2023 m. gruodžio 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Skaitymo entuziastai renkasi „Knygų saloje“

Vasarai skaičiuojant paskutines savo kalendorines dienas, skaitymo entuziastai jau 5-tą kartą rinkosi į „Knygų salą“. Taip nuo šiol vadinasi Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų klubas. Visą vasarą klubo nariai keliavo knygų puslapių eilutėmis, o susitikę su bendraminčiais dalinosi įspÅ«džiais.


ŠÄ¯syk keliauti pradėjome Sankt Peterburgo – Varšuvos traktu. Jonas Pleckevičius savo knygelėje „Sankt Peterburgo – Varšuvos traktu“ aprašo pirmojo Lietuvoje Sankt Peterburgo-Varšuvos pašto trakto statybą, funkcionavimą, istoriją, supažindina su trakto statiniais nuo Rezeknės Latvijoje iki Utenos.


Kitos dvi knygos nuvedė į mišką, nes ruduo – grybų metas ir tikrai verta pavartyti knygas apie Lietuvos grybus.
Keliautojas Algirdas MorkÅ«nas siÅ«lo „Keliones ant sofos“. Knygos pavadinimas suintrigavo ne vieną klubo dalyvį, o joje pasakojama apie šalis, į kurias savaitgaliui nenuskrisi, bet skaitant galima atrasti atsakymus į pačius netikėčiausius klausimus apie egzotiškus kraštus .


Dar dvi klubo susitikimo metu pristatytos knygos nukėlė į tolimas šalis ir pasakojo visai ne linksmas istorijas. Lenkų žurnalistės Joannos Gierak-Onoszko knygoje „27 Toby Obedo mirtys“ – tikros istorijos apie vietinių Kanados tautų vaikus iš internatinių mokyklų, kurioms dažniausiai vadovavo Bažnyčios atstovai. Tai, kas jose dėjosi, visam laikui paveikė buvusių mokinių gyvenimus. Neįtikėtina, bet mokyklos, kuriose vyko nusikaltimai, veikė iki pat XX amžiaus paskutinio dešimtmečio.


Labai nuoširdžiai ir išsamiai buvo pristatyta dar viena knyga apie tolimą šalį – tai vokietės Bruni Prasske „Uždrausta meilė“. Skaitytojas turi galimybę aplankyti egzotišką Rytų kraštą Iraną ir patirti nepakartojamą kelionių ir naujų įspÅ«džių džiaugsmą. Tai tikrai knyga apie uždraustą meilę.


Simboliška, kad susitikimą, o ir skaitytojų klubo kelionių knygų puslapiais maratoną, baigė literatas, visuomenininkas Vasilijus Trusovas. Jis paskaitė savo spaudai rengiamos apybraižos „Jungtys ir likimai – ne tik vieškeliuose...“ ištraukas. Tai pasakojimas apie kelionę į Vyžuonas, miestelį Utenos rajone, minimą jau nuo XV a.


Skaitytojų klubas – puiki vieta bendraminčiams pasidalinti savo potyriais bei įžvalgomis apie perskaitytas knygas, suintriguoti ir paskatinti skaityti. Tad, jei tik turite noro, maloniai kviečiame į „Knygų salą“. Kitas susitikimas vyks rugsėjo 26 d. Kalbėsime apie detektyvus ar patikusius perskaitytus romanus.


Jurga Sagadinaitė
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Nuotr. autorės

Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-09-06 11:35:28
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?