2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasų krašte iškilminga paminėta Vasario 16-oji

Zarasų krašte iškilmingai buvo paminėta Lietuvos atkÅ«rimo diena. Apie 11 valandą Turmanto seniÅ«nijos žmonės susirinko prie Nežinomo savanorio kapo. Lupenkos kaimo kapinėse esantis raudono granito paminklas mena, kad čia palaidotas nežinomas karys, žuvęs nuo lenkų užpuolikų. Granite iškaltas užrašas: „ŽUVAU DĖL TĖVYNĖS 1920 M. NEŽINOMAM LIETUVOS KARŽYGIUI, SMALVIEČIAI 1939 M.“ Šalia nežinomo karžygio plazdėjo trispalvė. Minėjimo dalyviai sugiedojo Lietuvos himną, Turmanto seniÅ«nijos žmones pasveikino rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Turmanto seniÅ«nas Stanislovas Stankevičius, kiti minėjimo dalyviai. Meras Nikolajus Gusevas prie Nežinomo savanorio kapo padėjo gėlių ir uždegė atminimo žvakutes.

 

Šviesus kovotojų atminimas buvo pagerbtas šv. Mišiomis Zarasų Švč. M. Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje.

 

Rajono vadovai ir Seimo narys padėjo gėles ir uždegė atminimo žvakutes prie „Laisvės angelo“ paminklo.

 

Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro salėje įvyko Lietuvos atkÅ«rimo dienos 105 –ųjų metinių minėjimas. Minėjimo dalyviai pakiliai sugiedojo „Tautišką giesmę“. Zarasiškius nuoširdžiai pasveikino Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis pasakė, kad Vasario 16-oji visada buvo reikšminga tautos gyvenime, ši šventė ir dabar liudija, kad šioje šalyje gyvena valinga bendruomenė, pajėgi savame krašte pati tvarkyti savo gyvenimą. Zarasų krašto žmonės ir šiandien yra aktyvÅ«s savo valstybės kÅ«rėjai, suvokiantys, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir Lietuvos valstybės ir tautos ateitis. Sveikinimo žodžius pasakė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava. Jis įteikė Zarasų Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos klebonui Vydui Juškėnui Vasario 16-osios akto kopiją. Klebonas padėkojo ir pasveikino zarasiškius su šalies gimtadieniu. Šiemet zarasiškius su Vasario 16-ąją pasveikino Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

 

Vėliau tradiciškai įteikiama KultÅ«ros ir meno premija. Ją įteikė rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Šiemet premija įteikiama Vasilijui Trusovui už profesionalią veiklą ilgus metus puoselėjant Zarasų krašto kultÅ«rinį paveldą ir kuriant sėlių krašto tautinį tapatumą; už kÅ«rybingas kultÅ«rines edukacijas vietos bendruomenėms; aktyvumą kuriant ir dalyvaujant Zarasų krašto kultÅ«rinių draugijų veikloje.

 

Nuoširdžiausi sveikinimai laureatams. Sveikino laureatą bičiuliai, draugai.

 

Be gražių žodžių, nuoširdžių sveikinimų ir garbingų apdovanojimų minėjime buvo ir kitų įsimintinų akimirkų. Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro, mokyklų meno saviveiklos entuziastai surengė šaunų koncertą, kuriame skambėjo smagios dainos, trankÅ«s šokiai, eilės, kupinos pasididžiavimo savo šalimi ir jos žmonėmis. Meno saviveiklos entuziastai nupynė labai įvairiapusę ir prasmingą meno pasirodymų pynę ir padovanojo minėjimo dalyviams. Už ją zarasiškiai negailėjo karštų aplodismentų.

 

Meras Nikolajus Gusevas taip pat dalyvavo šventiniuose renginiuose, kurie vyko Smalvose, Turmante, Degučiuose.

 

Zarasų rajono savivaldybės informacija

 

Nuotraukose – vasario 16-osios minėjimo akimirkos Zarasų krašte

 

Eriko Černovo ir Petro Ivanovo nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-02-21 14:35:04
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?