2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Šimtmetį skaičiuojanti Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Zarasų viešoji biblioteka - 100

Kuo galima pamatuoti įstaigos gyvavimo laiką? Metais? TurbÅ«t ne tik metais. Yra sakoma, kad geriausiai saugoti laiką moka smėlio laikrodžiai – nei vienos kruopelytės pro šalį. Bet labai svarbu, kad tas laikas tekėtų prasmingai. Saugoti laiką ir pasidžiaugti sėkmės istorijomis gali Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, 2023 metais mininti savo veiklos šimtmetį.

 

Neeilinei sukakčiai paminėti visus metus biblioteka skaitytojus ir lankytojus džiugino įvairiaspalve renginių palete: susitikimais su poetais Juliumi Keleru, Giedriumi Alkausku, aktorėmis Nijole Narmontaite ir Jolanta DapkÅ«naite, muzikantais Gediminu ir Ainiumi StorpiršÄiais, bardais Sauliumi Bareikiu, Gyčiu Ambrazevičiumi, pasaulyje garsiu smuikininku Atis Bankas ir pianiste Victoria Kogan iš Kanados, naujai įkurto skaitytojų klubo „Knygų sala“ veiklomis, bibliotekos teatro „Juodai baltas“ premjera ir kt.
 
Spalio 20 d. po bibliotekos skliautais, skambant Serafim Zolin gitaros garsams, įvyko šventinė popietė, skirta bibliotekos šimtmečiui. Netradicine forma buvo pristatyta bibliotekos istorija, kurią parašÄ— literatė, rašytoja Giedrė MičiÅ«nienė, muziką sukÅ«rė prodiuseris Andriaus Glušakovas-Pushas. Režisierės Gražinos Karlaitės ir teatro „Juodai baltas“ aktorių dėka ši eiliuota šimtmečio istorija virto įdomiu repu, kuris buvo apdovanotas garsiais aplodismentais.
Jubiliejaus proga bibliotekos kolektyvą ir jo vadovę Danutę Karlienę atvyko pasveikinti draugai, bičiuliai ir partneriai. Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė kalbėjo: „Nors pastatas ir labai gražus ką tik atnaujintu fasadu, tačiau bÅ«tų tušÄias ir nykus be jÅ«sų, mielieji, energijos, atsidavimo, puoselėjimo ir augimo“. Tarp garbingų svečių – LR Seimo Pirmininkės pavaduotojas Jonas Jarutis, LR Seimo narys Algimantas Dumbrava. Zarasų Švč. M. Marijos ėmimo į dangų bažnyčios klebonas kunigas dekanas Vydas Juškėnas, LR kultÅ«ros ministerijos Atminties institucijų politikų grupės vadovė RÅ«ta Pileckaitė-Vasilienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius dr. Renaldas Gudauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotoja Greta Kėvelaitienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, Lietuvos viešÅ³jų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė. Gražiausi žodžiai ir sveikinimai skriejo iš Panevėžio, Pasvalio, Ignalinos, Molėtų, Rokiškio, Utenos, Visagino miestų ir rajonų viešÅ³jų bibliotekų vadovų lÅ«pų. Gražus direktorių kolektyvas pasidžiaugė gražioje vietoje įsikÅ«rusia modernia, šiuolaikiška, inovatyvia biblioteka, išsiskiriančia savo veiklomis ir idėjomis.
 
Ilgiausių metų, tolimesnio gražaus bendradarbiavimo ir sėkmingų projektų linkėjo Zarasų rajono savivaldybės švietimo ir kultÅ«ros skyriaus vedėja Sigita Keršienė, pavaduotoja Daiva Šukštulienė bei jų kuruojamų įstaigų vadovai. Drąsių svajonių, ryžto sprendimuose, nepavargti tobulėti ir bÅ«ti reikalingais linkėjo bibliotekos partneriai ir bičiuliai.
Savo darbą mylintys ir tobulėjantys bibliotekininkai buvo pamaloninti ir apdovanoti Zarasų rajono Merės, Lietuvos Respublikos kultÅ«ros ministerijos, Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir Zarasų r. savivaldybės viešosios bibliotekos vadovo padėkos raštais, simbolinėmis dovanėlėmis.
 
Jubiliejinę šventę vainikavo zarasiškio Viktoro Lapėno atlikta legendinė Vytauto Kernagio daina „MÅ«sų dienos, kaip šventė“.
 
Su šia gaida baigėme šventinį renginį ir pradėjome naują bibliotekos šimtmetį. Tai didelis įsipareigojimas ir atsakomybė nesustoti ir tobulėti. Tikime, kad dėka darbšÄių bibliotekos darbuotojų, geranoriškų partnerių ir ištikimų skaitytojų, mes kursime tokią biblioteką, kurioje bÅ«tų gerą dirbti, mokytis, kurti ir burtis.
 
Dėkojame renginio rėmėjams: Zarasų rajono savivaldybei, Olgai ir Rimvydui Podolskiams, LR Seimo nariui Algimantui Dumbravai, Virginijai ir Algirdui Baliams. Už renginio vedimą – režisierei Gražinai Karlaitei, už įamžintas akimirkas renginio metu dėkojame foto klubo „Ežerų žemė“ pirmininkui Algimantui Navickui.
 
Visiems dėkojame už bendrystę.
 
 
Straipsnio autorė Inesa Dumbravienė
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
 
Nuotr. Donato Merkio ir Algimanto Navicko

Zarasų rajono savivaldybė 2023-10-26 10:05:14
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?