2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatui Lietuvoje artėjant: ką galima vadinti favoritais?

Jau lapkričio 4-5 dienomis Zarasų rajone, Vasaknose bus surengtas tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas. Jame varžysis vienuolikos šalių rinktinės, o varžybas organizuojantys Lietuvos atstovai čia turės ir savo komandą. Kadangi jau aiškus dalyvių sąrašas, metas apžvelgti favoritus, kurie artėjančio sekmadienio vakare teoriškai galėtų pasipuošti aukšÄiausios prabos medaliais bei sužinoti, kas tokiose varžybose lemia pergalę.

 

Laimėjo du čempionatus iš eilės
 
Jau artėjantį savaitgalį Zarasų rajone, Vasaknose įvyks trečiąjį sykį istorijoje organizuojamas tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas. Jame Lietuvos rinktinei dėl garbės teks nemažai paplušÄ—ti, kadangi čia atvyksta net dešimt ekipų – Bulgarijos, Čekijos, Italijos, Latvijos, Rumunijos, Sakartvelo, Slovakijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos rinktinės.
 
Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas BÅ«das sako, kad nors čempionatas ir vyks Lietuvoje, tačiau mÅ«sų šalies atstovams lengva nebus. Vadovas įvardijo rinktines, kurių šansai tapti čempionato laimėtojais yra daugiau nei teoriniai.
 
„Tikrai šimtaprocentiniai favoritai yra italai. Garantuoju, kad visi stebės, kaip jie gaudo, ties jais bus krÅ«vos kitų komandų žvalgų. Ir tai nė kiek nestebina, nes Italijos rinktinė triumfavo dvejus metus iš eilės. Jie laimėjo abu prieš tai rengtus pasaulio čempionatus. Tai, matyt, nėra atsitiktinumas ir jie sieks pratęsti savo dominavimą.
 
Prie favoritų taip pat galėčiau priskirti mÅ«sų kaimynus latvius. Jie labai stiprÅ«s, galbÅ«t net stipresni už lietuvius. Be to, latviai šiame Vasaknų tvenkinyje labai dažnai rengia savo varžybas. Jie tą tvenkinį pažįsta ne mažiau nei mÅ«siškiai. O ir pasiekimų latviai turi kiek aukštesnių nei mÅ«sų šalies rinktinė.
 
Taigi, išskirčiau šias dvi komandas: aiškÅ«s favoritai – italai, o kiek pajėgesni už likusias rinktines – latviai. Visos kitos rinktinės yra maždaug vienodo pajėgumo. Aišku, mÅ«sų, šeimininkų rinktinė taip pat turi didelius šansus, bet lengvos kovos tikrai nebus, nors, kaip sakoma, galbÅ«t namų sienos padės“, - sakė Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas BÅ«das.
 
Raktas į sėkmę – žuvies perpratimas
 
Lietuvos upėtakių sportinio gaudymo asociacijos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas pasakoja, kad šios disciplinos varžybose nepakanka vien pasiruošimo, tinkamos įrangos bei masalų pasirinkimo. Pasak prezidento, sportinėje žūklėje ne ką mažiau lemia ir žvejų patirtis, nes upėtakį pergudrauti nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti žvelgiant iš šono. Nors Vasaknų tvenkinyje upėtakių tiesiog knibždėte knibžda, tačiau čia triumfuos ta rinktinė, kurios nariams seksis greičiausiai prisitaikyti prie žuvies įgeidžių tą savaitgalį.
 
„Svarbu yra teisingai parinktas masalas, pravedimo technika, bet ne ką mažiau reikšmingas aspektas – atrastas žuvies horizontas. Nors pas mus Vasaknose gylis nėra didelis – iki 2,5-3 metrų, bet žuvis turi tokį poreikį keisti horizontą, kuriame ji yra. Kuo greičiau varžybose pavyksta susigaudyti, kur ta žuvis yra, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis. Nesvarbu, kad matai žuvį, „vaikštančią“ paviršiumi, bet gali nieko nepešti gaudydamas paviršiniais masalais, o pasirodo, kad aktyvioji žuvis yra giliau. Taigi, didžiausia sėkmė yra kuo greičiau atrasti aktyvią žuvį.
 
Gaudymo metu situacija nuolat keičiasi, todėl reikia greitai adaptuotis, koks masalas labiausiai tinka tuo metu. Retai bÅ«na taip, kad visų varžybų metu veikia vienas kažkuris masalas. Taip pat dažnas variantas yra, kad žuvis varžybų metu keičia savo buvimo vietą. Sakykime iš pradžių kimba apatiniame sluoksnyje, o tuomet pradeda nebekibti, pakyla nuo dugno ir kimba viršutiniame. Tai kas greičiausiai atras, kur ta žuvis yra bei kokio masalo ji nori, tie ir turėtų laimėti“, – sakė Lietuvos upėtakių sportinio gaudymo asociacijos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas.
 
Vasaknų tvenkinyje, kuriame lapkričio 4-5 dienomis vyks tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas, plaukioja kone dešimt tÅ«kstančių upėtakių. Tačiau Kęstučio Kovalenkovo teigimu, net ir toks didelis žuvies kiekis žvejams negarantuoja didelio pagavimų skaičiaus, nes kibimui įtaką daro ir oro sąlygos, temperatÅ«ra bei pagal tai besikeičiantis žuvies aktyvumas.
 
Pergudrauti upėtakius, nugalėti varžovus bei tapti pasaulio čempionais Lietuvos rinktinė šiemet sieks geriausių šios disciplinos atstovų mÅ«sų šalyje sudėtimi. Meškeres į rankas paims Sigitas Lukšta, Jonas Čivinskas, Valdas Tichomolovas, Tautvydas JakučiÅ«nas ir Gustas Juozelskis, o komandai vadovaus ekipos kapitonai Mantas Vasiliauskas ir Žilvinas Žalėnas.
 
Daugiau informacijos apie renginį: www.sportinezukle.lt
 
 
Lietuvos sportinės žūklės federacijos informacija

 


Zarasų rajono savivaldybė 2023-10-31 14:25:29
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?