2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Išminčių dovanos

Vasario 7 dieną Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos teatro grupės mokiniai, Giedojimo studijos nariai ir bÅ«relis Ia klasės gimnazistų pakvietė savo tėvus, visus mokinius ir mokytojus į integruotą teatro, muzikos ir literatÅ«ros pamoką „Dovana“, kurią pradėjo spektakliu „Išminčių dovanos“ (režisierė Gražina Karlaitė) pagal to paties pavadinimo JAV rašytojo O. Henry apsakymą.

 

Mokinių suvaidinta istorija iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasta, tačiau joje glÅ«di daug išminties. Dela (jos vaidmenį atliko Neda Novičenko) turi tik vieną dolerį aštuoniasdešimt septynis centus, o rytoj Kalėdos, ir ji nori nupirkti dovaną Džimui (jo vaidmens atlikėjas Eimantas Popovas). Delos pasididžiavimas – nuostabÅ«s, spindintys, ilgi plaukai, kuriuos ji parduoda už 20 dolerių, kad galėtų nupirkti platininę laikrodžio grandinėlę Džimui, kurio pasididžiavimas – laikrodis, paveldėtas iš tėvo ir senelio. Pasirodo, ir Džimas parduoda savo laikrodį, kad galėtų Delai padovanoti komplektą šukučių plaukams susegti. Rodos, istorija apie du kvailus vaikus, kurie taip nerÅ«pestingai paaukojo vienas kitam didžiausias savo brangenybes. Tačiau spektaklį, kurį labai subtiliai, gražiai papildė Giedojimo studijos mokinių pasirodymai (mokytojas Gražvydas Gasparavičius), teatro grupės artistai baigė taip: „Leiskite tarti šių dienų protingiesiems: iš visų, dovanojančių dovanas, šiedu buvo išmintingiausi. Jie ir yra tikrieji išminčiai.“

 

Pamoką pratęsė Ia gimnazijos klasės mokiniai Darja, Adrija, Justė, Elinga, Smiltė, Goda, Nelija, Eimantas, Neda, Milius (jų mokytoja Renata Žemaitienė), kurie kalbėjo apie per literatÅ«ros pamokas nagrinėtus kÅ«rinius (Lauros Sintijos Černiauskaitės „Benedikto slenksčiai“, Ericho Marijos Remarko „Trys draugai“, Vandos Juknaitės „Išsiduosi. Balsu“), teigiančius, kad nebÅ«tinai dovana turi bÅ«ti brangi. Svarbu, kad mes galvojame apie žmogų, kuriam skiriame dovaną, jis mums yra artimas. Dovanos sukuria ir stiprina emocinius ryšius, žmonės jaučiasi laimingi ir įvertinti. Tačiau visgi svarbiausia yra ryšys tarp žmonių: draugystė, meilė, pagarba, pagalba, rÅ«pinimasis vienas kitu. Tai ir yra didžiausia dovana.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Renata Žemaitienė, nuotraukos Rimanto Bikulčiaus


Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-09 15:47:08
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?