2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

II-oji šalies jaunimo kūrybos šventė Zarasuose

II-oji šalies jaunimo kūrybos šventė Zarasuose

Pernai sulaukėme didelio susidomėjimo ir puikių rezultatų iš Zarasuose organizuoto Lietuvos jaunimo eilėrašÄių ekranizacijų ir fotografijų konkurso „Kuriu – vaizdu, garsu, žodžiu“, todėl ir šiemet konkursą pakartojo jo sumanytoja ir organizatorė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytoja Gitana Kavaliauskaitė. Rugsėjo 27 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko šio konkurso laureatų apdovanojimų šventė. Pasak mokytojos, šios šventės tikslas – ne tik nugalėtojų apdovanojimas ar geriausių darbų peržiÅ«ra, bet ir bendrystė, naujos kÅ«rybingų žmonių pažintys.

 

Konkurso sąlygos ir dalyviai
 
Konkurse dalyvavo per 100 dalyvių iš pačių įvairiausių Lietuvos kampelių: KuršÄ—nų, Skuodo, Radviliškio, Vilniaus, Trakų, Pasvalio, Ignalinos, Didžiasalio, Utenos, Visagino, Dusetų ir Zarasų. Smagu, kad konkurso bei šventės dalyviai – ir Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos mokiniai, atvykę su savo mokytoju, zarasiškiu Igoriu Zujevu.
 
Konkurse dalyvaujantys 9-12 klasių mokiniai darbus galėjo pateikti į dvi sekcijas – eilėrašÄių ekranizacijų ir fotografijų bei poezijos. EilėrašÄių ekranizacijų sekcijoje jaunimo komandos interpretavo pasirinktus poetų eilėrašÄius, kÅ«rė dainas arba kompozicijas ir pateikė kelių minučių trukmės vaizdo filmukus. Fotografijų bei poezijos sekcijai konkurso dalyviai atsiuntė po 1-3 fotografijas, kurias palydėjo savo kÅ«rybos tekstais – eilėrašÄiais, miniatiÅ«romis.
 
Fotografijų bei poezijos vertinimo komisijoje darbavosi meno kÅ«rėjas, fotomenininkas ir poetas Algis Jakštas, fotografai Algimantas Navickas ir Rimantas Bikulčius. EilėrašÄių ekranizacijas vertino muzikantas Gintaras Andrijauskas, AnykšÄių Jono BiliÅ«no gimnazijos jaunimo kino klubo vadovė Renata Miškinienė ir Zarasų r. savivaldybės tarybos narys Erikas Černovas. Vertinimo komisijos nariai R.Bikulčius, A.Jakštas, R.Miškinienė mielai pasidalijo gerąja patirtimi kÅ«rybiškumo pamokose. AnykšÄių jaunimo kino klubo narės pristatė savo klubo veiklas ir filmus.
 
Ä®kvėpti jaunus žmones saviraiškai gali tie, kurie patys gyvena kÅ«ryba
 
Fotomenininkas Algis Jakštas fotografuoja daugiau nei penkiasdešimt metų. „Didžiąją gyvenimo dalį paveikslavau juodai-balta. Ir dabar užplÅ«sta sentimentai. Didžiausia laimė – pajusti bendravimo džiaugsmą su gamta ir žmogumi“, – atviravo jis. A. Jakštas pasidžiaugė dalyvių darbais, ypač Zarasų gimnazistės Patricijos Šafronaitės fotografijomis ir haiku, kurie kaip iš lanko iššauta strėlė pataikė tiesiai į širdį.
 
Fotografas Rimantas Bikulčius išleido ne vieną fotografijų albumą: Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos šimtmečiui skirtoje knygoje „Mažutėj gilėj slypi...“, „Zarasai ir zarasiečiai“, fotografavo medicinos darbuotojus knygai „Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Pirminės sveikatos priežiÅ«ros centro Metraštis (1997-2022)“. Fotografavo albumams Zarasų Trečiojo amžiaus universiteto klausytojus, Sausio 13-osios dalyvius. Turėdamas didelę patirtį, R. Bikulčius jaunimui patarė, kokių klaidų nedaryti fotografuojant, leidžiant knygas. „Jaunime matau daug potencialo ir tikiu jų sugebėjimais ir talentu“, – kalbėjo R. Bikulčius.
 
Kitas vertinimo komisijos narys Gintaras Andrijauskas, Klaipėdoje baigęs režisÅ«ros mokslus, dar mokykloje susidomėjo filmavimu, todėl konkurso dalyvių vaizdo įrašÅ³ peržiÅ«ra, kaip pats teigė, buvo didelis malonumas. Prieš kuriant vaizdo klipą, Gintaras patarė detaliai išsianalizuoti kÅ«rinį, išsigryninti simbolių reikšmes. „Tikiu, kad ateitis priklauso jaunimui, ir jÅ«s ateity diktuosite madas per televiziją“, – teigė garsus muzikantas.
 
EilėrašÄių ekranizacijas vertino ir AnykšÄių J.BiliÅ«no gimnazijos jaunimo kino klubo vadovė Renata Miškinienė. Pasak jos, didžiausia klaida, kurią daro jaunieji kÅ«rėjai – pervaidinimas, per ryškus emocijų perteikimas. Tik natÅ«ralumas labiausiai paveikia žiÅ«rovą. Renata pastebėjo, kad konkursui pateikta daug įtaigių vaizdo klipų, kuriuose puikiai išlaikytas vaizdo ir garso santykis. Jauniesiems kÅ«rėjams linkėjo pasakoti istorijas iš savo gyvenimo, kurti apie tai, kas rÅ«pi, kas jaudina, nekopijuoti kitų darbų.
 
