2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Į pagalbą mokytojų padėjėjams

Į pagalbą mokytojų padėjėjams

Ä®traukusis ugdymas – viena opiausių temų švietimo bendruomenėje. Didelį vaidmenį čia atlieka mokytojo padėjėjai, kurie padeda mokytojui ir mokiniams sėkmingai užtikrinti ugdymo procesą.

 

Mokytojo padėjėjas – asmuo, padedantis mokiniui ar mokinių grupei, turinčiai vidutinių, didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių ir dėl įgytų ar įgimtų sutrikimų negalinčių savarankiškai dalyvauti ugdymo procese ir popamokinėje veikloje. Mokytojo padėjėjo veikla neapsiriboja vien tik pagalba mokiniui. Jis padeda mokytojui parengti ir/ar pritaikyti mokiniui (mokinių grupei) reikalingą mokomąją medžiagą, tvarkyti ir pildyti savo darbo dokumentus.
 
Mokytojo padėjėjas nepalieka vienų mokinių pamokos metu dėstomo dalyko kabinete, sporto salėje, sporto aikštelėje, valgykloje, lauke, prižiÅ«ri, kad ugdytiniai tvarkingai naudotųsi įranga bei kitomis mokymosi priemonėmis.
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, atsižvelgdama į rajono mokytojų padėjėjų profesinių kompetencijų tobulinimo poreikį, parengė ir vykdo Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Tobulėti drauge – į pagalbą mokytojo padėjėjui“, finansuojamą Zarasų rajono savivaldybės.  
 
Rugsėjo 29 dieną vyko nuotoliniai mokymai „Mokytojo padėjėjo vaidmuo įtraukiajame ugdyme“, kuriuos vedė ugdymo centro „Diemedis“ psichologė Asta Lukauskienė.
 
Lektorė labai išsamiai aptarė mokytojo padėjėjo funkcijas, pristatė mokinių specialiuosius ugdymo sutrikimus, jų įtaką vaiko elgesiui ir gebėjimams, analizavo konkrečias situacijas. Kaip dirbti komandoje, valdyti konfliktus, kokie veiksmai bÅ«tini atsitikus įvykiui – į šiuos ir daugiau aktualių klausimų buvo ieškoma atsakymų. 
 
Dėkojame ugdymo centrui „Diemedis“ už bendradarbiavimą ir nuolatinę pagalbą sprendžiant iškilusius iššÅ«kius. Dėkojame ir mokytojų bei auklėtojų padėjėjams, gausiai susirinkusiems į užsiėmimą.
 
Tikimės, kad mokymų metu įgytos žinios ir patirtis praturtins mokytojų padėjėjų savivertės ir kompetencijų bagažą. Dalyviai galės geriau padėti mokiniams kurti socialinius santykius, saugiau jaustis tarp bendraamžių, sėkmingiau mokytis. 
 
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija
Nuotraukos

Į pagalbą mokytojų padėjėjamsZarasų rajono savivaldybė 2023-10-03 08:26:00
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?