2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kviečiame žiūrėti kandidatų į savivaldybių tarybų narius ir merus diskusijų laidas

Artėjant kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia rinkėjus žiūrėti specialiąsias rinkimų agitacijos laidas.

 

Laidos publikuojamos naujienų portaluose 15min.lt, Delfi.lt, Lrytas.lt ir TV3.lt, taip pat – skelbiamos VRK interneto svetainėje. Iš viso nufilmuotos 128 laidos.
 
Visų diskusijų laidų įrašus rinkėjai galės peržiÅ«rėti bet kuriuo jiems patogiu metu nuo vasario 24 dienos iki rinkimų agitacijos draudimo laikotarpio pradžios – kovo 5 d. 00.00 val. Prasidėjus rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiui, diskusijų laidų transliavimas bus sustabdytas.
 
Kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus diskusijų laidos VRK svetainėje publikuojamos čia – https://rinkimai2023.lt/ .
 
Kol laidos bus publikuojamos, kandidatai ir rinkėjai jomis galės dalintis socialiniuose tinkluose.
 
Užtikrinant kandidatų lygiateisiškumą, laidose buvo pakviesti dalyvauti visose 60-yje Lietuvos savivaldybių kandidatuojantys į merus asmenys ir politinių organizacijų, iškėlusių kandidatų sąrašus daugiamandatėje rinkimų apygardoje, atstovai.
 
Kandidatai ir kandidatų sąrašÅ³ atstovai diskutavo vedėjo pasiÅ«lytomis temomis, susijusiomis su atitinkamos savivaldybės, kurioje kandidatuojama, aktualijomis ir atsakinėjo į vedėjo pateiktus klausimus. Taip pat kandidatams buvo suteikta teisė oponuoti vienas kitam.
 
Diskusijų laidos buvo filmuojamos penkiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje. Toks sprendimas priimtas apskaičiavus atstumus tarp miestų, kad kandidatų kelias iki filmavimo vietos nebÅ«tų neproporcingai tolimas.  
 
Tais atvejais, kai diskusijų dalyvių bÅ«davo daugiau, negu laidų rengėjai galėjo nufilmuoti vienu metu, buvo sudaromos atskirų laidų filmavimo kandidatų ar kandidatų sąrašÅ³ atstovų grupės. Grupės buvo sudarytos tarpusavio rašytiniu susitarimu arba nustatytos burtais – kaip tai numato Rinkimų kodeksas.
 
Tam, kad bÅ«tų užtikrintas maksimalus lygiateisiškumas ir vienoda nufilmuotų laidų kokybė, numatyta, kad visas diskusijų laidas filmuotų vienas paslaugos teikėjas. Toks sprendimas buvo paremtas praėjusių rinkimų patirtimi ir dėl to, kad tų pačių rinkimų kandidatų diskusijų laidos filmavimo ir transliavimo kokybės prasme nesiskirtų.
 
VRK yra suinteresuota, kad kandidatų diskusijų laidas pamatytų kuo didesnis rinkėjų skaičius visuose Lietuvos regionuose. Dėl to visos kandidatų laidos publikuojamos didžiausią peržiÅ«rų skaičių turinčiuose Lietuvos interneto portaluose. Taip pat užtikrintas visų laidų ištransliavimas vienu metu ir laidos rodomos visuomenei vienodą laiką.
 
Tokiu atveju, jei būtų pasirinkta laidas transliuoti televizijos eteryje, jos nepertraukiamai turėtų būti rodomos daugiau kaip penkias paras, todėl savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, kuriuose registruojamas didžiausias kandidatų skaičius, kandidatų diskusijų laidų transliavimo televizijoje atsisakyta.
 
VRK patvirtintos taisyklės, pagal kurias buvo nufilmuotos ir transliuojamos kandidatų diskusijų laidos.
 
Kandidatų į Zarasų rajono savivaldybės merus debatai ČIA.
 
Kandidatų į Zarasų rajono savivaldybės tarybą debatai ČIA.

Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-24 10:11:10
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?