2023 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Lietuva perduoda Ukrainai dar vieną greitosios medicinos pagalbos automobilį ir medicinos priemonių

Tęsdama paramą Ukrainai ir prisidėdama prie sužeistų jos gynėjų gydymo, Lietuva perduos Rusijos karinę agresiją patiriančiai šaliai greitosios medicinos pagalbos automobilį. Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) priklausantis ir Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos lėšomis atnaujintas automobilis šeštadienį turėtų pasiekti Ukrainos sieną, kur bus perduotas šios šalies atstovams.

 

Sprendimas perduoti dar vieną sužeistųjų ir sergančiųjų pervežimui reikalingą transporto priemonę priimtas gavus atitinkamą paramos prašymą iš Ukrainos Ivano Frankivsko miesto savivaldybės. Anksčiau Ukraina buvo sulaukusi paramos greitosios medicinos pagalbos automobiliais iš Lietuvos savivaldybių.

 

ŠÄ¯ kartą kartu su greitosios medicinos pagalbos automobiliu Ukrainos ligonines pasieks ir kaukių bei vienkartinių švirkštų siunta, kurią iš savo atsargų skyrė Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.

 

Greitosios medicinos pagalbos automobilio atnaujinimo darbais ir nuvežimu iki Ukrainos sienos pasirūpino Atlanto sutarties Lietuvos bendrija.

 

SAM nuolat palaiko kontaktą su Ukrainos kolegomis ir yra pasiryžusi tęsti paramą Rusijos karinę agresiją patiriančios šalies gynėjams. Nuo karinio konflikto pradžios ministerija organizavo paramos teikimą vaistais, medicinos priemonėmis ir ministerijai priklausančiu turtu: chirurginėms manipuliacijoms atlikti reikalingais prietaisais, įrengimais, skirtais instrumentų dezinfekcijai ir sterilizacijai atlikti, priemonėmis, skirtomis pacientų slaugai pagerinti, aparatÅ«ra chirurginėms operacijoms atlikti ir kt.

 

Taip pat sudarytos sąlygos Ukrainos karių ir pareigÅ«nų gydymui bei reabilitacijai Lietuvoje. Šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigos jau priėmė 110 sužeistų Ukrainos gynėjų, bendradarbiavimas vyksta toliau.

 

Šių metų balandį SAM organizavo medikų misiją Ukrainoje, kur 24 sveikatos priežiÅ«ros specialistai iš Lietuvos padėjo rÅ«pintis nuo karo veiksmų nukentėjusiais civiliais gyventojais.

 

SAM Spaudos tarnyba


Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-26 08:17:21
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?