2024 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasų rajono mokiniai – Lietuvos mokinių olimpiadų šalies etapų pajūryje dalyviai

ŠÄ¯ savaitgalį Klaipėdoje ir Palangoje vyko trijų Lietuvos mokinių olimpiadų šalies etapai. Ä® visus juos pateko keturi mÅ«sų rajono mokiniai.
 
Kadangi olimpiados vyko skirtingomis dienomis, o kelis kartus važiuoti į Klaipėdą yra toloka ir neekonomiška, sudėliojome programą, kad vienu šÅ«viu nušautume du, tiksliau tris kiškius. O dar tiksliau – vienu važiavimu sudalyvautume trijose olimpiadose.
 
Kinijos filosofas Laodzi sakė: „TÅ«kstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.“
 
Mūsų kelionė prasideda penktadienio vidurnaktį. Kelias iki Klaipėdos ilgas, spėsime ir pamiegoti.
 
Klaipėdos universitetas nuo 2017 m. organizuoja 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų – biologijos olimpiadą, kuri palaipsniui peraugo į gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kÅ«rybiškumo ugdymo – STEAM – olimpiadą.
 
Čia vyko Lietuvos 5-8 klasių mokinių STEAM (Gamtos mokslų – biologijos) olimpiada, kurioje dalyvavo Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos aštuntokė Goda KasparavičiÅ«tė su mokytoja Egle Magaznieks ir Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos penktokas Karolis Lašas su mokytoja Laima Mažiuliene.
 
Šios olimpiados metu mokinių užduotys ir klausimai apėmė platų integruotų mokslų spektrą: biologiją, ekologiją, gamtinę geografiją, chemiją, fiziką, inžineriją, matematiką, taip pat siejosi ir su bendramoksliniais dalykais – etnologija, sveika gyvensena, vartotojiška kultÅ«ra.
 
Kol mokiniai dirbo, mokytojai dalyvavo seminare apie dirbtinį intelektą ir kibernetinį saugumą. Laisvu metu visi turėjo galimybių susipažinti su Klaipėdos universiteto ir „Studlendo“ erdvėmis.  
 
Šią dieną vyko dar viena mokslo šventė - Klaipėdos universiteto metodinio STEAM centro atidarymas. 
 
Atidarymo svečiai turėjo galimybę apžiÅ«rėti naujas laboratorijas, stebėti komandos parengtas veiklas. Čia veiks biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT ir specializuota jÅ«rinė laboratorijos, FabLab skaitmeninė gamybos technologijų erdvė. Centre suburtos komandos padedami 7-12 klasių mokiniai galės vykdyti biologijos ir chemijos tiriamuosius darbus, gilintis į fizikos reiškinius, spręsti inžinerijos uždavinius, 3D spausdintuvu gaminti plastiko gaminius, valdyti robotus ir dronus, tirti žuvų gyvenseną, analizuoti su jÅ«rine problematika susijusius mokslinius iššÅ«kius ir kt. veiklas. Čia taip pat bus vykdomos STEAM dalykų kvalifikacijos tobulinimo programos pedagogams.
 
Tuo pat metu Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė Emilija Šeikytė, su mokytoja Jurgita Navickiene, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje dalyvavo 30-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados šalies etape. Šių metų dailės olimpiados tema – „Laisvas kaip paukštis“ kvietė pamąstyti apie laisvę ir atsakomybę (asmeninę ir kolektyvinę), ekologiją, gamtosaugą, ateitį.
 
Mokinių darbo metu, mokytojai dalyvavo paskaitoje apie Klaipėdos krašto dailės istoriją, žymiausius dailininkus. Po to visi klausėsi koncerto, dalyvavo ekskursijoje po Klaipėdos senamiestį, lankėsi parodoje Klaipėdos kultÅ«rų komunikacijų centre.
 
Po sunkios dienos, pasibaigus olimpiadoms, kaipgi neaplankyti jÅ«ros! Vėjuotą ir rÅ«kais apgaubtą dieną ji mus pasitiko garsiu ošimu ir putotomis bangomis. PasivaikšÄiojome po molą, gėrėjomės gamtos didybe, o vėjas nunešÄ— visas sunkias mintis.
 
