2022 m. lapkričio 27 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Už švarius Zarasus

Nuo 2018 m rugpjūčio mėnesio 1 dienos Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą (toliau - vietinė rinkliava).  Nuo šios datos ankstesnė mokėjimo už atliekų išvežimą tvarka nebegalioja. Dėl pasikeitimų niekur kreiptis nereikia. Atliekas pagal grafiką išveš UAB „Zarasų komunalininkas“. Tie atliekų turėtojai, kurie negavo individualių konteinerių, atliekas gali talpinti į kolektyvinius konteinerius (bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų konteinerių aikštelių schemos ir aptarnaujami objektai).
 
Nuo 2020 m. balandžio 1 dienos pasikeitė vietinės rinkliavos apskaičiavimo tvarka:
 
Pastovioji vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą (toliau – Rinkliavos) dedamoji skaičiuojama kaip ir anksčiau – pagal nekilnojamojo turto vienetų skaičių arba pagal nekilnojamojo turto plotą.
 
Kintamoji Rinkliavos dedamoji skaičiuojama pagal objektui priskirtų konteinerių skaičių, tÅ«rį ir ištuštinimo dažnį. Pagal faktiškai susidarančių atliekų kiekį tam tikrose nekilnojamojo turto kategorijose, apskaičiuotas minimalus konteinerių ištuštinimas per metus, tenkantis tos rÅ«šies nekilnojamojo turto objektams. Pagal tai apskaičiuotas kintamosios Rinkliavos dedamosios dydis, kuris ir įrašytas į mokėjimo pranešimą. Jei jÅ«sų konteineris bus ištuštinamas ir išvežamas dažniau, kintamoji dalis pagal konteinerių ištuštinimo faktinį skaičių, bus perskaičiuota metų pabaigoje ir įkelta į 2021 metų mokėjimo pranešimą eilutėje „Perskaičiavimas už 2019 m. viršytą minimalų konteinerių ištuštinimą“.
Mokėjimo pranešime už 2020 metus prie kiekvieno objekto yra įrašytos dvi eilutės pastoviosios ir dvi kintamosios dalies. Pirmosios (viršutinės) pastoviosios ir kintamosios dalies eilutės (mėnesių skaičius 3) yra apskaičiuotos už pirmus tris (sausio- kovo) šių metų mėnesius, pagal iki šiol galiojusią tvarką. Antrosios (apatinės) pastoviosios ir kintamosios dalies eilutės (mėnesių skaičius 9) yra apskaičiuotos už balandžio – gruodžio mėnesius, pagal nuo 2020-04-01 įsigaliojusią tvarką.
 
Didelių gabaritų atliekų rinkimo apvažiavimo būdu grafikas.
 
Iškilus klausimams prašome kreiptis į UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ rinkliavos administravimo padalinio darbuotojus. Adresas - Savanorių g. 2, Zarasai, 1 aukštas, 4, 5 kabinetai. Tel. +370 670 28357; +370 670 28259; el. paštas [email protected][email protected] bei į UAB „Zarasų komunalininkas“ tel. 8 385 52179. Daugiau informacijos www.uratc.lt/rinkliava/  
 
 

Statybos ir urbanistikos skyrius 2021-01-12 11:16:14
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?