2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Informacija dėl tradicinių respublikinių ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2023“

Šių metų sausio 17-tą dieną Zarasų rajono savivaldybės Mažojoje salėje vyko mero Nikolajaus Gusevo sudarytos darbo grupės tradicinėms respublikinėms ristÅ«nų žirgų varžyboms „Sartai 2023“ (renginiui Dusetų mieste rengti) posėdis.
 
Posėdyje dalyvavo: Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Žemės Å«kio ministerijos Tvarios žemės Å«kio gamybos ir maisto pramonės departamento Gyvulininkystės ir gyvÅ«nų gerovės skyriaus vedėjas ArÅ«nas Šileika, Žemės Å«kio ministerijos Tvarios žemės Å«kio gamybos ir maisto pramonės departamento Gyvulininkystės ir gyvÅ«nų gerovės skyriaus mentorius ArÅ«nas Jurgaitis, Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorė Joana Kerytė, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas, Valstybės įmonės „Utenos regiono keliai“ Zarasų kelių tarnybos viršininkas Eugenijus Eltermanas, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Juris Streikus, UAB „Lietuvos žirgynas“ , UAB Sartų skyriaus vedėjas Kęstutis Svilas, Uždarosios akcinės bendrovės „Zarasų komunalininkas“ direktorius Edmundas Čeičys, Uždarosios akcinės bendrovės „Zarasų komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Juozas Šyvokas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas – valstybinis veterinarijos inspektorius Darius Kazulėnas, KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Dusetų seniÅ«nijos seniÅ«nas Darius Steponavičius, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėja Lina Petrėnienė, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultÅ«ros skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Šukštulienė, Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjas Petras Ivanovas.
 
Posėdžio metu buvo svarstytas tradicinių respublikinių ristÅ«nų žirgų lenktynių „Sartai 2023“ organizavimas ir datos nustatymas.
 
Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas posėdžio pradžioje teigė, kad šios tradicinės respublikinės ristÅ«nų žirgų lenktynės yra svarbi šventė visai Lietuvai. Šios šventės jau trejus metus laukia žirgininkai, žirgų sporto entuziastai, tautos istorijos ir tradicijų puoselėtojai bei dešimtys tÅ«kstančių žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių ir netgi žmonės iš kaimyninių užsienio valstybių. Rajono Savivaldybė nenori atsisakyti šių tradicinių respublikinių ristÅ«nų žirgų lenktynių, tačiau tam reikia ir Žemės Å«kio ministerijos noro ir prisidėjimo.
 
Meras Nikolajus Gusevas susirinkusiems neturėjo pozityvių žinių dėl lenktynių organizavimo. Jis informavo, kad orų prognozės lenktynėms nėra palankios. Dėl prognozuojamos pliusinės temperatÅ«ros vasario mėnesį, nebus galimybės paruošti ledo dangos Dusetų hipodrome. Jeigu orų prognozės nesikeis, tradicinės respublikinės ristÅ«nų žirgų lenktynės „Sartai 2023“ neįvyks. Tačiau meras Nikolajus Gusevas patikino, kad renginys Dusetose, skirtas žirgo metams tikrai įvyks, nepaisant to, kokios bus oro sąlygos. Jeigu nepavyks surengti lenktynių, bus organizuojamas žirgų paradas, mugė, meno kolektyvų pasirodymai, kitos veiklos Dusetų mieste.
 
Pernai metais Žemės Å«kio ministerijai atsisakius organizuoti tradicines respublikines ristÅ«nų žirgų lenktynes, rajono Savivaldybė suorganizavo žiemos šventę, kuri pritraukė ypač didelį poledinės žūklės mėgėjų dėmesį. Žvejų varžybose dalyvavo net apie 300 žvejų. Tikimasi, kad ir šių metų renginys pritrauktų nemažą skaičių dalyvių.
 
Posėdžio metu pasisakė ir atvykę atstovai iš Žemės Å«kio ministerijos: ArÅ«nas Šileika ir ArÅ«nas Jurgaitis. Anot jų, ministerija yra įsitikinusi, kad pagrindinis tradicinių respublikinių ristÅ«nų žirgų lenktynių „Sartai 2023“ organizatorius turi bÅ«ti Zarasų rajono savivaldybė. Tačiau ArÅ«nas Jurgaitis pažadėjo, kad ministerija prisidėtų prie renginio organizavimo darbų, jei Lenktynės Dusetų hipodrome neįvyks. Anot jo, Žemės Å«kio ministerija prisidėtų prie žirgų parado organizavimo.
 