Tuo metu, Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje vyko respublikinio anglų kalbos konkurso 9-10 klasių mokiniams šalies etapas.  Jame rajonui atstovavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinys, dešimtokas Ivoris Krutov (ruošÄ— mokytoja Aurelija Pledienė).    
 
Šis konkursas tęsėsi dvi dienas, tad tiek penktadienį, tiek šeštadienį vyko daug veiklų: užduoties raštu apie dirbtinį intelektą atlikimas, dalyvavimas komandinėje užduotyje Palangos mieste, komandinių užduočių pristatymo rengimas ir jo rezultatų pristatymas. Mokiniai ne tik bendravo, kÅ«rė pristatymą, bet ir susipažino su Palangos kurorto lankytinomis vietomis, spėjo ir audringai jÅ«rai pamojuoti. Antroji diena buvo skirta kalbėjimo užduočių atlikimui. Ivorio laukė monologas ir dialogas su paskirtu dalyviu.
 
Šio konkurso tikslas yra skatinti mokinių bendradarbiavimą naudojant tiek kalbinius, tiek kÅ«rybinius gebėjimus, auginti mokinių pasitikėjimą savimi ir stiprinti jų motyvaciją mokytis savarankiškai.
 
O STEAM ir dailės olimpiadų dalyviai šią dieną išnaudojo pažintinėms veikloms ir ekskursijoms. Su keltu kėlėmės per Kuršių marias. MÅ«sų tikslas - Lietuvos JÅ«sų muziejus įsikÅ«ręs Klaipėdos Kopgalyje, šiauriausiame Kuršių nerijos taške. Pakeliui aplankome etnografinę pajÅ«rio žvejo sodybą, apžiÅ«rime senųjų žvejybos laivų aikštelę.
 
Ir štai mes Lietuvos jÅ«rų muziejuje. Apie jo eksponatus, originalias erdves, įspÅ«dingas vizualizacijas, mielus gyvÅ«nus galima rašyti daug, bet, kaip sakoma, geriau patiems pamatyti.
 
Muziejuje tiek įdomių dalykų ir veiklų, jog gali čia užsibÅ«ti visą dieną, bet mes skubame į delfinariumą, kur vyks delfinų ir jÅ«ros liÅ«tų pasirodymas. Esame sužavėti delfinų grožio ir nuostabių triukų, jÅ«ros liÅ«tų meilumo, puikios programos. Tikiuosi, kad patirti įspÅ«džiai visiems suteikė puikių emocijų ir ilgam išliks prisiminimuose.
 
Kol puikiai pramogavome, Palangoje tęsėsi anglų kalbos konkursas. Jam pasibaigus atėjo metas visiems susitikti. Dar spėjame Palangoje pasivaikšÄioti Basanavičiaus gatve, pamoti nuo tilto banguojančiai jÅ«rai - ir metas keliauti namo.
 
Ačiū mokytojoms Laimai Mažiulienei, Eglei Magaznieks, Jurgai Navickienei, kurios lydėjo mokinius.
 
Norime pasidžiaugti visais mÅ«sų rajono mokiniais. Nors prizinių vietų nelaimėjo, bet olimpiadose sudalyvavo puikiai. Labai stengėsi ir parodė savo geriausius rezultatus. O užduotys visiems buvo ne iš lengvųjų, juk čia susirenka patys gabiausi šalies mokiniai. Dėkojame visiems mokiniams už jÅ«sų pastangas, už tai, kad narsiai ištvėrė kelionės sunkumus ir už malonų bendravimą.
 
Ši kelionė, nors nelengva, bet labai prasminga, nes dalyvavimas olimpiadose yra didelis pasiekimas. Tai rodo norą mokytis, tobulėti ir siekti aukšÄiausių rezultatų. Mokiniai įrodė, kad yra smalsÅ«s, motyvuoti ir pasiryžę siekti savo tikslų, gali iš kiekvienos patirties pasimokyti ir augti, kurti savo ateitį.
 
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2024-04-18 10:34:08
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?