2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Liepos 6-oji Zarasuose

Lietuvos valstybės (karaliaus Mindaugo karÅ«navimo) ir Tautiškos giesmės dieną zarasiškiai minėjo kaip niekad gausiai. Zarasų krašto muziejaus suorganizuotuose renginiuose apsilankė tiek jaunieji, tiek ir brandaus amžiaus miesto gyventojai ir svečiai. Muziejaus pilnutėlėje parodų salėje 20 valandą jie klausėsi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir viduramžių istorijos katedros profesorės Ritos Reginos Trimonienės paskaitos „Lietuvos karalius Mindaugas. Kur jis buvo nužudytas?“. PranešÄ—ja, remdamasi istorinių šaltinių duomenimis, paaiškino Mindaugo gyvenimo ir veiklos peripetijas, apžvelgė artimųjų ratą, gvildeno įvairių šaltinių duomenis apie jo gyvenimo pabaigą. Buvo padaryta išvada, kad nėra jokių įrodymų, patvirtinančių, kur Mindaugas buvo nužudytas ir palaidotas, todėl kai kurie, ypač jaunieji istorikai, kelia nepatvirtintas versijas.

 

Po to vyko renginys prie Zaraso ežero apžvalgos rato. Susirinkusiuosius su Valstybės diena pasveikino Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Podolskienė. Kaip ir viso pasaulio lietuviai, zarasiškiai 21 valandą kartu su dainininkais Deiviu ir Renata Norvilais atliko „Tautišką giesmę“. Susirinkusieji po to galėjo pasimėgauti jų surengtu koncertu. Renginį papuošÄ— jame dalyvavusios jojikės Laura NastajÅ«tė ir Elina Laurikėnaitė. Iš oro dalyvius sveikino tautine atributika pasipuošÄ™ Zarasų aeroklubo „Orlėkis“ pilotai Audrius, Algirdas ir Tautvydas. Zarasų rajono savivaldybės tarybos nario, draugijos „Laisvės aukuras“ aktyvisto Kęstučio Stankevičiaus iniciatyva prie apžvalgos rato degė Laisvės aukuras.

 

Zarasų krašto muziejus dėkoja visiems, organizavusiems iniciatyvas, dalyvavusiems renginiuose ir kartu šventusiems jauniausią, bet iš seniausios praeities ateinančią mÅ«sų šventę – Valstybės dieną.

 

Zarasų krašto muziejaus informacija


Zarasų rajono savivaldybė 2023-07-07 15:34:52
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?