2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Sausio mėnesio šilumos sąskaitos mažesnės nei gruodžio

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, gyventojus pasieksiančios sausio mėnesio sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą buto šildymui bus vidutiniškai apie 15,3 proc. mažesnės nei 2022-ųjų gruodį. Skirtinguose daugiabučiuose šis pokytis gali skirtis nuo vidurkio, nes kiekviename pastate sąskaitos dydį lemia šilumos suvartojimas. AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina visiems gyventojams vienoda.

 

ŠÄ¯ sausį vidutinė lauko oro temperatÅ«ra Zarasuose siekė apie 1,2 laipsnio šalčio. 2022 metų gruodžio mėnesį buvo šalčiau – 4,0 laipsnio šalčio. Dėl šiltesnių oro lauko sąlygų šÄ¯ sausį Zarasuose daugiabučiuose suvartota apie 13 proc. mažiau šilumos nei prieš mėnesį, beveik 5 proc. sumažėjo AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina. Tai lėmė, jog bÅ«sto šildymo sąskaitų dydis yra vidutiniškai apie 15,3 proc. mažesnis.

 

50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui senos statybos neapšiltintuose, nerenovuotuose daugiabučiuose, šių metų sausio mėnesį vidutiniškai išleis apie 91 eurą. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 984 kWh (19,68 kWh/1 kv. m) šilumos. Prieš mėnesį tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 1129 kWh (22,58 kWh/1 kv. m), o vidutinės sąskaitos už šilumą sudarė apie 108 eurus.

 

50 kv. metrų ploto butų šildymui naujos statybos ar renovuotuose namuose daugiabučiuose šių metų sausį vidutiniškai suvartota apie 563 kWh (11,25 kWh/1 kv. m). Čia mokėjimai už šilumą mažiausi – vidutiniškai apie 53 eurus. Už 50 kv. metrų ploto buto šildymą gruodžio mėnesį vidutiniškai mokėta apie 62 eurus.

 

Pateikti skaičiai tik vidutiniai, tačiau faktinėms šildymo sąskaitoms įtaką turi ne tik šilumos kaina, bet ir klimatinės sąlygos bei energetinė pastato kokybė. Šilumos suvartojimas vienam kvadratui ploto apšildyti skirtinguose namuose gali skirtis iki kelių kartų. Tai priklauso nuo pastato dydžio, geometrijos, aukšÄio, sienų ir langų kokybės, stogo ir rÅ«sio bÅ«klės. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomi prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis ir visą šÄ¯ Å«kį prižiÅ«rinčios įmonės ar asmens kvalifikacija bei pastangos.

 

AB „Panevėžio energija“ primena, jog valstybė teikia paramą inžinerinei renovacijai, galima gauti net 80 procentų subsidiją vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų sutvarkymui (daugiau informacijos www.apva.lt). Tai galimybė dėl prastos šilumos kokybės kenčiantiems daugiabučių gyventojams pagerinti šildymo kokybę ir džiaugtis jaukiais namais. Šiuo metu kvietimas sustabdytas sulaukus daug paraiškų ir pilnai panaudojus numatytą 4 mln. eurų paramos sumą. Tikimasi, kad artimiausiu metu bus paskelbtas naujas kvietimas, todėl raginame gyventojus ir pastatų valdytojus rÅ«pintis energijos suvartojimo mažinimu, planuoti taupymo priemones ir pradėti ruošti paraiškas jau dabar.

 

Valstybė šÄ¯ šildymo sezoną taip pat kompensuoja bÅ«sto šildymo išlaidas sunkiau besiverčiantiems ir net vidutines pajamas uždirbantiems šalies gyventojams. Sužinoti, ar priklauso kompensacija, reikia kreiptis į savivaldybę arba pasinaudoti www.spis.lt esančia skaičiuokle. Primename, kad siekiant gauti paskirtąją kompensaciją reikia laiku atsiskaityti už suvartotą šilumą arba, jei jau skolingas, sudaryti su šilumos tiekėju mokėjimų atidėjimo sutartį. Paskirtoji kompensacija bus mokama ir už jau praėjusį šildymo laikotarpį.

 

Priemonės, kurios padės taupyti šilumą:


• Atlikite plastikinių langų reguliavimą, stiklo paketų keitimą dūžio atvejais, tarpinių atnaujinimą arba keitimą specialiomis medžiagomis.


• Ä®skilusius langų stiklus pakeiskite naujais, užsandarinkite plyšius tarp lango rėmo ir sienos. Jei langui nebÅ«tinas skaidrumas, jį šalčiausiam metų periodui iš vidaus galima užsandarinti laikina specialia ar polietilenine plėvele.


• BÅ«tinai užsandarinkite namo rÅ«sio langus ir duris sandarinimo medžiagomis. Šildymo sezono metu atviri langai ir durys tampa didieji šilumos vagys.


• Duris į butą užsandarinkite specialiomis sandarinamomis medžiagomis. Prie durų staktos priklijuokite gumines ar silikonines tarpines. Dvigubos durys dar labiau padės taupyti buto šilumą.


• Atsiradus sienos įtrÅ«kimams, juos užglaistykite.


• Periodiškai valykite dulkes nuo šildymo radiatorių, nepatariama ant radiatorių džiovinti skalbinių – garinimas yra daug šilumos reikalaujantis procesas. Neuždenkite radiatorių užuolaidomis iki žemės. Jei radiatorius yra ne po langu, pritvirtinus lentyną virš jo, šilto oro srautas nukryps į kambario vidų, užuot kilęs tiesiai iki lubų. Radiatorių neužstatykite baldais.


• Už radiatorių įrenkite šilumą atspindinčius ekranus.


• Prie kambario išorinės sienos pastatysite didelių gabaritų baldus, o storas kilimas ant grindų, ypač pirmo aukšto patalpose, bus geras sprendimas neleisti buto šilumai patekti į šaltą rÅ«sį.


• Langų aksesuarai – žaliuzės, roletai arba sunkios medžiagos užuolaidos sukurs šilumos apsaugą, imituos trečiąjį stiklą. Saulėtomis šildymo sezono dienomis atitraukite užuolaidas ir žaliuzes.


• Patalpas vėdinkite intensyviai, bet trumpai – plačiai atidarykite langus, kad spėtų įeiti gryno oro, bet nespėtų išeiti daug šilumos ir atšalti sienos.


• Išeidami iš namų, uždarykite kambarių langus ir orlaides, o namo laiptinės duris visada laikykite uždarytas.

 

Informaciją pateikė AB „Panevėžio energija“


Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-09 16:05:10
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?