2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Skaitymo iššūkio žaidimo baigiamasis renginys Zarasų viešojoje bibliotekoje

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos ir jos partnerių vykdomo projekto „InovatyvÅ«s Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kÅ«rimui su aplinka“ dalyvė. 

 

Tarptautinio projekto tikslas – sukurti inovatyvią skaitymo skatinimo priemonę, kuri formuotų moksleivių įprotį skaityti, gilintų žinias ir padėtų skaitymo patirtis pritaikyti socialinių santykių kÅ«rimui su aplinka, problemų sprendimui ir kÅ«rybinei saviraiškai.
 
Zarasų P. Širvio progimnazijos, Dusetų K. BÅ«gos gimnazijos, Antazavės J. Gruodžio pagrindinės mokyklos 5-8 klasių moksleiviai dalyvavo projekte sukurtose edukacinėse veiklose „Žaidžiame „Draugoteką“, žaidė „Draugotekos“ žaidimą atsisiuntę į išmaniuosius įrenginius. Galėjo skaityti knygas iš „Draugotekos“ knygų kolekcijos užsisakę jų į knygomatą ar atsiimdami Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
 
Lapkričio 7 dieną vyko Skaitymo iššÅ«kio žaidimo dalyvių apdovanojimo renginys. Jame dalyvavusius Zarasų P. Širvio progimnazijos VI b klasės mokinius su lietuvių kalbos ir literatÅ«ros mokytoja Andželika VitkÅ«niene renginio vedėjas Valdemaras Liudvinavičius pakvietė pirmiausia susipažinti. Kiekvienas dalyvis užsidėjęs ant galvos kartoninę lėkštę nežiÅ«rėdamas piešÄ— savo ar draugo portretą, kitoje pusėje užrašÄ— vardą. Po smagaus žaidimo vyko viktorina „Draugoteka“ iš 20 klausimų apie projekto veiklas, mobiliąją programėlę „Draugoteka“, literatÅ«ros kÅ«rinių ir žaidimo dalyvius, jų ypatumus ir tarpusavio sąsajas, knygomatą. Moksleiviai iš prie kiekvieno klausimo pateiktų keturių galimų atsakymų variantų rinkosi vieną, jų manymu teisingą ir rašÄ— ant savo kartoninių lėkštelių.
 
Po paskutiniojo klausimo dalyvių laukė dar viena staigmena, iš viktorinos dalyvių tapo vertintojais. Pasikeitę flomasteriais su draugais ir klausydami renginio vedėjo skaitomų atsakymų jau kitokiomis spalvomis žymėjo savo užrašytus teisingus atsakymus. Daugiausiai taškų, net 17 surinko Arnas, pelnęs pirmąją vietą. Antroji ir trečioji vietos atiteko Dominykui ir Airidai. Jiems įteikti projekto organizatorių įsteigti prizai.
 
Džiaugiamės ir dėkojame jau dalyvavusiems projekto veiklose moksleiviams ir mokytojams už bendrystę, domėjimąsi bibliotekos veiklomis, meilę skaitymui.
 
Šiuo apdovanojimo renginiu projektas uždaromas, bet žaidimas vyks ir toliau. Kviečiame dalyvauti.
 
Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „KultÅ«ros prieinamumo plėtojimas ir kultÅ«rinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.
 
 
Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatÅ«ros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

 

Nuotraukos I. Dumbravienės
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-11-09 08:38:49
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?