2024 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Kviečiame stebėti „Senjorų dienos internete 2022“ tiesiogines transliacijas

Penkerius metus iš eilės asociacijos „Langas į ateitį“ organizuojama akcija „Senjorų dienos internete“ ir šÄ¯ rudenį kviečia senjorus domėtis elektroninių paslaugų naujovėmis, mokytis kritiškai vertinti informaciją ir tobulinti savo skaitmeninius įgÅ«džius.

 

Lapkričio 22-25 dienomis, 11 valandą, kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir stebėti „Senjorų dienos internete 2022“ tiesiogines transliacijas.

 

Lapkričio 22 d., antradienį, 11 val.
Kas yra el. valdžios vartai ir kur jie veda?
Su Informacinės visuomenės plėtros komiteto atstovais kalbėsime apie el. valdžią – tai viešÅ³jų valdžios paslaugų transformavimas naudojant informacines ryšių technologijas tam, kad galima bÅ«tų pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę ir patogumą. Kur ir kokiomis el. valdžios paslaugomis galime naudotis jau šiandien? Kaip tam pasiruošÄ™ gyventojai? Transliacijos partneris – Informacinės visuomenės plėtros komitetas.
 

 

Trukmė – 1 valanda.
 
Lapkričio 23 d., trečiadienį, 11 val.
Internete svarbiausia – saugumas!
Šioje transliacijoje kartu su Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovais kalbėsime apie tai, kaip RRT gali pagelbėti paprastam interneto naudotojui saugiai naudotis internetu. Kas yra elektroninis parašas ir kaip juo pasirašyti elektroninius dokumentus? Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose? Kas yra interneto karštoji linija ir kaip pranešti apie pastebėtą draudžiamą turinį internete? Transliacijos partnerė – Ryšių reguliavimo tarnyba.
 
 
Trukmė – 1 valanda.
 
Lapkričio 24 d., ketvirtadienį,  11 val.
Atpažink sukčių: ką slepia dažniausios jų kaukės
Turėti asmeninį mobilųjį telefoną bei naudotis kompiuteriu – įprastas dalykas. Tačiau technologijos ne visų naudojamos tik prasmingiems reikalams tvarkyti ar bendrauti. Finansinių sukčių daromi nuostoliai nuolat auga. Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai šiemet vykdo informacinę kampaniją „Atpažink sukčių“, kurios tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į apgavikų dažniausiai pasitelkiamas kaukes. Transliacijos metu bankų ekspertai aptars, kaip atpažinti sukčių ir užkirsti kelią manipuliacijai bei atsakys į žiÅ«rovų klausimus. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.
 
 
Trukmė – 1 valanda.
 
PAPILDOMA „SENJORŲ PASAULIO“ TRANSLIACIJA
 
Lapkričio 24 d., ketvirtadienį,  15 val.
Ukraina Lietuvos istorijoje
 
Lietuvą ir Ukrainą nuo XIV a. pr. iki 1569 m., kuomet didžiulė dalis dabartinės Ukrainos įėjo į LDK sudėtį ir buvo tiesiogiai valdoma iš Vilniaus, sieja glaudÅ«s istoriniai ir kultÅ«riniai ryšiai, bendra tapatybė ir vertybės. Per 200 metų abi tautos užgyveno daug dalykų, kurias  pagrįstai gali laikyti bendro paveldo dalimi.
Įžvalgomis apie svarbiausius Ukrainos ir Lietuvos istorijos momentus, apie bendrą istorinį paveldą paskaitoje paprastai ir suprantamai dalysis istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas.
 
Zoom nuoroda prisijungti:
 
Trukmė – 1 val.
 
Meeting ID: 863 8995 2510
Passcode: Klubas
 
Lapkričio 25 d., penktadienį, 11 val.
E. sveikatos portalas Lietuvos piliečiui
Transliacijos metu praktiškai demonstruosime, kaip pacientai gali prisijungti prie e. sveikatos sistemos, su kokia sveikatos informacija gali susipažinti, kaip įgalioti kitus asmenis atlikti veiksmus, taip pat neišÄ—jus iš namų įsigyti receptinius vaistus, kaip registruotis vizitui pas gydytoją naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS). Transliacijos partneriai –  Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.
 
 
Trukmė – 1 valanda.
 
Šiais metais akcija rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus MČTAU, Kauno TAU ir asociacija „Langas į ateitį“.
 
Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-11-21 16:05:47
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?