Šventėje dalyvavo konkurso globėja, Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė ir merės patarėja Simona MatusevičiÅ«tė. Merė pasidžiaugė gražiu, kÅ«rybišku ir talentingu jaunimu, kuris nebijo parodyti vieną jautriausių asmenybės pusių – kÅ«rybą. Ä®teikdama Gitanai Kavaliauskaitei gėles ir nuoširdžias padėkas, merė akcentavo, kad šalia tokių mokytojų mokiniai auga, skleidžiasi ir išlaisvina savo talentus ir gebėjimus!
 
Laureatų apdovanojimai
 
Fotografijų bei poezijos sekcijoje Grand Prix apdovanojimą, kurį įsteigė Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, už geriausią fotografijos ir poetinio teksto dermę pelnė Patricija Šafronaitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė.
 
Pirmąją vietą pelnė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinys Tautvydas Čefonovas. Jo darbai kalba apie Zarasų kraštą, Tautvydas jį regi mylinčio ir besižavinčio savo gimtine žmogaus akimis.
 
Antrosios vietos laureatės – Monika Stonytė iš Skuodo r. Ylakių gimnazijos, Justė SipavičiÅ«tė iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ir Nerija Daukintytė iš KuršÄ—nų Lauryno Ivinskio gimnazijos.
 
Trečiają vietą pelnė Urtė Tartenytė iš Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos, Austėja Deinytė iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ir Saulius Šivickas iš Šiaulių r. KuršÄ—nų Lauryno Ivinskio gimnazijos.
Vertinimo komisijos nariai A.Jakštas, A.Navickas taip pat apdovanojo laureatus savo albumais ir knygomis, R.Bikulčiaus prizas – albumas „Apie tylą“ – teko Gabrielei Jakštonytei iš Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos.
 
EilėrašÄių ekranizacijų sekcijoje mokiniai rinkosi V.Mačernio, F.Kiršos, P.Širvio, E.Mezginaitės, J.Degutytės, A.Baltakio, H.Radausko, A.Marčėno ir kt. poetų eiles.
 
Grand Prix, įsteigtą merės N.Guobienės, laimėjo komandos „Tyla gamtoj“ nariai (Emilija Vaitkutė ir Vaidas Girčys iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos), sukÅ«rę vaizdo klipą P.Širvio eilėrašÄiui „NežiÅ«rėk, nežibėk“.
 
Pirmosios vietos diplomas ir prizai atiteko komandai „Basom“ (tai Amanda Kochanskaitė, Urtė Solveiga Konošovaitė, Emilija Venediktovaitė, Adrija Zavackaitė, Natas Gudelis ir Anton Korotkin iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos).
 
Antrosios vietos diplomais ir prizais apdovanotos komandos „Gimnazistai“ (Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokiniai Ignas Andrijauskas, Kamilė FilipavičiÅ«tė, Aleksandra Karpenko, Mantas Tekorius) ir „K.I.G.E.M“ (Zarasų „Ąžuolo“ gimnazistai Mantas Jakseboga, Kiril Timofejev, Edgaras Petrėnas, Gustas Kutikovas ir Ivoris Krutov).
 
Trečiąja vieta dalijosi komandos „Žmonės“ (Marija MechovičiÅ«tė ir Andrius Kalėda iš Zarasų P.Širvio progimnazijos), „Abejour“ (Vytautė Meškuotytė, Gabrielis Galiauskas, Rusnė Žukauskaitė iš Utenos A.Šapokos gimnazijos), „Vėtros“ (Kamilė Gimbickytė, Taja MickevičiÅ«tė, Kamilė Novodvorskaitė, Nelija Prapuolenaitytė – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazistės).
 
Už įspÅ«dingą teksto interpretaciją apdovanota RÅ«ta Šatkauskaitė iš Utenos A.Šapokos gimnazijos; už eksperimentinio kino pavyzdį komanda iš Vilniaus tarptautinės Meridiano mokyklos „9 kadras“ (Kamilė Buteliauskaitė ir Rusnė Rožėnaitė); už subtilų muzikos kÅ«rimą Zarasų P.Širvio progimnazijos komanda „Progimnazija“ (Viltė Šileikytė ir Justinas Gudavičius). Neliko nepastebėtas ir  Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos komandos „Joneliai“ (Jonas Petrokas, Goda Šeštavickaitė, Andrėja Apolskytė, Eligijus Alenčikas, Vytautas Venclovas) klipo originalumas.
 
Renginį muzikiniais kÅ«riniais papuošÄ— Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai Kiril Timofejev, Adrija Zavackaitė ir Emilija Venediktovaitė bei P.Širvio progimnazijos mokinė Marija MechovičiÅ«tė.
 
Renginio rėmėjai: Zarasų r. savivaldybė, Zarasų r. savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, MB „Lietaus sodai“, Rimantas Bikulčius, Algimantas Navickas, Algis Jakštas. Renginio globėja – Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė.
 
Dėkojame visiems, kÅ«rusiems šventę.
 
Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų r. savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotr. autorės ir Donato Merkio

Zarasų rajono savivaldybė 2023-10-05 16:08:04
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?