2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Šiandien minimos Rusijos karo Ukrainoje metinės

Lygiai prieš metus (2022 metų vasario 24 d.) buvo pradėta Rusijos ginkluotojų pajėgų karinė invazija į Ukrainą. Kariniai veiksmai Ukrainoje tęsiasi iki pat šios dienos. Ukraina jau nuo 2014 metų priešinasi Rusijos agresijai. Ji kovoja už visų mÅ«sų saugumą, už bendras vertybes ir laisves.

 
Minėdami žiauraus Rusijos karo prieš Ukrainą metines, su skausmu prisimename karo aukas – nužudytus ir kankinamus civilius, išprievartautas moteris, pagrobtus vaikus. Šie Rusijos karių veiksmai yra smerktini ir nepateisinami. Tačiau galime žavėtis ukrainiečiais, jų drąsa ir narsa, kovojant prieš priešÄ…. Tikime, kad priešas bus nugalėtas ir visi atsakingieji už karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui bus patraukti atsakomybėn.
 
Lietuva tvirtai remia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei jos prigimtinę teisę gintis nuo Rusijos agresijos. Lietuva griežtai smerkia ir niekada nepripažins Rusijos bandymų aneksuoti Ukrainos teritorijas.
 
Zarasų rajono savivaldybė ir rajono gyventojai aktyviai prisidėjo ir prisideda prie paramos Ukrainai. Zarasų rajono savivaldybė suteikė 49 tÅ«kst. Eurų paramą Ukrainai. Jau pirmosiomis karo savaitėmis buvo suteikta humanitarinė pagalba už 24,3 tÅ«kst. Eur Ukrainos Chmelnickio srities Kamjanec-Podolskio rajono Čemerovecko gyvenvietės bendruomenės tarybai, jų prašymu padovanoti du visureigiai automobiliai, kurie perduoti Ukrainos kariniams daliniams.
 
Zarasų rajono vadovai nuvežė į Ukrainą labdaros už 19,1 tÅ«kst. Eur – Čemerovecko gyvenvietės bendruomenės prašymu buvo nupirkti du benzininiai generatoriai, daug miegmaišių, šiltų striukių. Ukrainiečių moksleiviams buvo nupirkta 180 planšetinių kompiuterių.
 
Remiantis 2022 metų lapkričio 25-osios dienos duomenimis, rajono Savivaldybės administracijos vadovai ir įvairių sričių specialistai karo pabėgėliams, kurie kreipėsi į Administraciją, suteikė tokią pagalbą:
 
* Numatė ir parengė 135 vietas savivaldybės administruojamose patalpose, kur karo pabėgėliai gali nemokamai apsigyventi teisės aktuose nustatytam laikotarpiui.
 
* 33 karo pabėgėliams jau suteikė nemokamo apgyvendinimo savivaldybės administracijos valdomuose pastatuose paslaugą.
 
* 121 karo pabėgėliui išmokėjo teisės aktuose nustatytas socialines išmokas bei kitokias pašalpas. Iš viso karo pabėgėliams yra išmokėta 67,5 tÅ«kst. eurų.
 
* 32 Zarasų rajono gyventojams skyrė kompensacijas už laikiną bÅ«sto suteikimą karo pabėgėliams. Šiems rajono gyventojams yra išmokėta 25,5 tÅ«kst. eurų.
 
* Ä® Zarasų rajono mokyklas priėmė 27 vaikus iš Ukrainos. Kiekvienam vaikui sudarytas individualus ugdymo planas, intensyviai mokoma lietuvių kalbos, pagal poreikį yra sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu bÅ«du Ukrainoje. Mokiniams teikiama specialistų pagalba bei suteikiamos reikiamos ugdymo (-si) priemonės (kompiuteriai, kanceliarinės prekės, prisijungimas prie belaidžio interneto ir kt.), suteikiamas nemokamas maitinimas. Karo pabėgėlių vaikai turi galimybę dalyvauti ir neformaliajame ugdyme (mokyklos vykdomuose bÅ«reliuose ir kitose popamokinėse veiklose). Be to, 4 vaikai iš Ukrainos lanko Zarasų Fausto Latėno meno mokyklą.
 
* Suteikė paramą buitine technika ir kitomis priemonėmis savivaldybės administracijos valdomose patalpose apsistojusiems karo pabėgėliams.
 
Minėdami Rusijos karo prieš Ukrainą metines, visus rajono gyventojus kviečiame į minėjimo renginius, kurie vyks Zarasuose ir Dusetose (šiandien, vasario 24 d.). Renginių programas rasite mÅ«sų svetainėje – www.zarasai.lt
 
Palaikykime Ukrainą ir toliau!
 

Nuotraukose – karo akimirkos ir rajono Savivaldybės suteikta parama

Zarasų rajono savivaldybės informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-24 14:17:52
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?