2024 m. vasario 23 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasų švietimo įstaigų vadovai edukacinėje išvykoje Utenoje

„Niekas nežino tiek daug, kad negalėtų pasimokyti iš kitų, ir niekas nežino tiek mažai, kad negalėtų pamokyti kitus.“ (Daniel Reys)
 

2023 m. birželio 29–30 dienomis Zarasų rajono švietimo įstaigų atstovai vyko į edukacinę išvyką „Efektyvus bendradarbiavimas ir jo įtaka ugdymo įstaigoje“ Utenoje. Išvykos metu buvo numatyta susipažinti su Utenos formalaus ir neformalaus ugdymo įstaigomis, jų vadovais, pasidalinti gerąja patirtimi.


Pirmąją išvykos dieną Zarasų rajono švietimo atstovai dalyvavo susitikime su Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus, Švietimo centro ir mokyklų atstovais: Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Romualdu Kraulišu bei pavaduotoja Virginija Vaitiekiene, kurie pristatė Utenos švietimo situacijos analizę, su pavaduotoja ugdymui Viktorija ViliÅ«niene, kuri kalbėjo apie Krašuonos progimnazijos mokinių pasiekimų ir pažangos įsivertinimą. Švietimo centro vadovė Vitalija Bujanauskienė pasidalino įvairiomis patirtimis apie TÅ«kstantmečio mokyklų projektą, apie bendradarbiavimo skatinimą per projektus ir kitas veiklas. Diskutuota ir kitomis, svarbiomis mokykloms, temomis (dėl egzaminų, mokinių pasiekimų ir kt.).


Po pietų Švietimo centro vadovė Vitalija Bujanauskienė lydėjo į Utenos mokyklas. Viena jų – Utenos Dauniškio gimnazija. Joje Zarasų švietimo atstovus pasitiko direktorė Asta Skeirienė su savo komanda – direktoriaus pavaduotojomis ugdymui. Susitikimo metu jos pristatė gimnazijos sėkmės istoriją. Akcentavo, kad tik sunkaus, nuoširdaus, tikėjimu ir pasitikėjimu grįsto darbo dėka galima pasiekti gerų rezultatų. Svarbiausia išsigryninti mokyklos tikslus ir pasirinkti tinkamas priemones jiems siekti. Gimnazija, Utenoje prieš penketą metų buvusi mokiniams viena nepatraukliausių mokyklų, iškėlė du pagrindinius tikslus – mokinių pasiekimai ir savijauta, pritaikė šių tikslų siekimui tinkamus metodus ir tapo viena patraukliausių mokiniams ir šiuo metu mokinių turi daugiau nei gali priimti.


Kita mokykla, kuri buvo aplankyta, Utenos Krašuonos progimnazija. Jos direktorius Rolandas Gruodinskas pristatė mokyklą, papasakojo apie prijungtus skyrius. Plačiau buvo apžvelgtas įtraukusis ugdymas, kadangi mokykloje įkurtas ir specialiųjų ugdymosi klasių skyrius. Direktorius akcentavo, kad sunku įgyvendinti įtraukųjį ugdymą, nes tam reikia daug finansinių ir žmogiškųjų išteklių.


Dar viena aplankyta mokykla – vaikų darželis „Šaltinėlis“. Direktorė Zita Kumpienė pristatė darželio istoriją, kartu su keliais pedagogais aprodė patalpas. Darželyje įvairių projektų lėšomis yra atnaujintos vidaus patalpos, įsigytos įvairios mokymo(si) priemonės, o savivaldybės skirtomis lėšomis šiuo metu atnaujinama lauko aplinka. Tai rodo, kad glaudus bendradarbiavimas su valstybės ir kitomis institucijomis leidžia pasiekti vis geresnių rezultatų.


Kitą dieną Zarasų švietimo atstovai lankėsi senojoje pašto stotyje ir domėjosi Aukštaitijos turtais Utenos krašte. Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais buvo puikiai atskleistas lankantis Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, o neformalaus ir formalaus ugdymo įstaigų bendradarbiavimas – Giedriaus MazÅ«ro keramikos studijoje.


Dalijimasis gerąja patirtimi yra vienas iš daugelio svarbių veiksnių, kai kalbama apie daromą pažangą ar vertinama įstaigos profesionalumas. Dalinimasis su kitais – tai žengimas į priekį, džiaugimasis sėkme ir galimybė pritaikyti darbo metodus bei įrankius.


Dėkojame Zarasų savivaldybės administracijos vadovams ir Utenos švietimo atstovams už suteiktą galimybę pasimokyti iš kitų.

 

Švietimo ir kultÅ«ros skyriaus informacija


Zarasų rajono savivaldybė 2023-07-04 13:01:04
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?