2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Klasikinės muzikos vakaras su tarptautinio lygio atlikėjais Atis Bankas ir Victoria Kogan

Liepos 13 d. (ketvirtadienį) 17 val. Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka zarasiškiams ir miesto svečiams dovanoja klasikinės muzikos vakarą su nepakartojamo talento bei meistriškumo atlikėjais Atis Bankas ir Victoria Kogan iš Kanados.

 

Daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus smuikininkas Atis Bankas iš Lietuvos persikėlė gyventi į Kanadą ir, laimėjęs milžinišką atranką, pradėjo groti Toronto nacionaliniame simfoniniame orkestre.
 
Ä®kvėpimas ir motyvacija rimtai dirbti buvo septyneriais metais vyresnės pianistės sesers pavyzdys. BÅ«siu ne prastesnis už ją muzikas, tik griešiu smuiku. Turėjau įgimtą poreikį ir pomėgį klausytis klasikinės muzikos: su didžiausiu malonumu, eidavau į Kauno filharmoniją, tačiau dar labiau traukė vargonų koncertai bažnyčioje. Ir visai nesvarbu, kokia tose erdvėse sklido muzika: fortepijoninė, smuikų, gitarų, orkestrų su dainininkais“, – viename interviu atviravo muzikantas A. Bankas.
 
Išvykimo į Torontą aplinkybės buvo gana paprastos – ten gyveno A. Bankas pirmosios žmonos, beje, taip pat smuikininkės, teta, kuri ir pakvietė išmėginti profesines jėgas už Atlanto ir ten įsitvirtinti. Muzikantas atvyko, turėdamas savitą grojimo manierą, ir tikslą groti geriau už tuos, kurie konkuravo smuikininko vietai Toronto nacionaliniame simfoniniame orkestre užimti. Kiekvienas konkurso dalyvis grojo už užuolaidos, komisijos nariai negalėjo identifikuoti nei lyties, nei odos spalvos, nei tautybės, nei turimų muzikinių titulų.
 
„Nesitikėjau, kad dar kada grįšiu“, – sako gÅ«džiu sovietmečiu į Vakarus ištrÅ«kęs Atis Bankas. Beveik keturis dešimtmečius Kanadoje gyvenantis muzikantas prisipažįsta dažnai pagalvojęs, ar bÅ«tų palikęs Lietuvą, jei bÅ«tų žinojęs, kad ji vėl bus laisva. Tačiau džiaugiasi galėdamas koncertuoti Lietuvoje, tuo tarpu ir Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
 
Ilgametis Toronto simfoninio orkestro narys Atis Bankas yra pirmasis „Gould“ styginių kvarteto smuikininkas, „Potsdam Trio“ narys, „Ensemble CamerAtis“ įkÅ«rėjas, „Canadian Chamber Academy Orchestra“ įkÅ«rėjas ir meno vadovas bei festivalio „Music Niagara” (Kanada) meno vadovas. Už muzikinį indėlį Atis Bankas buvo įtrauktas į Tarptautinį Šv. Jurgio riterių ordiną ir ir apdovanotas Karalienės Elizabetos II platinos jubiliejaus medaliu.
 
Victoria Kogan yra garsių smuikininkų Leonid Kogan ir Elizabeth Gilels anūkė. Victoria groti pianinu pradėjo būdama vos penkerių. Jau po metų jaunoji pianistė debiutavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Mažojoje salėje. Kaip solistė, Victoria kartu su orkestrais koncertavo didžiosiose koncertų salėse. Garsi pianistė yra Čaikovskio, Andoros, Stravinskio, Mineapolio (JAV), bei Pietų Korėjos pianistų konkursų nugalėtoja.
 
„Atlikėja yra apdovanota beribiu muzikalumu, nepakartojamu talentu bei įgÅ«džiais“, – vienoje apžvalgoje interneto platybėse vertino pianistas Mikhail Pletnev.
 
Nepraleiskite progos patirti atgaivą kūnui ir sielai.
 
Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2023-07-12 08:18:43
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?