2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Šildymo sezonas artėja į pabaigą: kada išjungti šildymą?

Vadovaujantis daugiametėmis tendencijomis, įprastai šildymas pastatuose išjungiamas antrojoje balandžio mėnesio pusėje, tačiau pastaraisiais metais dėl vėsesnių balandžio mėn. orų šildymo sezono pabaiga buvo skelbiama gegužės mėnesio pirmosiomis dienomis. Kol lauko temperatÅ«ra dar smarkiai svyruoja – naktimis šalta, dienomis šilčiau - šildymo sezono pabaigos dar teks palaukti.

 

Šildymą gyventojai gali išjungti savo nuožiÅ«ra


Šildymo sezono pabaigą savo pavaldume esančioms įstaigoms, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatÅ«rą, nustato savivaldybė, tačiau daugiabučio namo gyventojai daugumos butų savininkų, neturinčių įsiskolinimų už šilumą, sprendimu gali baigti savo pastatų šildymą anksčiau ar vėliau, negu savivaldybės sprendimu nustatyta šildymo sezono pabaiga. Pažymėtina, kad šildymas name gali bÅ«ti išjungtas tik tokiu atveju, jei temperatÅ«ra bÅ«stuose nėra žemesnė, nei reikalauja higienos normos, t.y. ne mažiau nei 18 laipsnių.

 

Gyventojams nusprendus baigti šildymą, namo šildymo sistemos prižiÅ«rėtojas užsuka pastato šildymo sistemos sklendę ir apie tai praneša šilumą tiekiančiai įmonei – AB „Panevėžio energija“. Šiluma toliau name tiekiama karšto vandens ruošimui.
 

Šildymo kokybei įtakos turi automatizuotas šilumos punktas  
 
Šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ vamzdynais karštą vandenį tiekia iki pastatų įvadų, o daugiabučio namo šildymo kokybe rÅ«pinasi šildymo sistemų priežiÅ«ros įmonė ar atitinkamą kvalifikaciją turintis darbuotojas.
 
Kasmet baigiantis šildymo sezonui daugiabučiuose kyla aistros dėl šildymo išjungimo. Priežastys yra tiesiog susijusios su elementariomis techninėmis problemomis. Jei namo šilumos punktas senos konstrukcijos, neautomatizuotas, šildymas name reguliuojamas rankiniu bÅ«du. Tokiu atveju, užtikrinti komfortišką šilumą kiekviename bute praktiškai neįmanoma. Kadangi pavasario sezonu lauko temperatÅ«ros svyravimai dideli, namuose su neautomatizuotais šilumos punktais reiktų keletą kartų per dieną sukinėti sklendę. PrižiÅ«rėtojai taip dažnai lankytis šilumos punktuose negali, todėl dažniausiai paliekamas nustatytas vidutinis šilumos srautas, o pasekmė – įšilus orui lauke radiatoriai kaista ir gyventojai šilumos perteklių leidžia pro atvirus butų langus.
 
 
Naujuose ar pilnai renovuotuose namuose automatizuotas šilumos punktas turi elektroninį šildymo reguliatorių ir temperatÅ«ros jutiklį lauke, todėl pagal oro temperatÅ«rą tiksliai reguliuoja į namą įleidžiamą šilumos kiekį.
 
Gyventojams modernizavus namo šilumos punktą, šildymas name reguliuojamas daug efektyviau, o kartu taupoma ir šiluma.
 
Zarasuose šildymo sezonas baigtas: 
2022 m. –  gegužės 5 d.
2021 m. –  gegužės 10 d.
2020 m. –  balandžio 30 d.

Zarasų rajono savivaldybė 2023-04-07 13:40:23
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?