2024 m. kovo 1 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Jolitos Gradauskaitės-Levčenkienės garsusis 12 metrų ilgio Žalgirio mūšio triptikas „Diena, pakeitusi istoriją“ Zarasų krašto muziejuje jau nuo gruodžio 1 d.

J. Levčenkienė gimė 1973 m. birželio 24 d. Zarasų rajone, Antalieptėje. 2011 m. J. Levčenkienei suteiktas Lietuvos Respublikos meno kūrėjo statusas. Autorė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, kuriai 2016-aisiais suteiktas tradicinių amatų meistro vardas. Menininkė yra surengusi 38 personalines parodas, taip pat aktyviai dalyvauja respublikinėse, tarptautinėse ir rajoninėse bendrose menininkų parodose.
 
 „Tapau, lipdau... Tiesiog mėgaujuosi kÅ«ryba. Man – tai gyvenimo džiaugsmas, prasmė ir pilnatvė. Nors tapau natiurmortus, figÅ«rines kompozicijas, širdis linksta prie animalistinio žanro. Myliu žirgus, be jų neįsivaizduoju savo kÅ«rybos. Patinka juos stebėti ir perkelti ant drobės taip, kaip aš suvokiu, pagaudama judesį ir emociją. Žirgas man simbolizuoja laisvę, intelektą ir sėkmę. Sakoma, kad šiame gyvÅ«ne apjungta liÅ«to drąsa, erelio akylumas, jaučio jėga ir elnio greitis. Besiruošdama įgyvendinti savo viziją bÅ«simam kÅ«riniui kruopšÄiai studijuoju fiziologiją, biologiją, istoriją ir menų technologijas. Paskutinius dvejus metus visa save atidaviau istoriniam žanrui. Taip gimė pats didžiausias ir reikšmingiausias mano kÅ«ryboje kÅ«rinys – Žalgirio mÅ«šio triptikas ,,Diena, pakeitusi istorija“ – sakė J. Levčenkienė.
 
Paroda veiks 2023-12-01 – 2024-01-05.
 
Maloniai kviečiame apsilankyti!
 
 
Zarasų krašto muziejaus informacija
 
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2023-11-28 10:41:04