2023 m. gruodžio 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Atstatomas Kamariškių dvaro saldainių fabrikas: jau pasiruošta paskutiniam etapui

Zarasų rajone į pabaigą eina Kamariškių dvaro saldainių fabriko atstatymo darbai. Restauravimo darbus inicijavusio „Inovatorių slėnio“ atstovai atskleidžia ypatingą šio saldainių fabriko istoriją – bÅ«tent čia nuo 1901 metų buvo gaminami visiems gerai atpažįstami saldainiai „Karvutė“. Šis istorinis paveldas atkuriamas drauge su Zarasų rajono savivaldybe.

 

Saldainių fabriko istorija
Kamariškių dvaro atkÅ«rimo darbais užsiimančių „Inovatorių slėnio“ istorikas ŠarÅ«nas Subatavičius pasakoja, kad tuomet įsigijus dvarą nebuvo žinoma jo istorija ir tik laikui bėgant istorikai bei archeologai padėjo atskleisti ypatingas jos detales.

 

„Kamariškių dvaras Zarasų rajone stovi jau nuo XVI amžiaus ir buvo perimamas vis į kitų šeimų rankas. Jis buvo ne kartą parduotas, paveldimas, o taip pat praloštas ir prarastas dėl įsiskolinimų. Su naujais šeimininkais dvarvietėje atsirasdavo ir naujų pastatų, iš kurių galima išskirti Kamariškių dvaro saldainių fabriką. BÅ«tent čia pirmąkart 1901 metais buvo pagaminti garsieji karameliniai „Karvutės“ saldainiai. Jie dvare buvo sėkmingai gaminami netgi po žemės reformos tarpukario metu. Tuomet saldainius parduodavo Suvieko parduotuvėje bei Zarasuose per Žolinės atlaidus“, – pasakoja istorikas.
 
Atstatomas vos nuo vienos sienos
Saldainių fabriko atstatymo darbai prasidėjo vedami stipraus tikėjimo jo istorijos svarba, pasakoja „Inovatorių slėnio“ vadovas ArÅ«nas Survila. Anot jo, prieš pradedant atstatyti fabriką, iš jo buvo likusi kone viena siena.
 
„MÅ«sų siekis yra prikelti visą Kamariškių dvarvietę, o kaip vieną pirmų pastatų pasirinkome bÅ«tent saldainių fabriką. Kadangi buvo likusi vos viena fabriko siena, darbų metu buvo atstatytos visos sugriuvusios, taip pat sustiprinome išlikusią. Fabrike sudėjome perdangą, atstatėme kaminą, parengėme stogo konstrukciją, tuomet atkÅ«rėme jį ir šiandien esame pasirengę paskutiniam etapui – uždėti stogo dangą. Nekantraujame, kada šis pastatas bus eksplotuojamas, tikimės jį atverti 2023 m. 
 
Padeda Zarasų rajono savivaldybė
Kamariškių dvaro saldainių fabriko atstatymas įgyvendinamas pagal Zarasų rajono savivaldybės strateginio veiklos plano Verslo ir investicijų programos priemonę Nekilnojamųjų kultÅ«ros vertybių, istorinę, kultÅ«rinę, sakralinę ar kt. vertybę turinčių objektų tvarkyba ir pritaikymas turizmui: projektas „Kamariškių dvaro saldainių fabriko stogo uždėjimas“, savivaldybė prie projekto prisidėjo 5 tÅ«kst. Eur. 
 
„Inovatorių slėnio“ informacija

 


Zarasų rajono savivaldybė 2023-01-02 16:14:16
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?