo įstaigų atstovai vyko į Šilutę, edukacinę išvyką, kurios tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi. Kelionės tema – ugdymo įstaigos kaitos kryptingumas, planavimas ir pasirengimas iššÅ«kiams.
 
Pirmosios dienos susitikimai vyko Šilutės rajono Švėkšnos miestelyje. Zarasų rajono švietimo įstaigų atstovai susitiko su „Diemedžio“ ugdymo centro administracija, darbuotojais. Direktorius Mindaugas Nogaitis trumpai pristatė ugdymo centro veiklą. Plačiau apie centro gyvenimą papasakojo Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja Aurelija Kasparavičienė, ją papildė specialioji pedagogė Aistė Pielikienė, papasakojusi ne vieną pavyzdį, kaip dirba su sunkumų turinčiais vaikais. Labai svarbu aiškiai sutarti dėl taisyklių ir, žinoma, visiems nuosekliai jų laikytis: tiek darbuotojams, tiek vaikams, tiek tėveliams (globėjams). Kitas labai svarbus dalykas, paminėtas susitikimo metu, – atrasti ryšÄ¯ su vaiku. Vėliau, apžiÅ«rint centro patalpas, buvo daug diskutuota apie relaksacijos kambarius, kitas panašias specialiąsias klases. Minėta, kad relaksacijos kambariuose organizuojamos veiklos tinkamos ne visiems, reikia išmanyti, kokios technologijos tinka, o kurios – ne. Diskusijų buvo daug, bet vieningai sutarta, kad labai svarbu nuoširdus tėvų ir darbuotojų bendradarbiavimas, tinkamų metodų parinkimas. „Diemedžio“ ugdymo centras konsultuoja ir konkrečiais atvejais, todėl susipažinimas su šiuo centru tikrai bus naudingas ir ateityje.
 
Po susitikimo „Diemedžio“ ugdymo centre Zarasų švietimo atstovai vyko į patį Švėkšnos miestelį, aplankė švento apaštalo JokÅ«bo bažnyčią, kurioje gidė papasakojo Švėkšnos miestelio istoriją, pačios bažnyčios istoriją ir pristatė kelis Lietuvos rekordus.
 
Kitą dieną buvo aplankytos neformalųjį ugdymą ir edukacijas organizuojančios įstaigos: Šilutės meno mokykla ir Hugo Šojaus muziejus. Meno mokykloje pasitiko gausus bÅ«rys Šilutės švietimo įstaigų atstovų: Šilutės rajono savivaldybės Švietimo, sporto ir kultÅ«ros skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė, Meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė, Švietimo pagalbos tarnybos direktorius Kęstutis Mockus, Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis. Susitikimas meno mokykloje buvo pradėtas puikiu mokyklos mokinio pasirodymu. Vėliau Švietimo, sporto ir kultÅ«ros skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė skaitė pranešimą apie tinklaveikos galimybes UTA kontekste, kalbėjo ir Švietimo pagalbos tarnybos veiklą trumpai pristatė direktorius K. Mockus, apie naujus laisvalaikio ir sporto namus, juose esantį baseiną ir sporto mokyklos veiklą kalbėjo Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis. Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė papasakojo apie mokyklą, organizuojamas veiklas, aprodė patalpas, į kurias įsikėlė dar šiais metais.
 
Paskutinis išvykos susitikimas vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, kuriame gausu įdomių edukacinių užsiėmimų. Muziejaus istorikas Ignas Giniotis pristatė Hugo Šojaus gyvenimo istoriją, papasakojo daug įdomių faktų apie dvarą, pasakė, kokios edukacinės veiklos vaikams ir suaugusiems vyksta muziejuje.
 
Išvykos metu buvo pristatytas formalusis ir neformalusis ugdymas, kultÅ«rinis – istorinis paveldas, ir tai suteikė galimybę pakartoti turimas žinias, pasisemti idėjų ir su pozityviomis mintimis keliauti toliau švietimo gerinimo link.
 
Nuoširdžiai dėkojame mus visą susitikimo laiką globojusiai Švietimo pagalbos tarnybos metodininkeiIrinai Budvytienei, kuri ir padėjo organizuoti šią turiningą išvyką bei Zarasų rajono savivaldybei už suteiktą galimybę išvykti.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultÅ«ros skyriaus informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2023-11-30 15:37:13