2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Tvarkinga krosnis – saugūs namai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais dėl krosnių, židinių bei dÅ«mtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų jau kilo 168 gaisrai. Pernai dėl šių priežasčių iš viso buvo gesinta 1 080 gaisrų. Beje, tai dažniausia gaisrų priežastis. Dėl jos praėjusiais metais kilo net 47,1 proc. visų gaisrų pastatuose. Jų metu žuvo 13 žmonių.

 

Beje, tai viena iš pagrindinių priežasčių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiÅ«ros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiÅ«ros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas teigė: „Žiemą intensyviau kÅ«renant krosnis, gaisrai dažniausiai kyla nevalytame dÅ«mtraukyje užsidegus suodžiams, taip pat dėl dÅ«mtraukyje atsiradusių įtrÅ«kimų, krosnies perkaitimo, iškritusių žarijų ar per arti laikomų malkų. PareigÅ«nas įspėja, norint išvengti skaudžių nelaimių, jokiu bÅ«du negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių: „Užsidegus suodžiams dÅ«mtraukių kanaluose smarkiai įkaista krosnis bei dÅ«mtraukis, todėl degÅ«s daiktai turi bÅ«ti pakankamai toli arba gerai izoliuoti nuo krosnies, židinio, viryklės, dÅ«mtraukio ar kito šildymo įrenginio. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, bÅ«tina prie jų įrengti nedegų pagrindą. Ir nereikėtų pamiršti, kad krosnies įkÅ«rimas degiais skysčiais – žibalu ar benzinu gali pasibaigti tragedija. Nuo jų gali užsiliepsnoti ne tik šalia esantys daiktai, bet ir žmogus“.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis vykdydami gaisrų prevencijos akcijas ugniagesiai įvertina gyvenamųjų bÅ«stų gaisrinę saugą, taip pat ir šildymo įrenginių bÅ«klę. Nustatyta, kad praėjusiais ugniagesių aplankytuose bÅ«stuose beveik kas dešimta krosnis ar kitas šildymo įrenginys buvo netvarkingas arba netinkamai eksploatuojamas (kuras ar kiti degÅ«s daiktai laikomi per arti pakuros, grindys ties pakura neapsaugotos nedegiomis medžiagomis, virš krosnių džiovinami skalbiniai, tiesiog ant krosnių džiovinami batai, drėgnos malkos ir kt.).

 

2022 metais Zarasų r. sav. teritorijoje Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigÅ«nai vykdė tikslinę gaisrų prevencinę akciją „Padėk artimui“. Akcijos metu pagal Zarasų rajono savivaldybės administracijos pateiktą vienišÅ³, senyvo amžiaus, neįgalių asmenų, asmenų, auginančių nepilnamečius vaikus, asmenų, turinčių specialių poreikių ir gyvenančių riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose bÅ«stuose, sąrašÄ… pareigÅ«nai kartu su Zarasų rajono savivaldybės atsakingais darbuotojais aplankė šių asmenų 131 bÅ«stą.

 

Nustatyta, kad daugelis iš patikrintų bÅ«stų neatitiko gaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, buvo naudojamos netvarkingos krosnys, kiti šildymo, įrenginiai, iš dÅ«mtraukių periodiškai arba iš viso nebuvo valomi suodžiai, nekeičiama pasenusi, netvarkinga elektros instaliacija, elektros prietaisai ir įrenginiai – neprižiÅ«rimi, techniškai netvarkingi. Taip pat nevisuose aplankytuose bÅ«stuose buvo įrengti autonominiai dÅ«mų signalizatoriai. Aplankytų bÅ«stų gyventojams buvo suteiktos rekomendacijos gaisrinės saugos klausimais.

 

Iš dÅ«mtraukių ir krosnių privalu išvalyti suodžius. KÅ«renant kietuoju kuru, kaminas turi bÅ«ti valomas kas tris mėnesius.  Labai svarbu, kad šildymo įrenginiai ir dÅ«mtraukiai bÅ«tų techniškai tvarkingi. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mÅ«riniai dÅ«mtraukiai turi bÅ«ti išbalinti. 


Zarasų rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Zarasų rajono gyventojai vieną kartą į metus turi galimybę kreiptis dėl tikslinės pašalpos. Tikslinę pašalpą turi teisę gauti bendrai gyvenantiems asmenys, auginantys vaikus, kai vidutinės pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 VRP dydžio, vieni gyvenantys asmenys, kai pajamos neviršija 2 VRP dydžių, krosnies ar dÅ«mtraukio remonto išlaidoms iš dalies padengti, elektros instaliacijos remontui ir autonominių dÅ«mų signalizatorių įsigijimui, pateikus Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos raštą, – iki 2 BSI dydžio.


Dėl piniginės socialinės paramos bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo turi kreiptis:


- jei jo faktinė gyvenamoji vieta yra Zarasų mieste – į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių;


- jei jo faktinė gyvenamoji vieta yra seniÅ«nija – į gyvenamosios vietos seniÅ«niją;


- bendrai gyvenantys asmenys, deklaruojantys gyvenamąją vietą skirtingose savivaldybėse dėl piniginės socialinės paramos kreipiasi pagal faktinę gyvenamąją vietą.


Asmenys, Zarasų rajono savivaldybės aprÅ«pinti socialiniu bÅ«stu, kuriuose dar nėra įrengta autonominių dÅ«mų signalizatorių, autonominiais dÅ«mų signalizatoriais bus aprÅ«pinti savivaldybės lėšomis.


Pagal Gaisrų prevencijos Zarasų rajono savivaldybėje 2022–2024 metų programos, pavirtintos Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2021 m. lapkričio 26 d. sprendimu Nr. T-198, Savivaldybės 2022–2024 m. gaisrų prevencijos priemonių planą šiais metais bus tęsiamas tikslinės prevencinės akcijos „Padėk artimam“ vykdymas.


Akcijos „Padėk artimam“ vykdyme dalyvaus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigÅ«nai, Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos ugniagesių komandos darbuotojai, Zarasų rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė bei Turto valdymo ir viešÅ³jų pirkimų skyriaus vyriausioji specialistė.


Minėtos akcijos metu bus lankomi vieniši, senyvo amžiaus, neįgalÅ«s asmenys ir auginantys nepilnamečius vaikus asmenys , asmenys, turintys specialių poreikių, ir asmenys, gyvenantys riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose bÅ«stuose.

 

Informaciją pateikė:
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Zarasų rajono savivaldybės administracija


Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-21 11:43:42
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?