2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kviečiame dalyvauti žygyje Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais

Kviečiame dalyvauti žygyje Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais – po atvertus ir atveriamus Pirmojo pasaulinio karo objektus, paliktus Vokiečių kaizerinės kariuomenės.

 

ŠÄ¯ savaitgalį, balandžio 22 d. įvyks žygis Turmanto (Zarasų) ir Demenės seniÅ«nijų (Aukšdaugavos) apylinkėmis. Žygio metu pažinsime ne tik Pirmojo pasaulinio karo gynybinio karo, bet ir įvairiapusį šio krašto istorinį, infrastruktÅ«rinį, kultÅ«rinį ir tautinį paveldą: senąjį šių kraštų dvarų paveldą, sužinosite apie senuosius Turmanto, Kimbartiškių dvarų valdytojus. Senose nuotraukose išvysite, kaip tie dvarai atrodė, susipažinsite su seniausio Lietuvoje geležinkelio, kirtusio Turmanto miestelį, istorija.

 

Matysime unikalų Pirmojo pasaulinio karo paveldą, artilerijos aikšteles, gynybinius bunkerius, užmÅ«rytus tunelius ir daugelį kitokių įdomybių. Apsilankysime Pirmojo pasaulinio karo ekspozicijoje Turmante.

 

Pamatysime, ką paliko Lenkijos okupacinė valdžia, kai tarpukariu Turmanto miestelis su visu Vilniaus kraštu buvo okupuotas Lenkijos. Nepaisant to, čia nuo senų laikų gyveno nemažai žydų, latvių, rusų, baltarusių ir kitų tautinių mažumų. Pažinsime, kaip kiekviena tautinė mažuma prisitaikė gyventi šiame mažame miestelyje ir koks jų kultÅ«rinis paveldas. Pažinsime įvairius laikotarpius ir pamatysime, kokį paveldą įvairÅ«s istoriniai laikotarpiai paliko šiuose kraštuose. Žygio metu aplankysime daugiau nei 30 įvairių fortifikacinių objektų, paliktų pirmojo pasaulinio karo metu Vokietijos kaizerinės kariuomenės.

 

Visi šie dalykai kuriami VšÄ® Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro įgyvendinant projektą – Projekto Pirmojo pasaulinio karo turizmo kryptis ir ekspozicijos dėl lankytojų pritraukimo į pasienio regioną pristatymas (arba trumpiau „WWI ROUTE“, projekto Nr. LLI-501). Žygio dalyvių registracija Turmante nuo 10.15 val. Žygis truks iki 17.00 val. Žygio pradžia – nuo buvusio Turmanto pagrindinės mokyklos pastato, kuriame dabar įsikÅ«rusi ir kuriama Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija (Tilžės g. 21, Turmantas 32203). Kitas galimas dalyvių susitikimas, vykstantiems iš Zarasų – prie Zarasų rajono savivaldybės – Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai) – 9.30 val.

 

Ä® žygio vietą iš Zarasų vyksime lengvaisiais automobiliais. Bus du žygio ratai – pačiame Turmante ir Demenės seniÅ«nijos (Aukšdaugavos sav.)(10 km) ir ties DrÅ«kšÄių (13 km) ežero pakrante. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu. Šiek tiek įžengsime į Latvijos teritoriją, šalia yra ir Baltarusijos teritorija, todėl bÅ«tina turėti pasus ar asmens identifikavimo korteles.

 

Ä® žygį patogu atvykti traukiniu iš Vilniaus. Iš Vilniaus traukinys atvyksta 10.04 val., į Vilnių išvyksta – 18.02 val. Geležinkelio tvarkaraštį rasite čia: https://bilietas.ltglink.lt/journeys?oStop=17&dStop=176&oDate=2023-04-22&fareClasses=BONUS_SCHEME_GROUP.ADULT,1

 

Dalyvių skaičius ribotas, todėl bÅ«tina išankstinė registracija. Registracijos anketą rasite straipsnio apačioje.

 

Registracijos nuoroda – https://forms.gle/GXDwQcZo2izGm3Z79. Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams.

 

Žygio metu nueisime – 23 km. Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos. Žygio dalyvio mokestis – 10 Eur. Informacija pasiteirauti tel. 8 620 23114.

 

Žygį organizuoja VšÄ® Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras.

 

Informaciją pateikė VšÄ® Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras


Zarasų rajono savivaldybė 2023-04-18 10:39:57
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?