2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
 • Structure
 • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
 • lt kalba
 • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Seniūnijų ribų keitimas

Seniūnijų ribų keitimas

Šiuo metu Zarasų rajono savivaldybėje vyksta svarbus procesas – Zarasų rajono savivaldybės seniÅ«nijų ribų keitimas. Iš esamų 10 seniÅ«nijų planuojamos palikti 5. Gyventojai nuogąstauja, kad išnykusių seniÅ«nijų centruose dirbantys asmenys neteks darbo, kad dabartiniuose seniÅ«nijų centruose esančios socialinės paslaugos ir bibliotekos bus uždarytos, o iki naujo jiems priskirto seniÅ«nijos centro nepatogiai važiuojantys autobusai trukdys pasinaudoti paslaugomis. Šie klausimai iš tikrųjų yra labai svarbÅ«s ir rajono Savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys nori patikinti, kad dėl šių dalykų baimintis nereikia ir paaiškino kodėl.

 

Pirmiausia, šie veiksmai buvo pradėti vykdyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakymu „Dėl SeniÅ«nijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos adresų registro tvarkymo įstaigai tvarkos aprašo patvirtinimo“. Studiją ir teritorijų keitimo projektą parengė UAB „Atamis“ vadovaujantis šiais kriterijais:
 
 • Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijos ribų nustatymo ar keitimo planų rengimo tvarkos aprašu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijos ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklėmis (su vėlesniais pakeitimais)
 • SeniÅ«nijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos Adresų registro tvarkymo įstaigai tvarkos aprašu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymu (su vėlesniais pakeitimais)
 • Lietuvos Respublikos geodezijos ir kartografijos įstatymu (su vėlesniais pakeitimais).
2022 metais Zarasų rajono savivaldybės administracijos užsakymu buvo parengtas „Zarasų rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių, teritorijų ribų nustatymo ar keitimo ir jų teritorijų ribų nustatymo ar keitimo planas“ (patvirtintas 2022 m. sausio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 61), kuriuo nustatytos Zarasų rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos. Šio plano pagrindu, vadovaujantis Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis bei SeniÅ«nijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos adresų registro tvarkytojui tvarkos aprašu buvo suformuotos/nustatytos Zarasų rajono savivaldybės seniÅ«nijų ribos. Zarasų rajono savivaldybės seniÅ«nijų ribos suformuotos/nustatytos atsižvelgiant į Tvarkos apraše nurodytus kriterijus:
 
 • SeniÅ«nijos aptarnaujama teritorija turi bÅ«ti sudaroma iš savivaldybės gyvenamųjų vietovių, pasižyminčių socialinių ir ekonominių interesų bendrumu ir glaudžiai susijusių su miestu, miesteliu ar kita gyvenamąja vietove (seniÅ«nijos centru), kurioje yra seniÅ«nijos buveinė
 • SeniÅ«nijos aptarnaujamos teritorijos ribos turi sutapti su žemės sklypų ribomis, stabiliais kraštovaizdžio kompleksais ir objektais, vandens telkiniais, keliais, gatvėmis, geležinkeliais ir kitais objektais
 • SeniÅ«nijos aptarnaujamos teritorijos ribos sudarytų vientisą uždarą teritoriją;
 • SeniÅ«nijos buveinė bÅ«tų aptarnaujamos teritorijos ribose
 • SeniÅ«nijos pavadinimas savivaldybėje bÅ«tų unikalus. Nustatant seniÅ«nijų ribas buvo atliktas ekspertinis seniÅ«nijų centrų pasiekiamumo vertinimas bei atsižvelgta į Zarasų rajono savivaldybės administracijos lÅ«kesčius bei pasiÅ«lymus.
 
Labai liÅ«dna, kad mÅ«sų rajonas intensyviai mažėja, tačiau statistika negailestinga – nuo 1989 metų rajono gyventojų skaičius mažėjo 40%. Dusetų miestas, pagal statistinius duomenis, nuo 1989 m. iki 2021 sumažėjo daugiau nei per pusę – 56,6% ir šis rezultatas yra vienas blogiausių rodiklių tarp visų 103 Lietuvos miestų.

Statistika: miestų ir miestelių gyventojų skaičius 1989 m. ir 2021 m.
Miestas/miestelis
1989 m.
2021 m.
Antalieptė
421
220
Antazavė
628
274
Degučiai
392
206
Dusetos
1184
531
Imbradas
267
196
Salakas
705
432
Suviekas
385
190
Turmantas
422
209
Zarasai
8916
6077
Iš viso
13320
8335
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys nori patikinti seniÅ«nijų gyventojus, kad šis teritorijų keitimo planas nėra ekonominis – darbuotojų kiekis nesikeis. Visi šiuo metu dirbantys seniÅ«nijų darbuotojai nebus atleisti dėl teritorijų ribų keitimo. Taip pat šiuo metu seniÅ«nijų centruose veikiančios bibliotekos, teikiamos socialinės paslaugos ir Kaimo plėtros skyrius teiks savo paslaugas ir po to, jei tas miestelis nebebus seniÅ«nijos centru.
Nuogąstaujantiems, kad dėl pasikeitusių seniÅ«nijų ribų bus sudėtingiau nuvykti į savo seniÅ«nijos centrą, buvo pranešta, kad viešojo transporto tvarkarašÄiai bus derinami, kad bÅ«tų patogu, reikalui esant, nuvykti iki seniÅ«nijos ir grįžti atgal.
 
Šiuo metu pradinis seniÅ«nijų ribų keitimo planas yra koreguojamas pagal seniÅ«nijų seniÅ«nų ir gyventojų pastabas.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija
 
 
Nuotraukos

Gyventojų skaičiaus pokytis (%) Lietuvos miestuose 1989 - 2021 m.


Seniūnijų ribų keitimasZarasų rajono savivaldybė 2023-10-11 15:10:48
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
 • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?