2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mūsų jaunajai filologei – 1 vieta

Iš 55-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapo drauge su Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokine Kamile Gimbickyte grįžome laimingos – už geriausią tautosakos darbą mÅ«sų gimnazistė pelnė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomą, medalį ir rėmėjų dovanų.

 

Kovo 30–31 dienomis Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje šurmuliavo apie šimtą geriausių šalies jaunųjų filologų, atvykusių kartu su juos konkursui ruošusiais mokytojais. Vertinimo komisijos pirmininko Regimanto Tamošaičio teigimu, patekti į šÄ¯ šalies etapą, įveikus ankstesnius du konkurso etapus, jau yra laimėjimas, juk septyniose sekcijose varžosi sumanÅ«s, kÅ«rybingi, darbštÅ«s mokiniai iš visos Lietuvos.


Smagu, kad šiemet su Kamile vykome ne vienos – jau kelerius metus šiame konkurse Zarasų rajonui tenka atstovauti vieniems, o šiais metais poezijos sekcijoje dalyvavo Dusetų Kazimiero BÅ«gos gimnazijos mokinė Deimilė PivoriÅ«naitė ir jos mokytoja Dainora BiliÅ«naitė. Deimilė konkursui pateikė haiku. Mokinė dalijosi savo kÅ«ryba poezijos sekcijoje, sulaukė vertingų patarimų iš vertinimo komisijos narių – poetų. O Kamilė, pasirinkusi tautosakos sekciją, parašÄ— per 70 puslapių tiriamąjį darbą „GERO GARO! arba AČIŪ UŽ PIRTÄ®! (Zarasų krašto žmonės apie Aukštaitijos pirtis anksčiau ir dabar)“. Pateikti darbą tautosakos sekcijai – vadinasi, daug ir atkakliai dirbti ne vieną mėnesį: parengus apklausą rasti pateikėjų pasirinktai temai, juos kalbinti, filmuoti, fotografuoti, šifruoti garso įrašus, analizuoti surinktą medžiagą, daryti išvadas. Kamilė apklausė 12 pateikėjų, kurių amžius nuo 44 iki 90 metų: vieni jų pirties mėgėjai, kiti – profesionalÅ«s pirtininkai. Gimnazistė sukÅ«rė ir vaizdo filmą apie mÅ«sų krašto pirtis. Antrajame konkurso etape jos darbas pateko į geriausių šalies darbų dešimtuką.


Trečiajame – šalies – etape Kamilei Gimbickytei pristačius savo darbą, iš vertinimo komisijos narių doc. dr. Bronės Stundžienės ir dr. Vitos Ivanauskaitės-Šeibutienės sulaukėme daug gražių žodžių: jis buvo pavadintas nedidele enciklopedija, pristatančia Zarasų krašto pirtis, pastebėta ryški sąšauka su ežeringu Zarasų kraštu ir jo tradicijomis, darbas įvardintas kaip įdomus ir labai informatyvus. Iš tiesų Kamilė kruopšÄiai nagrinėjo ir aptarė pirčių rÅ«šis, paskirtį, sandarą, vietą, interjerą, krosnis, vantų rÅ«šis ir rišimą, kÅ«renimo ir ėjimo į pirtį laiką, vanojimosi ypatumus, grožio, sveikatinimo procedÅ«ras, su pirtimi susijusius posakius (kvietimus į pirtį, linkėjimus ir dėkojimus grįžus iš jos). Pasak darbo autorės, „pirtis – sielos ir kÅ«no gydytoja, švarintoja – sušildanti, atpalaiduojanti, prausianti, taikanti, džiuginanti, gydanti, gražinanti, palydinti žmogų svarbiausiais gyvenimo momentais į kasdienybę.“


Konkurso dalyvių laukė ne tik darbas sekcijose, bet ir naujos pažintys su mokslininkais, rašytojais, kitais kultÅ«ros atstovais, meninės programos (subtili studentų kompozicija apie Kauną, žiÅ«rovus sužavėjęs Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertas). Mokiniai dalyvavo protmÅ«šyje, orientaciniame žaidime „Kauno atradimai“, apžiÅ«rėjo fotografijai skirtą parodą. Tačiau džiugiausias momentas – nugalėtojų apdovanojimas. Kamilei – tautosakos sekcijos laureatei – prizus įteikė ir kitiemet dalyvauti ragino konkurso vertinimo komisijos pirmininkas literatÅ«rologas, rašytojas dr. Regimantas Tamošaitis, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė, Lietuvių literatÅ«ros ir tautosakos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, VU docentė dr. Bronė Stundžienė. Kamilė Gimbickytė – ne pirmoji mano mokinė – šio konkurso nugalėtoja, (1 vietas Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijai prieš kelerius metus pelnė abiturientės Arianda GrišÄenko, Aleksandra Šepliakova), tačiau ši pergalė itin svarbi tuo, kad Kamilė dar tik I gimnazijos klasės mokinė.

 

Gitana Kavaliauskaitė,
laureatę konkursui rengusi mokytoja metodininkė
Nuotraukos R. Bikulčiaus, autorės ir iš asmeninio archyvo


Zarasų rajono savivaldybė 2023-04-05 14:40:31
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?