2024 m. gegužės 20 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Susitikimas su Zarasų rajone gyvenančiais ukrainiečiais

Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko susitikimas su Zarasų rajone gyvenančiais ukrainiečiais. Jo metu buvo pristatytos veiklos, kurios bus vykdomos, įgyvendinant Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Zarasų rajono savivaldybės administracijos vykdomą projektą „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“.


Šilto susitikimo su ukrainiečiais metu buvo pasidalinta informacija apie galimybę bendrauti, integruotis, pažinti Zarasų kraštą ir jo žmones.


Renginyje dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, vicemerė Olga Podolskienė, mero patarėja Simona Matusevičiūtė, Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Alina Vazgelevičienė.


Merė Nijolė Guobienė supažindino ukrainiečius su rajono savivaldybės administracijos struktÅ«ra, rajone veikiančiomis įstaigomis, kurios teikia pagalbą įvairiais iškilusiais klausimais. Paragino ukrainiečius kreiptis ir bendrauti, kai tik reikia. Vicemerė Olga Padolskienė ir patarėja Simona MatusevičiÅ«tė iš karto sprendė iškilusius klausimus, susisiekdamos su atsakingais asmenimis, kurie gali padėti socialinės apsaugos, medicininės pagalbos, teisiniais klausimais.


Pasak merės Nijolės Guobienės, informaciją šiame technologijų amžiuje galime susirasti, tačiau ne mažiau svarbus yra asmeninis kontaktas, bendravimas ir vieni kitų palaikymas.


Bažnytinės veiklos atstovė Irena Ališauskienė pristatė, kokią pagalbą ukrainiečiai gali gauti parapijos veikloje. Ji kalbėjo ne tik apie paramą daiktais ir priemonėmis, bet ir apie labai svarbią dvasinę pagalbą. Kartais šiltas žodis, atjautimas ir malda gali gydyti labiau už medikamentus.


Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė aptarė numatomas veiklas, kurių pageidavo patys ukrainiečiai. Tai ir lietuvių kalbos mokymai, konsultacijos, ekskursija po Zarasų kraštą, edukaciniai užsiėmimai, teminės vakaronės.


Susitikimo metu ukrainiečiai išreiškė padėką juos priėmusiems rajono žmonėms. Jie dėkojo už rÅ«pestį, geraširdiškumą ir norą padėti, puikiai suprasdami, kad tai nėra įprasta ir lengva.


Vykstantis karas Ukrainoje skaudžiai palietė visus žmones, niekas nežino, kiek laiko jis dar tęsis. Priimti žmones, padėti jiems integruotis ir bendrauti su jais ir siekti, kad jie pasijustų čia jaukiai – svarbi, tačiau ir mums nauja patirtis. Ne kartą įsitikinome, kad zarasiškiai ne tik susitelkę, tačiau ne mažiau svetingi ir draugiški. Nors ne tokiomis sąlygomis norėtųsi susitikti bendradarbiauti, tačiau kviečiame mÅ«sų krašto žmonės ir toliau dalintis atjauta ir geranoriška pagalba.

 
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-09-08 09:40:02
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?