Globalios Naujienos

Atskleiskite iliuziją: metas išsilaisvinti iš tabako ir nikotino gniaužtų

Globalios Naujienos

Kasmet gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šių metų kampanija skelbia garsiai ir aiškiai: „Atskleisti patrauklumo iliuziją – kovoti su priklausomybe nuo tabako ir nikotino“.

Šia iniciatyva siekiama nuplėšti kaukę nuo tabako ir nikotino pramonės strategijų. Ši industrija kuria madingus, neva „nekaltus“ produktus, sąmoningai taikydamasi į pažeidžiamiausią grupę – vaikus ir jaunimą – bei įtraukdama juos į užburtą priklausomybės ratą.

Nuo ko pradėti? Pagalba – ranka pasiekiama

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena: žengiant žingsnį sveikesnio gyvenimo link, jūs esate ne vieni. Lietuvoje veikia Nacionalinė metimo rūkyti pagalbos linija – 1819.

Tai visiškai nemokama, konfidenciali ir profesionali pagalba tiems, kurie pasiryžę pokyčiams. Paskambinę telefonu 1819, sulauksite specialistų konsultacijos ir palaikymo.

Šis numeris skirtas jums, jei:

  • Nežinote, nuo ko pradėti – noras yra, bet trūksta plano.
  • Jau bandėte mesti, tačiau susidūrėte su sunkumais ar atkričiu.
  • Ieškote atsakymų – norite pasitarti dėl priklausomybės nuo tabako ar nikotino (įskaitant elektronines cigaretes).
  • Jums tiesiog reikia palaikymo ir patikimos informacijos.

Ši telefono linija yra ilgalaikės valstybės strategijos dalis, jos veikla finansuojama biudžeto lėšomis ir bus vykdoma iki pat 2029 m. pabaigos, užtikrinant, kad profesionali pagalba būtų prieinama kiekvienam.

Norite mesti rūkyti? Nelaukite rytojaus. Skambinkite 1819. Pagalba yra arčiau, nei manote.

Parengta pagal Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento bei Pasaulio sveikatos organizacijos inf.


Įvertinkite