2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kristinos Norvilaitės paroda „Bekeliaudama sutikau save“

„Visi kažkur keliaujam: į kitas šalis, miestus, sapnus. O aš šioje parodoje keliauju į praėjusius vaikystės, jaunystės etapus vėl iš naujo atrandu savo esmę. Kiekvieną kartą beklaidžiodama savo atsiminimų lavinoje sutinku kažką tai naujo ir netikėto. Pačioje giliausioje vaikystėje matau suformuotas savo stiprybes ir silpnybes. Tikrai šiuose paveiksluose vyrauja dinamiška kompozicija, kuri atliepia visą gyvenimo siautulį, bet ir kažką tai labai svarbaus ir esminio kas nesikeičia niekada“, – pasakoja menininkė K. Norvilaitė.

 
K. Norvilaitės darbai sukurti linoraižinio bei mišria technikomis ir atspausdinti ant drobės. Paveiksluose dominuoja ryškios spalvos ir jų kontrastai: balta, juoda, geltona, mėlyna, raudona, o taip pat išraiškingas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika. K. Norvilaitė monumentalumą jungia su jautrumu. Menininkė dirba su itin dideliais formatais netelpančiais į tradicinius estampo rėmus.

 

„Viena vertus, K. Norvilaitės grafika yra panaši į tapybą – ji spaudžiama ant drobės ir tempiama ant porėmio, dažniausiai yra didelio formato su stipriai išreikštu spalvos dėmeniu. Antra vertus, tai tikri plakato tipo grafiniai lino atspaudai, kurių ryškiose spalvinėse plokštumose veriasi erdvinis pasaulis. Jos vaizduojami daiktai ar atskiri žmogaus kÅ«no fragmentai tiksliai įsikomponuoja į erdvę ir ją užvaldo.“ (J. Liškevičienė „Kristinos Norvilaitės kÅ«ryba: Septintoji diena “, Dailė 2016 / 1)

 

„BÅ«tina pažymėti, kad K. Norvilaitės kÅ«rybos strategija yra nukreipta į nuolatinius ieškojimus, įvairias veiklas ir temų įvairovę, kuri leidžia žiÅ«rovui pažinti nuoseklų ir įvairiapusį grafikės meno pasaulį.“ (A. Krauleidis-Vermotas „Muzikos kupinas Kristinos Norvilaitės grafikos pasaulis“, 7 Meno dienos)

 

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, LATGA narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė virš 70 personalinių parodų, o dalyvavimų grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Izraelis, Belgija, Danija, Švedija, PrancÅ«zija, Didžioji Britanija, Olandija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija ir kt.), jau bÅ«ta virš dviejų šimtų.
 
2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos KÅ«rėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – diplomu už „Plastinės kalbos grynumą“. 2021 m. paskirta Lietuvos kultÅ«ros tarybos stipendija.
 
Nuo 2000 m. veda grafikos edukacinius užsiėmimus. 2008–2019 m. šiuos užsiėmimus taipogi rengė ir savanoriavo Santaros vaikų ligoninėje. 2022 m. pradėjo dėstyti „Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje“.
 
Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė (išleista virš 80 jos knygų), parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. K. Norvilaitės iliustruota V. V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje“ Tarptautinės vaikų literatÅ«ros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga. 2018 m. Tarptautinės vaikų literatÅ«ros asociacijos (IBBY) skyrė apdovanojimą už gražiausias dvispalves iliustracijas knygai.
 
G. Bessière „Plunksna“. 2019 metais už neeilinį A. Toliato knygos „Dievo vaikų planeta“ apipavidalinimą ir žaismingą dizainą pelnė diplomą (geriausios 2019 metų Klaipėdos knygos).
 
2011 m. įkÅ«rė galeriją „Kristina Norvilaitė“, kurioje kuria ir eksponuoja savo darbus, rengia poezijos vakarus, koncertus.
 
2013–2022 m. ši galerija buvo pristatyta meno mugėje „ArtVilnius“. 2015 m. debiutavo kaip scenografė Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre (spektaklis „Ledo vaikai“).
 
K. Norvilaitės darbų yra įsigiję Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Lenkijos, Italijos muziejai, bei privatÅ«s kolekcininkai iš JAV, Australijos, Japonijos, Šveicarijos, Danijos, Švedijos, PrancÅ«zijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Olandijos, Ukrainos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir kt.
 
Artimiausios įvykusios parodos: JAV (New York, 4th New York International Miniature Print Exhibition, Manhattan graphics center; New York, Art on paper, Site:Brooklyn gallery), Kanadoje (Vancouver, The Biennial International Miniature Print Exhibition (BIMPE), The Federation gallery), Vokietijoje (Berlin; Mini-Maxi Print Exhibition; Galleri Heike Arndt Berlin), Portugalijoje (Douro; 5 Global Print 2022; Douro Museum), Norvegijoje (Haugesund; HIT-Exhibition: Artistic Relief Printing Today; Haugesund art museum), ArtVilnius’22 meno mugėje ir kt.
 
Daugiau apie menininkę: www.kristinanorvilaite.com ir www.galerija-norvilaite.lt
 
Informaciją pateikė Kultūros centras Dusetų dailės galerija


NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-01-27 14:41:32
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?