2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Radiacinės saugos centras: net teorinis incidentas Zaporožės atominėje elektrinėje Lietuvai pavojaus nekelia

Šiuo metu informacinėje erdvėje dažnai susiduriama su netikra, tikrovę iškraipančia arba klaidinančia informacija, kuri gali sukelti žmonėms nepagrįstą baimę, nerimą ar pan. Klaidinančios žinutės ir netikra informacija gali bÅ«ti platinamos socialiniuose tinkluose bei kituose informacijos kanaluose. Skatiname gyventojus pasitikėti RSC bei kitų valstybinių institucijų skelbiama informacija ir teikiamomis rekomendacijomis.

 

Zaporožės atominės elektrinės (toliau –  Zaporožės AE) teritorijoje radiacinis fonas nėra pakitęs ir Lietuvos gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti.
  
Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) specialistai nuolat (24/7) stebi Lietuvos Ankstyvojo radiacinio pavojaus perspėjimo (RADIS) sistemos teikiamus matavimų duomenis ir apie jonizuojančiosios spinduliuotės (radiacijos) padidėjimą Lietuvoje nedelsdami informuotų atsakingąsias institucijas ir gyventojus bei pateiktų rekomendacijas, kada ir kokius  apsaugomuosius veiksmus reikėtų taikyti gresiant ar įvykus branduolinei avarijai kaimyninių valstybių atominėse elektrinėse.
 
Primename, kad Zaporožės AE  nuo Lietuvos yra nutolusi daugiau nei 900 km atstumu, todėl, vadovaujantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis ir buvusių branduolinių avarijų patirtimi, jeigu dėl karinių veiksmų Zaporožės AE įvyktų avarijų, Lietuvai nebÅ«tų reikšmingo radiologinio poveikio ir nereikėtų taikyti apsaugomųjų veiksmų, tokių kaip slėpimasis, evakavimasis, kalio jodido tablečių vartojimas ir kt. Taip pat primename, kad radioaktyvusis jodas aplinkoje gali pasklisti tik kilus branduolinėms avarijoms veikiančiuose reaktoriuose, o šiuo metu visi Zaporožės AE reaktoriai yra sustabdyti. Daugiau informacijos apie skydliaukės apsaugą nuo radioaktyviojo jodo poveikio galite rasti: Äia.
   
Primename, kad ankstyvojo radiacinio pavojaus sistemos (RADIS) stočių teikiamus radiacinio fono Lietuvoje duomenis gali stebėti ir kiekvienas gyventojas šioje nuorodoje https://bit.ly/3Iy9LBL
 
Daugiau informacijos apie pasirengimą branduolinei ar radiologinei avarijai galite rasti:
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-07-07 13:56:13
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?