2024 m. kovo 1 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gaspadinių šventė 2023

Lapkričio 25 dieną įvyko jau 13-oji Gaspadinių šventė, kurią kasmet organizuoja Antalieptės kaimo bendruomenė ir Antalieptės seniÅ«nija. Čia susitinka įvairiausi skoniai, draugystė ir šiek tiek konkurencijos.
 
Kaip ir kiekvieną Gaspadinių šventę, šÄ¯ kartą dalyviai turėjo sukurti patiekalus, atitinkančius šventės temą – karaliauja vienas kąsnis. Tema sufleruoja, kad dalyviai turėjo paruošti vieno kąsnio patiekalus – į vieną kąsnį sudėti visas savo žinias ir maisto gamybos sugebėjimus. Ä® tokį mažą maisto gabalėlį reikia sudėti tiek daug!
 
Dalyvių susirinko pilna Antalieptės seniÅ«nijos daugiafunkcinio pastato salė – nuo Antalieptės gyventojų iki draugų už Zarasų rajono ribų. Čia svečiavosi ir dusetiškiai, ir Daugailių bendruomenės atstovai, ir Zarasų rajono vadovai – Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė su komanda, vicemerės Olga Podolskienė ir Aurelija Trimonytė.
 
Šiais metais renginio organizatoriai galėjo didžiuotis gausiais prizais – pirmos, antros ir trečios vietų laimėtojais pasidalino atitinkamai 150, 100 ir 50 Eur. Merė Nijolė Guobienė įsteigė du gaspadinėms labai reikalingus prizus – elektrinius trintuvus, įvairius prizus dovanojo Seimo narys Algimantas Dumbrava, vicemerė Olga Podolskienė, Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Domijanas Popovas, Inovatorių slėnio šefė Meilutė Danelienė, seniÅ«nas Arvidas Saulius, politinis komitetas „Kurk Zarasams“, Zenonas Striška, Pranas Savickas tautodailininkas Erikas Čypas, prizų negailėjo ir Antalieptės kaimo bendruomenės vadovė Irina Zalubienė, kuri visiems dalyviams padalino ir paguodos prizus – po 40 Eur. Pagrindiniai šventės remėjai – UAB „Vigotema“, UAB „Mafaci“, kaimo turizmo sodyba „Stromelė“.
 
 Saulius Savickas nepamiršo ir komisijos narių – Nijolė Guobienė, Meilutė Danelienė ir Agnė Stumbrienė gavo po didelį medinį šaukštą.
 
Po visų renginio pradžios formalumų prasidėjo svarbioji Gaspadinių šventės dalis – komisija ėmėsi vertinimo darbo. Visi stalai buvo nukrauti ištaigingiausiais vieno kąsnio patiekalais – sumuštinukai, spurgos su įdaru, įdaryti rožiniai kiaušiniai, riešutų ir sÅ«rio kamuoliukai, gurmė sÅ«riai su vynuogių įdaru, picų gabalėliai, blyneliai, maži kibinai ir tortai kvietė paragauti. Komisijai baigus savo darbą, ragauti galėjo visi susirinkę dalyviai.
 
Po ilgo komisijos pasitarimo buvo paskelbti konkurso rezultatai:
 
1 vieta –  Monika Krogelevičienė „Šoku kaip moku“.
2 vieta – Inovatorių mokykla „Vėlyvas ruduo“.
3 vieta – Auksė Kačiušytė „Vaikiškas stalas“.
 
Atskira padėka skiriama Antalieptės kaimo bendruomenės vadovei Irinai Zalubienei, seniÅ«nui Arvidui Sauliui, renginio vedėjai Loretai Alaunienei ir jų visiems padėjėjams – ši graži antaliptiečių tradicija yra tikras pavyzdys kaip nuosekliai kartu dirba seniÅ«nija ir bendruomenė. Jų kartu kuriami renginiai ir iniciatyvos visada suburia žmonės, kurie prisideda prie mÅ«sų krašto kÅ«rimo ir puoselėjimo.
 
Džiaugiamės įvykusia švente ir puoselėjamomis tradicijomis. O kitais metais vėl lauksime naujos Gaspadinių šventės temos ir dar vieno puikaus renginio.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2023-12-01 08:21:51