Pasisakė ir Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorė Joana Kerytė. Ji išreiškė padėką Zarasų rajono savivaldybei už dedamas pastangas puoselėti žirginio sporto tradicijas, rodomą iniciatyvą surengti tradicines respublikines ristÅ«nų žirgų lenktynes, kurios garsina visą Lietuvą. Ją labai liÅ«dna Žemės Å«kio ministerijos abejingumas ir neiniciatyvumas.
 
Joana Kerytė taip pat pasiÅ«lė pagalvoti ir apie ateitį Dusetų hipodromo infrastruktÅ«rą, specialią dangą, norint išlaikyti  šias gražias tradicijas. Šiuo metu norint išlieti ledą, reikia, kad bent jau dvi savaites laikytųsi minusinė oro temperatÅ«rą, bent jau -5 laipsniai šalčio. Tai palieka nežinioje tiek lenktynių organizatorius, tiek važnyčiotojus ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių. LiÅ«dna, tačiau šiuo metu Žemės Å«kio ministerijos planuose nėra įtraukta Dusetų hipodromo rekonstrukcija.
 
Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorė Joana Kerytė ir Lietuvos žirgyno vadovas Edgaras Jeninas pažadėjo tarpininkauti ir padėti surengti žirgų eiseną šventės metu,jei nevyktų tradicinės respublikinės ristÅ«nų žirgų lenktynės Dusetų hipodrome.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas patvirtino, kad Žemės Å«kio ministerija nerodė jokios iniciatyvos surengti tradicines respublikines ristÅ«nų žirgų lenktynes nei 2022 metais, nei 2023 metais: neinicijavo pasitarimų, nesudarė darbo grupės, nerengė posėdžio, o didžiąją dalį organizacinių darbų ir išlaidų perkėlė rajono Savivaldybei. Dėl šios priežasties iki šiol nėra pasirašyta Jungtinės veiklos sutartis. Rajono Savivaldybės administracijos direktorius siÅ«lė pasiskirstyti darbus ir išlaidas tolygiai, kaip ir ankstesniais dešimtmečiais rengiant lenktynes ir pasirašyti sutartį. Benjaminas Sakalauskas iškėlė ir kitą aktualų klausimą – renginio finansavimo, nes Žemės Å«kio ministerijos siÅ«lomas finansavimas yra simbolinis.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darbo grupės narius supažindino su organizacinių darbų pasiskirstymu ir pasiÅ«lė balsuoti dėl Jungtinės sutarties su Zarasų rajono savivaldybės administracijos pasiÅ«lytu priedu, kuriame darbai ir išlaidos pasiskirsto tolygiai, kaip ir paskutinius 20 metų. „Už“ balsavo didesnė dalis posėdžio dalyvių, todėl buvo nutarta siÅ«lyti pasirašyti Jungtinę veiklos sutartį su Žemės Å«kio ministerija su pasiÅ«lytu Zarasų rajono savivaldybės priedu ir surengti tradicines respublikines ristÅ«nų žirgų lenktynes „Sartai 2023“ arba šventę „Dusetos-Sartai 2023“.
 
Taip pat posėdžio metu buvo pasiÅ«lyta nustatyti renginio datą vasario 18 dieną. Dalyviai vienbalsiai pritarė šiam pasiÅ«lymui.
 
Kad ir kokios bus oro sąlygos, vasario 18-tą dieną šventė Dusetose įvyks. Jei oro prognozės pasikeis ir pavyks išlieti ledą Dusetų hipodrome, tada šią dieną bus organizuojamos tradicinės respublikinės ristÅ«nų žirgų lenktynės „Sartai 2023“, jei nepavyks, tada Dusetose vyks šventė „Dusetos-Sartai 2023“, kurioje bus gausų pramogų: žirgų paradas, įvairios mugės, žygis, meninių kolektyvų pasirodymai ir t. t. LiÅ«dna tikrai nebus!
 
Posėdžio pabaigoje meras Nikolajus Gusevas pasiÅ«lė vasario 1 d. 14 val. surengti darbo grupės posėdį ir priimti sprendimą dėl renginio organizavimo. Tada ir bus aišku, ar lenktynės visgi bus.
 
Ši žiemos šventė pagal svarbą, nacionalinių tradicijų puoselėjimą yra vienintelė Lietuvoje. 
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija
Petro Ivanovo nuotraukos
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2023-01-18 16:32:55
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?