2024 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Atvirasis teisininkų forumas Zarasuose – „NVO (bendruomenių, asociacijų) teisinės aplinkos aktualizavimas“

Zarasų rajono savivaldybė

Lietuvos teisininkų draugijos Zarasų skyrius nuo 2022 m. spalio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d. įgyvendino projektą pagal Zarasų rajono savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšÅ³ programos priemonę „Bendruomeniškumo, verslumo ir turizmo skatinimas“, kurio pagrindinė tema – Atvirasis teisininkų forumas Zarasuose – „NVO (bendruomenių, asociacijų) teisinės aplinkos aktualizavimas“ (toliau – forumas).

 

Šio projekto tikslas – stiprinti Zarasų krašto pilietinę visuomenę, aktualizuojant teisinės informacijos naujoves ir jas populiariai pateikiant Zarasų krašto bendruomenės atstovams, siekiant paskatinti bendruomenės narius diskutuoti apie iššÅ«kius, kuriuos sukuria globalizacijos procesai, teisinės aplinkos kaita, naujų technologijų diegimas, vis didėjanti informacijos sklaida.

 

2022 m. gruodžio 9 d. šio projekto įgyvendinimo tikslais buvo organizuotas forumas, kuriame dalyvavo valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai, bendruomenių nariai, teisininkai.

 

Jo metu buvo diskutuojama globalizacijos, teisinės aplinkos kaitos, naujų technologijų tematika. BÅ«tent šie dalykai, jų skatinama greita idėjų sklaida ir migracija sukuria naujas galimybes žmonėms, verslui bei valstybei. Tačiau jie taip pat kelia naujus iššÅ«kius teisingumo ir žmogaus teisių užtikrinimui bei pilietinei visuomenei – kertiniams šiuolaikinės teisinės valstybės elementams. Forumo temos buvo pasirinktos neatsitiktinai, o kaip pagrindas atsižvelgiant į 2019 m. ir 2021 m. Lietuvos teisininkų draugijos Zarasų skyriaus atliktus tyrimus apie teisinio švietimo svarbą Zarasų krašto gyventojams. Tuometinė apklausos rezultatų analizė parodė, kad Zarasų krašto gyventojų teisinis švietimas nėra pakankamas. Tai sąlygojo, visų pirma, nepakankamai išplėtota teisinė aplinka, antra, bendradarbiavimo tradicijų nebuvimas, iniciatyvumo trÅ«kumas. Be to, aptariant šią problematiką, svarbÅ«s ir visapusiško NVO įgalinimo veiksniai. Taigi, bÅ«tent šis forumas ir sukvietė diskusijai per šimtą bendruomenės narių, įvairių valstybinių ir nevalstybinių verslo organizacijų atstovų, teisinės aplinkos žinovų, kurie turėjo galimybę jame dalyvauti ne tik fiziškai bÅ«dami, bet ir informacinių technologijų pagalba.

 

Atsižvelgiant į konstruktyvias diskusijas, forumo metu susibÅ«rusi bendruomenė išsakė savo idėjas, lÅ«kesčius, pastabas ir pasiÅ«lymus, kas leido lengviau identifikuoti aktualiausias ne tik globalias, nacionalines problemas, bet ir aktualias Zarasų krašto bendruomenei.

 

Forumo dalyvių suformuota išvada – stiprinti bendruomeniškumą, iniciatyvumą, aktyvumą, prisidedant prie pilietinės visuomenės stiprinimo ir krašto žmonių dalyvavimo priimant sprendimus.

 

Lietuvos teisininkų draugijos Zarasų skyrius


Zarasų rajono savivaldybė 2022-12-20 10:51:56
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?