2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pradedame šildymo sezoną – būkime saugūs

Pradedame šildymo sezoną – būkime saugūs

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba kartu su Zarasų r. sav. gyventojais ruošiasi 2023–2024 m. šildymo sezonui ir siekiant išvengti gaisrų gyvenamuosiuose bÅ«stuose, nori priminti gaisro saugos taisykles.

 

Gerbiami individualių namų savininkai, nepradėkite šildymo sezono neišvalę dÅ«mtraukio, krosnies. Bet koks šių šildymo sistemos komponentų užsikimšimas didina ne tik oro taršÄ… ir mažina efektyvumą, bet ir didina gaisro riziką. Gyvenimo praktika ir skaudi statistika rodo, kad suodžiai dÅ«mtraukiuose dega pas tuos, kurie neišsivalė dÅ«mtraukių prieš kÅ«renimo sezoną, bei kas 3 mėnesius neatliko profilaktinio dÅ«mtraukių valymo. Šildomuose krosnimis namuose gaisrai kyla, kai krosnys yra perkaitinamos, atsiranda plyšiai kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis. Todėl, siekiant laiku pastebėti tuos plyšius palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose, mÅ«riniai dÅ«mtraukiai su dÅ«mų kanalais turi bÅ«ti išbalinti. Taip pat pasitaiko atvejų, kai gyvenamuosiuose namuose ir butuose krosnys ir kietojo kuro katilai į dÅ«mtraukį neretai jungiami lanksčiais ortakiais, kurie skirti šalinti palyginti nedidelės temperatÅ«ros orą (oro vėdinimui). Kai karšti degimo produktai pradegina ortakio sienelę ir patenka į patalpą, kurioje dažniausiai yra ypač degių medžiagų, kyla gaisras. Taip pat degimo proceso metu susidaro cheminių medžiagų, kurios papildomai intensyviai ardo šio tipo ortakį. Taigi, labai svarbu, kad šildymo įrenginiai ir dÅ«mtraukiai bÅ«tų tinkamai parinkti, techniškai tvarkingi ir nuolat prižiÅ«rimi.
 
Katilą eksploatuokite griežtai laikydamiesi katilo gamintojo nustatytos naudojimo tvarkos, naudokite tik tam katilui numatytą kurą, laikykitės saugos ir technologinių reikalavimų. KÅ«renkite tik sausą kietąjį kurą. Drėgnas kuras pakuroje – ir šildo silpniau, ir jo reikia daugiau, ir šildymo sistema genda dažniau. Nedeginkite jokių atliekų. Degant medienos drožlių ar plaušo plokštėms ar iš jų gaminamų baldų gamybos atliekoms, plastikui, sintetiniams audiniams ir kitokioms šiukšlėms, išsiskiria ypatingai pavojingi sveikatai teršalai. Nereikėtų pamiršti, kad krosnies įkÅ«rimas degiais skysčiais (benzino, žibalo, acetono ir kt.) ar kietojo kuro laikymas šalia krosnies gali baigtis gaisru. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, bÅ«tina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Nepamirškite, kad negalima malkų bei kitų degių medžiagų laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Taip pat primename, kad gaisro židiniu gali tapti arti krosnies džiovinami drabužiai.
 
KÅ«renant krosnis ypač pavojingos yra smalkės, todėl bÅ«tina laikytis tam tikrų taisyklių, nes galima jomis apsinuodyti. IškÅ«renę krosnį neužstumkite sklendės per anksti, norėdami, kad krosnis per greitai neatvėstų. Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Negalima išeiti iš namų, kai kÅ«renasi krosnis, arba palikti jos prižiÅ«rėti mažamečiams vaikams. Baigti kÅ«renti krosnį reikia ne vėliau kaip likus dviem valandoms iki išvykstant iš namų arba einant miegoti.
 
Jei po ilgo nekÅ«renimo laiko, užkÅ«rus krosnį ar židinį, dÅ«mai ima rÅ«kti į patalpas ir užsidegė dÅ«mtraukis (suodžiai nevalytuose dÅ«mtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną), iš krosnies pakuros reikia išimti degias medžiagas, o per dÅ«mtraukyje esančią angą traukti krintančius suodžius ir žarijas ir šitaip mažinti temperatÅ«rą dÅ«mtraukyje.
Ä®spėjame, kad vanduo, naudojamas užsidegusiam dÅ«mtraukiui gesinti, gali padaryti daugiau žalos nei naudos, nes degant suodžiams dÅ«mtraukyje temperatÅ«ra pakyla, o vanduo, patekęs į dÅ«mtraukį, akimirksniu virsta garais ir gali jį sugriauti ar susprogdinti. Jei nepavyksta taip padaryti, kuo skubiau užgesinkite ugnį kÅ«rykloje, sandariai uždarykite krosnies dureles, kad nebÅ«tų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kvieskite ugniagesius gelbėtojus skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.
 
Gerbiami Zarasų r. sav. gyventojai, jeigu patalpas šildote elektriniais prietaisais, atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimas ir dėl to kilti gaisras. Prisiminkite, kad elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti  toliau nuo užuolaidų bei baldų. Taip pat nepalikite ant jų padžiautų rÅ«bų, o išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus bÅ«tinai išjunkite. Nemažai gaisrų kyla dėl savos gamybos elektrinių šildymo prietaisų naudojimo. Todėl bÅ«tina naudoti tik gamyklinius šildymo prietaisus, žinoma, prieš tai gerai susipažinus su jų eksploatacijos taisyklių reikalavimais.
Kiekvieną kartą pareigÅ«nai ragina visus šalies gyventojus laikytis saugaus elgesio su ugnimi taisyklių ir primigtinai reikalauja įsirengti gyvenamosiose patalpose autonominius dÅ«mų (smalkių) signalizatorius, kurie laiku įspėtų apie gaisro pavojų, išgelbėtų ne tik jų turtą, bet ir gyvybę.
 
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija
Nuotraukos

Pradedame šildymo sezoną – būkime saugūsZarasų rajono savivaldybė 2023-10-11 10:59:13
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?