2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos konkursinė kelionė į Paryžių

Kovo 28 – balandžio 4 dienomis net keturiasdešimt Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos muzikos, šokio ir dailės mokinių su mokytojais vyko į PrancÅ«ziją dalyvauti tarptautiniame konkurse “Paryžiaus žvaigždės” (“Etoile de Paris”). Tolima aštuonių dienų kelionė autobusu įsimins ilgam ne tik dėl puikių pasiekimų konkurse, parsivežtų medalių, sustiprėjusių draugysčių, bet ir dėl įspÅ«dingų pažintinių ekskursijų. 

 

Keliavome patogiu dviaukšÄiu autobusu. Pirmąją dieną nuotaiką kėlė draugija, pašnekesiai, bÅ«simų nuotykių laukimas, patogÅ«s Lenkijos keliai. Pro autobuso langą stebėjome besikeičiančius vaizdus. Artėjant prie Vokietijos ėmė matytis kalnų kontÅ«rai, tvarkingos vynuogių plantacijos, raudonais stogais šviečiančios gyvenvietės vaizdinguose peizažuose. Visos kelionės metu buvo labai įdomu klausytis gidės Astos informatyvaus pasakojimo apie Lenkijos, Vokietijos, PrancÅ«zijos geografiją, svarbiausius istorinius įvykius. Daug sužinojome apie kompozitoriaus Frederiko Šopeno gyvenimą, apie žymiausius dailininkus, architektus. Važiuodami klausėmės populiarių vokiečių, prancÅ«zų atlikėjų dainų, žaidėme stalo žaidimus, bendravome ir, aišku, truputį jaudinomės dėl artėjančių pasirodymų konkurse. 

 

Vokietijoje, Bavarijos žemėje, apsilankėme Niurnberge. Prie pilies paragavome bavariškų riestainių, pasivaikšÄiojome senamiesčio gatvelėmis, praėjome Budelio tiltu, aplankėme žymiausio vietos dailininko Albrechto Diurerio namą – muziejų. Sužavėjo tvarkingi ir spalvingi fachverkiniai Niurnbergo namai, “Gražuolis fontanas” centrinėje turgaus aikštėje su “stebuklingu ratuku, išpildančių visus norus” ir viena didžiausių 20-ojo amžiaus Europos fontanų - Jurgeno Weberio skulptÅ«rinė kompozicija, sukurta pagal 16-ojo amžiaus Niurnbergo poeto Sachso Hansu eilute "Saldžiai kartus vedybinis gyvenimas".  

 

Trečiąją kelionės dieną atvykome į Paryžių, pažintis su nuostabiuoju miestu prasidėjo apžvalgine ekskursija autobusu: Eliziejaus laukai, Triumfo Arka, Invalidų rÅ«mų ansamblis, žymioji Paryžiaus Opera, romantiški tiltai, gatvės, gatvelės, žymiųjų mados namų vitrinos, įdomÅ«s paryžiečiai kavinėse. Ä®spÅ«džius stiprino gidės Astos pasakojamos istorijos ir šauniai parinkti prancÅ«ziški šlageriai.  

 

Po pietų didžioji mÅ«sų grupės dalis kilo į Eifelio bokštą, gėrėjosi miesto panorama, skaičiavo laiptelius žemyn. Vėjas viršÅ«nėje - įspÅ«dis visam gyvenimui! Kita grupės dalis aplankė “Quai Branly“ muziejų (Le musée du quai Branly), garsėjantį savo modernia architektÅ«ra, vertikaliu sodu ir pasaulio kultÅ«rų parodomis.  

 

Ketvirtoji kelionės diena buvo skirta konkursui. Ä® teatrą „Le Blanc-Mesnil“ atvykome anksti ryte, čia jaudinomės, repetavome, dailininkai teatro foje eksponavo atsivežtus darbus. Salėje palaikėme kitus konkurso dalyvius  - kolegas kauniečius, Lenkijos, Graikijos, PrancÅ«zijos, Armėnijos, Sakartvelo ir kitų šalių atlikėjus. Mus palaikė ir stiprino tėvelių parÅ«pintos picos. Popiet – ilgai laukti mÅ«sų pasirodymai. Nepaisant nuovargio, net ir mažiausių šokėjų ir pianisčių atlikimai praėjo sklandžiai. Vakare - apdovanojimai, šventė. Poilsis viešbutyje. 

 

5-ąją kelionės dieną tęsėme pažintį su Paryžiumi. Pradėjome nuo plaukimo laivu Senos upe, vėl pamatėme tiltus, nuostabiąją Dievo Motinos katedrą, šiuo metu renovuojamą po didžiojo gaisro. Po plaukimo vykome į studentišką “Lotynų kvartalą”, sklidiną įvairių pasaulio virtuvių kvapų, mirgantį mažomis parduotuvėlėmis. Mažosios mÅ«sų artistės čia pasipuošÄ— spalvingomis paryžietiškomis beretėmis. Po pietų aplankėme Luvrą su klasikinio meno kolekcijomis. (Jei prie kiekvieno eksponato sustotume bent minutę – užtruktume trejus metus).  Ä®siminė senovės Egipto raštai. Vakare - siauros, žavios gatvelės, maži, jaukÅ«s skvereliai  - tai bohemiškasis Paryžiaus rajonas Monmartras ir jo kalvos viršÅ«nėje iškilusi Šventosios Širdies bazilika.  

 

Šeštoji kelionės diena buvo skirta pramogoms Paryžiaus Disneilend’e. Pasitaikė šalčiausia kelionės diena, bet kraują kaitino karuselės ir kitos ekstremalios  įdomybės. Tik vyresniųjų klasių dailininkai su dailės mokytojomis tą dieną keliavo į D’Orsay muziejų – kaip gi bÅ«ti Paryžiuje ir nepamatyti žymiųjų impresionistų tapytojų originalų – nuo Monet, Degas, Renoir’o, Sezanne’o, Gauguin’o, Van Gogh’o iki Bonnard’o, Vuillard’o ir Rousseau’o… Keliaujant atgal nei mažiems nei dideliems netrÅ«ko įspÅ«džių, kuriuos norėjosi aptarinėti dar ir dar!  

 

Keliaudami atgal dar užsukome į Rotenburgą prie Tauberio upės – geriausiai išsilaikiusį viduramžių miestą Vokietijoje, Bavarijoje - dailų, tarsi iš iliustruotų pasakų knygų. Aplankėme šv. JokÅ«bo bažnyčią ir joje saugomas relikvijas, prisiminėme, jog jau prasidėjo priešvelykinė Didžioji savaitė. Rotenburgas prie Tauberio nuo seno vilioja keliautojus, šiandien jis garsus dar ir tuo, kad čia ištisus metus veikia įspÅ«dingas kalėdinis miestelis. Atmintyje išliks ir ypatingų miestelio gardėsių – “sniego gniūžčių” – kvapas. 

 

Aštuntąją dieną vėl keliavome per Lenkiją. Namo grįžome paryčiais, nors ir pavargę, bet labai laimingi. AčiÅ« tėveliams, kad išleido į šÄ¯ įsimintiną “konkursinį kruizą autobusu”, ačiÅ« visiems, kas jį suorganizavo bei ačiÅ« mokytojams, kad puikiai parengė mokinius konkursui ir globojo keliaujant. 

 

Dėkojame mokyklos direktorei už kelionės organizavimą bei Zarasų rajono savivaldybei už dalinį finansinį prisidėjimą, tėveliams už palaikymą, mokytojams už atsakingą darbą ir mokiniams už laimėjimus ! 

 

 

Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos  informacija

 
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2023-04-13 10:21:17
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?