2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Informacija gyventojams dėl miškų gaisringumo

 Šalyje įsivyravo itin palankÅ«s miško gaisrams kilti orai.  Dažniausia gaisrų priežastis – neatsakingas miško lankytojų elgesys – palikti be priežiÅ«ros ar ne vietoje kÅ«renami laužai, netinkamai naudojamos kepsninės ar numestos nuorÅ«kos. Lietuvoje vyraujant sausrai, kuri vietomis siekia stichinį lygį, miškininkai bei ugniagesiai prašo visų gyventojų atsakingumo poilsiaujant gamtoje.

 

Sausra, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, Lietuvoje pradėta fiksuoti gegužės 9 d., vėliau plėtėsi ir atskirose regionuose sausra iš pavojingo meteorologinio reiškinio peraugo į stichinį. Sausringi pavasario ir birželio orai labai palankÅ«s kilti ir plisti miško gaisrams.  Dėka Valstybinių miškų urėdijų  naudojamos efektyvios miško gaisrų stebėjimo sistemos, kurios pagalba stebimi didelės bei vidutinės miško gaisrų rizikos medynai, miško gaisrai yra efektyviai identifikuojami ir suvaldomi. Vidutinis miško gaisro plotas nesiekia 0,3 ha, tačiau bet kuris kilęs miško gaisras, jeigu nebus laiku pastebėtas ar suvaldytas pirminėje miško gaisro plitimo stadijoje, gali virsti nekontroliuojamu miško gaisru ir peraugti į stichinę nelaimę.
 
Šiuo metu tebėra labai sausa.  Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba sudarė žemėlapį, kuriame išskirtas miškų gaisringumą valstybinės įmonės Ä® Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių veiklos teritorijose. Kuo aukštesnė klasė, tuo miškų gaisringumas didesnis.  
 
 
Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos meteorologijos stočių ir VšÄ® Lietuvos žemės Å«kio ir konsultavimo tarnybai priklausančių stočių duomenimis, sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys 2023 m. pradėtas fiksuoti anksčiausiai kai kuriose Plungės ir Šilutės rajonų seniÅ«nijose, per antrąjį gegužės mėnesio dešimtadienį nors ir labai lėtai, tačiau plito Vakarų Lietuvoje. Gegužės 21 d. pradėtas fiksuoti dalyje Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės r. sav. seniÅ«nijų, visoje Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, ir per savaitę pasiekė stichinės sausros rodiklius. Per birželio pirmąjį dešimtadienį kritulių beveik nebuvo ir laikėsi labai šilti orai, situacija negerėjo - sausra apėmė vis daugiau rajonų. Nors pastarąsias dvi dienas Pietų ir Pietvakarių Lietuvoje yra fiksuojami negausÅ«s krituliai, tačiau sausiausių rajonų jie nepasiekia ir situacija dėl sausros Lietuvoje išlieka tokia pati.
Birželio 14 d. duomenimis stichinė sausra fiksuojama beveik visoje Kretingos, Klaipėdos (rajono ir miesto), Neringos, Šilutės, Mažeikių, Telšių r. sav., vakarinėje Vilkaviškio ir Plungės r. sav. dalyje bei kai kuriose Radviliškio r. sav. seniÅ«nijose, o sausra, kaip pavojingas reiškinys, fiksuojama didesnėje Vakarų, Šiaurės ir Vidurio Lietuvos dalyje. Pridedamąja žemėlapyje matoma, kad Zarasų rajonas į sausros teritoriją nepatenka. 
 
 
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Miškų įstatymo 8 straipsnio bei Lankymosi miške taisyklių patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. lapkričio 15 d. įsakymu Nr. D1-849 „Dėl Lankymosi miške taisyklių patvirtinimo“ 8 ir 9 straipsnių nuostatomis, Valstybinė įmonė Valstybinių miškų urėdija gali kreiptis į savivaldybių vykdomąsias institucijas dėl fizinių asmenų lankymosi miškuose uždraudimo ar apribojimo. Iki birželio 16 d. minėtų kreipimųsi nesulaukėme. Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos meteorologijos duomenis,  vertinant šiuo metu esančią situaciją ekstremali situacija dėl miškų gaisringumo skelbiama nebus.
 
Informaciją pateikė 
Zarasų rajono savivaldybės administracija, civilinės saugos ir mobilizacijos specialistė Aušra Dilienė
 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-06-16 13:41:06
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?