2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Utenos regiono taryba pirmoji šalyje patvirtino regiono plėtros planą

Sausio 30 dieną posėdžiavusi Utenos regiono plėtros tarybos kolegija pirmoji iš visų šalies regionų patvirtino 2022–2030 m. Utenos regiono plėtros planą.

 

Posėdžiui pirmininkavo šios tarybos pirmininkas, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis pasidžiaugė nuveiktais darbais, savivaldybių įgyvendintais ir įgyvendinamais projektais, aptarė tarybos uždavinius, vykdant Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatyme nustatytas regiono plėtros tarybos funkcijas – planuoti regioninės politikos įgyvendinimo priemones rengiant regiono plėtros planą.

 

Prieš tvirtinant naująjį planą buvo patvirtinta Utenos regiono plėtros 2014–2020 m. plano įgyvendinimo ataskaita už 2022 metus, aptartas besibaigiantis 2014–2020 m. ES struktÅ«rinių fondų investicijų laikotarpis ir jo rezultatai. Iš 163 suplanuotų regiono projektų jau baigti įgyvendinti 112, o regioninio planavimo bÅ«du įgyvendinamiems projektams jau išmokėta virš 86 proc. numatytų lėšÅ³. Naujai patvirtintas 2022–2030 m. Utenos regiono plėtros planas sudaro prielaidas tolimesnėms investicijoms į tvarią ir tolygią regiono plėtrą, pasinaudojant 2021–2030 m. ES struktÅ«rinių fondų finansinėmis galimybėmis.

 

Šiame posėdyje dalyvavo ir svečiai iš Vidaus reikalų ministerijos. Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, pristatydamas 2022–2030 m. Regionų plėtros programos, pagal kurią Utenos regionui numatoma skirti daugiau nei 137,5 mln. Eur ES investicijų, įgyvendinimą, pasidžiaugė, kad bÅ«tent Utenos regiono plėtros taryba pirmoji iš 10 šalyje veikiančių tarybų sėkmingai atliko visus parengiamuosius darbus, sudarydama sąlygas regiono savivaldybėms teikti projektų paraiškas ir pradėti įgyvendinti projektus. Tikimasi, kad pirmieji projektai jau galės bÅ«ti pradėti įgyvendinti 2023 m. trečiąjį ketvirtį.

 

2022–2030 m. Utenos regiono plėtros planas patvirtintas su dviejų pažangos priemonių, susijusių su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sritimis, aprašais. Kitų ministerijų finansuojamoms sritims (pvz. ekonomikos skatinimas, viešÅ³jų paslaugų gerinimas, vandentvarka, užterštų teritorijų tvarkymas, socialinio bÅ«sto fondo plėtra ir socialinių paslaugų infrastruktÅ«ra ir pan.) ministerijų finansavimo gairės dar nėra parengtos, tad jas parengus planas bus nuolatos atnaujinamas ir papildomas. Patvirtintame 2022–2030 m. Utenos regiono plėtros plane savivaldybių švietimo srities projektų suplanuota didesnei nei 13,14 mln. Eur sumai, iš jų ES lėšos sudaro apie 11,17 mln. Eur, Valstybės biudžeto lėšos – 1,07 mln. Eur, likusi suma – apie 0,9 mln. Eur – savivaldybių prisidėjimas. Už šias lėšas 13-oje skirtingų regiono ugdymo įstaigų numatoma įkurti 17 naujų ikimokyklinio ugdymo grupių, kuriose papildomai galėtų bÅ«tų ugdoma apie 270 vaikų, taip pat numatoma pritaikyti žmonių su negalia poreikiams 13 regiono bendrojo ugdymo mokyklų ir (ar) jų skyrių, įsigyti naujus ekologiškus 24 mokyklinius autobusus, pritaikytus ir neįgaliesiems. Siekiant sudaryti tinkamas ugdymo ir vaikų užimtumo po pamokų sąlygas, 13 regiono bendrojo ugdymo mokyklų ir (ar) jų skyrių numatoma pritaikyti visos dienos mokyklos veiklai.

 

Simboliška, kad naujasis planas patvirtintas su priemonėmis, skirtoms mažiesiems regiono gyventojams, ir kurios sudarys geresnes sąlygas jų ugdymui ir augimui, o augant jiems, kartu augsime ir mes – ir mÅ«sų regionas, ir Lietuva.

 

Neatsitiktinai Utenos regiono plėtros tarybos kolegijos posėdis vyko Antazavės dvare. Kolegijos nariai pasidžiaugė, kad praėjusiais metais įgyvendinus projekto veiklas dvaras prisikėlė naujam gyvenimui. Posėdžio dalyviai susipažino su dvare įrengta daugiafunkcine, kamerine, koncertų – parodų salėmis, muziejaus ekspozicijos erdve, skirta Emilijai Pliaterytei ir Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos senųjų (retų) spaudinių skyriumi. Buvo pasidžiaugta, kad dabar įrengtose patalpose organizuoti koncertai, literatÅ«ros ir kameriniai vakarai, susitikimai, iškilmingi renginiai, parodos ir kiti kultÅ«riniai renginiai.


Antazavės dvaro rÅ«mų išsaugojimas ir aktualizavimas buvo labai svarbus rajono bei regioninės kultÅ«ros plėtrai, kadangi tai vienintelis dvaras išlikęs Zarasų rajone.

 

Parengta pagal Utenos regiono plėtros tarybos administracijos informaciją
Nuotraukose – Utenos regiono plėtros tarybos kolegijos posėdžio akimirkos.


 


Zarasų rajono savivaldybė 2023-01-31 12:50:44
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?