2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Parodos „Jeigu aš būčiau paukštis...“ atidarymas

Vasario 10 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatÅ«ros skyriuje vyko Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos ugdytinių parodos „Jeigu aš būčiau paukštis...“ atidarymas. Renginyje dalyvavo kÅ«rinių autoriai – moksleiviai ir jų mokytoja, dailininkė Ramunė SladkevičiÅ«tė Dainienė, mokyklos direktorė Rasa Juškėnienė, jaunųjų dailininkų artimieji, bibliotekos direktorė Danutė Karlienė, Zarasų kultÅ«ros centro vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvas „ČiÅ«ta“.

 

Dailininkė Ramunė SladkevičiÅ«tė Dainienė papasakojo apie kilusią mintį dalyvauti Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos organizuotame Tarptautiniame dailės darbų konkurse „Jei aš būčiau paukštis...“, nes paukšÄiai mus supa, stebina ir žavi. Papasakojo kaip pasiruošÄ— priemones, medžiagas koliažo darbų kÅ«rimui.

 

Jaunieji dailininkai papasakojo kaip jungė gimusias mintis, idėjas ir kÅ«rybiškumą. Kaip stengėsi įsivaizduoti, ką skrendantys sparnuočiai mato žvelgdami žemyn – į pievas, parkus, upes. JokÅ«ba Liepa sukÅ«rė nakties vaizdą su rodykle, rodančia kur nuskrido paukštis, nes naktimis mėgsta išÄ—jusi ant stogo žiÅ«rėti į žvaigždes. Vita pavaizdavo tai, ką jos manymu skrendantys paukšÄiai mato žvelgdami žemyn. Natalijai patinka piešiant sujungti idėjas ir svajoti, kad ir žmogus gali tapti paukšÄiu. Danieliui kilo mintis pavaizduoti mažą paukštelį tupintį ant piliakalnio, o Nilas kÅ«rinyje pavaizdavo Lietuvos nacionalinį paukštį gandrą varlinėjantį baloje.

 

Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos direktorė Rasa Juškėnienė pasidžiaugė moksleivių kÅ«rybiškumu, galimybe jų kuriamo meno sklaidai.

 

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danute Karlienė džiaugėsi ir dėkojo už dalijimąsi meno kÅ«riniais, už bibliotekos lankytojams suteiktą galimybę susipažinti su jais.

 

Nei vienas renginio dalyvis nebuvo abejingas Zarasų kultÅ«ros centro folkloro kolektyvo „ČiÅ«ta“ merginų ir energingosios vadovės Dianos Skvarčinskaitės atliekamoms giesmėms. Balsingosios giedotojos apdainavo šarkelę ir sakalėlį, gegulę ir gervelę. PaukšÄiai lydi mus visą gyvenimą, žmogus lyginamas su paukšÄiu.

 

Dėkojame visiems ir kviečiame parodą aplankyti iki vasario 28 d.

 

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės


Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-14 13:09:39
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?